reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki u lekarza (wizyty, badania, usg)

Nova i demollka gratuluje, dziewczynki macie-super! Ja czekam do srody i zobaczymy czy sie u mnie plec potwierdzi. Ale mi to obojetne, bo to moje pierwsze :-)
 
reklama
Dzięki Dziewczyny, z tym dogadywaniem to bywa rożnie, sama mam tylko jedna siostrę i pamietam jakie afery były :-)))

Magda co polecasz jesc? Jem duzo szpinaku, buraków, ciemnego pieczywa , muesli i orzechów a tu dalej żelazo spadkowe... Nie lubię wątróbki i czerwonego mięsa, no moze do tego drugiego jakoś sie zmuszę... Co jeszcze?
 
Novaspace osławiony szpinak ma wbrew pozorom malutko żelaza. Buraki mają cudowne właściwości krwiotworcze wiec tych sobie nie żałuj. Ja tez mięsa nie lubię,ale polecam dużo żółtek jaja ( to przede wszystkim), sezam i pestki dyni. To 3 najbogatsze źródła zaraz po mięsie. Sporo żelaza mają kasze i płatki owsiane. Pieczywo pełnoziarniste tez. Trzeba pamiętać jednak,że bez wit c się nie wchłonie żelazo pochodzenia roślinnego. Zatem jak np kasza do obiadu to i surówka z kiszonej kapusty. Jak chlebek pełnoziarnisty,to kawałek surowej papryki do tego ( papryka surowa to najbogatsze źródło wit c). Ja sezam daje do panierek,ciast, owsianki i musli. Robie sama sezamki i batoniki. Pestki dyni tez do musli. Jak wiem, że danego dnia miałam mało wit c to mam naturalny kwas askorbinowy do herbaty. Dasz rade :-)
 
Gratuluję udantch wizyt! Ja w tym tygodniu co był od środy do piątku skladalam meble, weekend urodziny córki i jakoś czasu na pisanie brak, ale na bieżąco z głównym wątkiem, spróbuję wbić się w dyskusję ;-)
 
reklama
Do góry