reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

wiki nie martw sie, jeszcze wszystko moze sie zdarzyc, na pewno jeszcze dzidzia moze sie przekrecic. Wazne zeby potem jakos wyszla :D

kora a co sie dzieje? Tak po prostu ciazowe nasze problemy?

Ja postanowilam ze jak bede miec naturalny porod to wezme znieczulenie, ale raczej zapowiada sie na cc przez nadcisnienie i cukrzyce.
 
reklama
kaja - cudnie się czyta o twoich miniludziach :) musisz pisać o nich częściej!

sembo - doczytałam tylko, że masz coś z ręką. Ale już nie wiem co. Możesz mi napisać? Bo ja 4 lata temu, przed porodem, miałam takie bóle naqdgarstwów, że w ogóle ruszać rękoma nie mogłam. Kupiłam sobie opaski uciskowe ale "G" to dało. w nocy jak sie budziłam na sisiu, to nawet wstać samodzielnie nie mogłam, musiałąm chłopa budzić, żeby mi pomógł się wyklać z łóżka. Łudziłam się, że z dniem porodu ból przejdzie jak ręką odjął, ale porażka... pamietam jeszcze, że młoda płakała w łóżeczku a ja wyłam z bólu jak ją podnosiłam, tak mnie bolało... przeszło, ale nie wiem ile dokładnie po porodzie... już nie pamiętam.

elsa - ja chodziłam do szkoły rodzenia, ale miałam tam tylko suchą praktykę, bez żadnych ćwiczeń oddechów, zmiany pieluch itp. Ale i tak sobie chwalę. sporo mówili o pielęgnacji dziecka, o samym porodzie... nie był to czas zmarnowany :)

fiołkowa widzę, że ty z Gorlic? :> piękna okolica. Mój tata pochodzi z wioski pod Grybowem. a na moim forum lutowych mam 2009 mam kolezankę z Wrocławia, któa też pochodzi z Gorlic więc kiedyś korzystając z okazji odwiedzin u babci wybrałam się do niej. Przyjaźń twa do dziś i odwiedzamy się czasem weekendowo. :)

olga - u mnie w szpitalu też dbają o domową, naturalną florę bakteryjną, dlatego zaraz po wyjściu dziecka z pochwy ;) kładą dziecko na brzuch matki :) cudne uczucie :>>> a o pieluszkach nie słyszałam :)

aśka- oby z córą wszystko było dobrze :)
 
Dzień dobry :\

Czy tylko mnie dzisiejszy dzień jakoś tak dobija?? Prawie całą noc nie spałam i budziłam się co jakiś czas. W dodatku nie miałam już sił wstawać do córki i w końcu poddałam się i wzięłam ją do siebie. Nie dosyć, że Maleństwo nie dawało mi spać, to moja Emi też się rozpychała co się odsuwałam, żeby lepiej się ułożyć to ona do mnie w końcu w poprzek łóżka spałyśmy w tym na dechach (stara sypialnia - 2wyra zsunięte). Kręgosłup mi już wysiada, cycki bolą i swędzą, brzucho też coś pobolewa :\
Chyba coś za dużo nawet marudzę i narzekam.

Zapominajka - mój lekarz akurat dziś nie przyjmuje (wyjątkowo), a wizytę mam dopiero w poniedziałek. Jednak mam nadzieje, że też tylko jest mocno Malutka "rozkręcona" i to przez to, nie chce do szpitala :( i nie chce Emi zostawiać :(

wiikki - coś szybka decyzja o tej cc, u mojej mamuśki siostra moja była dobrze ułożona, a w trakcie porodu się przekręciła i żeby nie robić cc to położna dłońmi ją obróciła, obyło się bez komplikacji i problemów

Nia - mnie przeraża cc, ale w sumie to się nad nią zastanawiam, bo ostatni mój poród zakończył się kleszczami i już sama nie wiem co gorsze ;|

sembonzakura - ja niby w domu, ale tak faktycznie to nie wiem kiedy ostatnio miałam wolne :\ moja córka w czerwcu skończy 2lata i potrzebuje dużo uwagi z mojej strony, czasami naprawdę już nie wyrabiam ;\

noirel - gdyby cierpiała na pewno zauważyłabyś, poczułabyś, widzę że łączy Was szczególna więź - zazdroszczę i trzymam &&&
 
sorki pierwszy raz Was chyba nie doczytam, pobieżnie przeleciałam przez wątek.... czuję się dziś koszmarnie, nie spałam prawie wcale, żadna z pozycji nie jest dobra! kiepsko...:/
 
Hej hej :-D

Mnie wczoraj nie bylo bo musialam jecac z L4 do pracy i na zakupy ale... już jestem i czytam te 12 stron :szok:

Elsa moja bratowa też powiedziała że nie chodzila do szkoly rodzenia i dala radę ale ja się zdecydowałam i nie żałuję. Zajecia byly naprawde fajne, dużo skondensowanej wiedzy i odpowiedzi na nurtujące pytania. Nawet obejrzalam dokladnie oddzial szpitala w ktorym bede rodzic :tak: Mój P. powiedział ze I faze będzie ze mną a później to zobaczy na ile będzie miał sił i czy serce nie będzie mu wariowało (ma ciut chore).

