reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Ardzesh - ja tez juz sie troche boje jezdzic, ze mi wody odejda w trakcie czy cos... Ale musze sie autem poruszac - np. dzis musze L4 zawiezc...

Ej w ciagu godziny drugi raz na kiblu siedze... WTF?!

Cytryna ty zorganizowana matko polko :D
 
reklama
czesc,
dlugo mnie nie bylo ale czas ucieka mi przez palce, ledwo sie obejrze a juz noc i czasu brak na kompa, dzis synek pojechal na wycieczke wraca w piatek dziecie mlodsze nakarmione jeszcze gaworzy sobie ale mam nadzieje ze zaraz zasnie bo trzeba sie uczyc :)
my tez nadal walczymy z laktacja, z zasypianiem przy cycu... itp podobnie jak u wielu :) chcialabym karmic 3-4 miesiace ale widze ze tez chyba do tego stworzona nie jestem narazie staramy sie z mala zobaczymy jak bedzie, jak dotad jest tylko na moim mleku ale raz dziennie dostaje butle z moim gdyz non stop tylko by wisiala na mnie a mam przeciez dwoje dzieci i jak starsze wraca z przedszkola tez potrzebuje mame wiec trzeba Sophie odstawic na troche i butla sie najje zasnie i jest czas dla mamy i synka :)
mala wazy juz 4120, dzis przychodzi polozna zobacze czy przytyla od poniedzialku, oby :)

citrus- powiedz mi prosze czy Mati jje tyle samo odkad po cycu dajesz mu butle? ja od kilku dni raz dziennie daje cyca pozniej butle z moim mlekiem zeby mala dala troche czasu dla mnie i synka, ale wydaje mi sie ze z butli latwiej jej ciagnac i pozniej nie dojada mi jak tylko cyca dostaje, jak jest z Twoim synkiem? tez coraz mniej cyca ciagnie odkad dostaje butle?

Zapominajka, Kinga- moje dziecie tez noce lubi przebalowac, do tego stopnia ze w tygodniu ja spie z mala a m ze starszym zeby sie chlopaki wyspali, mama z tata spia tylko w wekendy razem mam nadzieje ze sie to w koncu unormuje bo malo mi sie taki podzial podoba :)

Aisha- wowo cudne wloski

rowniez trzymam kciuki za dwupaki

a moje male szczescie znajdziecie tam i siam :cool:
 
akuratnie opieka nad noworodkiem nie przeraża mnie tak jak okres ząbkowania O_O wtedy to jest dopiero sajgon i nie a czasu palcem do tyłka trafić.
 
Nia a ile z butli swojego małej podajesz?

Sembo dziś mi sie ze smerfem Marudą kojarzysz :-D Niedługo się doczekasz. Ciesz się jeszcze wolnymi rękoma i spaniem :tak:

Ja się dziś znowu z mężem ścięłam... Aż się poryczałam z bezsilności:-(
 
Nia, Mateusz wisi mniej, ale dlatego, że po piersi i dodatkowo butelce po prostu jest najedzony "do pełna" i zasypia. Budzi się za mniej więcej 3 h (albo ja go budzę, jeśli sam nie wstaje) na kolejne karmienie. Z piersi, mam wrażenie, ssie coraz bardziej efektywnie i dłużej, choć dziś już dwa razy nadprogramowo ssał między karmieniami, bo pić mu się chciało - pocycał pięć minut i koniec. Gdy był na samej piersi, wisiałam nawet 4-5 godzin bez przerwy, a on był marudny.
To, ile mi z butelki wypija, zależy od tego, ile wypije z piersi. Prawie zawsze jest to równiutkie 30 ml, raz dziennie wypija trochę więcej, 45 ml. Ciekawi mnie tylko, ile faktycznie wypija na raz. Jeśli zaleca się podawać po 90 ml MM, to może tyle właśnie? Wtedy by chyba oznaczało, że ode mnie wypija z 60, a resztę MM, ale może z piersi jest w stanie wypić więcej, bo mleko matki jest mniej sycące, niż mieszanka? :eek: Boże, jakie to skomplikowane... :laugh2: A że z butli się ciągnie łatwiej, to niestety fakt, dzieci się szybko przyzwyczajają, że się mniej namęczyć trzeba przy butli, ale to pewnie wiesz, dla mnie to było novum :-p


Zapominajka... :-( Tulę.
 
Zapominajka- daje raz dziennie, najpierw dostaje cyca pozniej butle i dojada i to sporo gdyz miedzy 60-80 ml, i pozniej okolo 4 godzin spi, wiec mam czas dla synka a pozniej po butli jakby miala problemy z chwyceniem cyca, ciagle puszcza zasypia i po godzinie znowu glodna... nie wiem czy to wina butli czy jak
oj wspolczuje klotni...
 
To ja mam jakiegoś żarłoka chyba. Ptysia potrafi pocycać, obalić 90 mm i znowu cycek. A wcale nie przybiera jakoś nieamowicie dużo :sorry:
 
reklama
Do góry