Framama moja przyjaciółka używała takiego *Canpol* Mikrofalowy STERYLIZATOR parowy +szczotka (3014470694) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i byla bardzo zadowolona bo duzo butelek wchodzilo. Dala mi go teraz zebym mogla korzystac jak maluch juz wyjdzie i wyglada calkiem solidnie.

Zapominajko pamiętaj dobre w remoncie jest to ze kiedys sie konczy ;-) i zostawia piekny efekt :tak:
a mężowego bierz w obroty i jedzcie do sklepu. Oni zawsze mają jakieś fochy i niezadowolenia :wściekła/y: pamietaj ze Tobie z kazdym dniem jest ciezej chodzic i zalatwiac jakies sprawy wiec wszystko trzeba ogarnac poki mozna się w miare swobodnie ruszać ;-)
Kaja ta Twoja córa to chyba będzie niezłe ziółko ;-). Fajnie że zrobiliście taką laurkę. To piękna pamiątka będzie :tak: A czapeczki i buciki ahhhh !!! sama słodycz :-)

Citrus nie denerwuj się... pamiętaj że maluch jest teraz centrum ważności i wszyscy łącznie z Tobą chcecie dla niego jak najlepiej... I gratuluję że wychodzisz już dziś !!! :-D

Nanu ja biore femibion 2 i pije *spam* z magnezem no i zelazo 2x1. Z racji AZSu pije jeszcze codziennie wapno. A jak jest skurczowy dzien to nospe 3x1.

Sembo podpytalam moja bratowa bo przypomnialo mi sie ze ona miala problem z noga i reka pod koniec. Okazało się że ona tak miała jak niunio przekrecal sie glowa do dołu i leżał w poprzek to uciskal jakis nerw i miala sztywna reke i noge dlatego. Pewnego dni wastala i bylo po bolu bo maly sie juz odwrocil.

Wikki trochę dziwne :dry: przeciez jeszcze masz co najmniej 3 tyg zeby dzidzius sie obrocil... czasami jescze w 36 tyg zdarza sie ze dzieciaki sie obracaja... oczywiscie niekoniecznie w dobra strone ale jednak...

Noirel decyzja o uspaniu jest bardzo bardzo ciężka. Ja do dziś jak pomyślę to mi gardlo ściska i lzy w oczach staja a to już ponad 2 lata ... z naszym piesem poszedl moj tata. Mama sie nie nadawala a mi powiedzieli dopiero jak wrocilam z pracy... niestety u nas bylo juz stadium nie do uratowania :sad:

Ja dzis na 12 mam pedicure :-D ale się cieszę . A podrodze zakupie kosmetyki dla maluszka i szydelko i wloczke ;-) zobaczymy czy uda mi sie kocyk zrobic ;-)

Aaaaa dziewczyny !!!! kupilam wczoraj "Dziecko" i jest fajny artykuł o karmieniu piersią i chustowaniu. Warto przeczytac.

Małż mój chyba ma angine :dry: o 14 ma wizytę u lekarza...
 
sembo - doczytałam tylko, że masz coś z ręką. Ale już nie wiem co. Możesz mi napisać? Bo ja 4 lata temu, przed porodem, miałam takie bóle naqdgarstwów, że w ogóle ruszać rękoma nie mogłam. Kupiłam sobie opaski uciskowe ale "G" to dało. w nocy jak sie budziłam na sisiu, to nawet wstać samodzielnie nie mogłam, musiałąm chłopa budzić, żeby mi pomógł się wyklać z łóżka. Łudziłam się, że z dniem porodu ból przejdzie jak ręką odjął, ale porażka... pamietam jeszcze, że młoda płakała w łóżeczku a ja wyłam z bólu jak ją podnosiłam, tak mnie bolało... przeszło, ale nie wiem ile dokładnie po porodzie... już nie pamiętam.
ja od około 4-5 tygodni cierpię na masakryczne drętwienie ręki. Początkowo po prostu cierpła mi prawa w nocy i musiałam budzić się i masować. Obecnie prawa jest ścierpnięta 24/7, czasem uniemożliwia mi normalne czynności bo nie mogę nic ścisnąć w dłoni, w nocy jest miazga bo tracę czucie kompletnie a kiedy krążenie wraca to ból jest okrutny. Teraz prawa jest ledwo funkcjonalna a lewa zaczyna drętwieć. Nie mowie oczywiście że jestem niepełnosprawna cała dobę, czasem to tylko mrowienie a czasem kompletny brak czucia. Lekarze mówią że to zatrzymanie wody w nagarstku powoduje ucisk na nerwy stąd drętwienie i brak krążenia krwi. Ale zgodnie twierdzą że mi na to nie poradzą nic.

citrus, wreszcie! Pamiętaj masz się oszczędzać!

zapraszam do udziału w temacie Majówkowy hand-made gdzie wrzucamy nasze dzieła różnorakie :)
 
reklama
sembozakura, właśnie mi się przypomniało ze moja koleżanka miała bardzo podobne dolegliwości w ciąży i po porodzie, no i u niej był problem z niskim poziomem kolagenu.. a płakała z bólu w nadgarstkach.
 
Do góry