reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

hej
dziewczyny -jaką kaszke mannę podajecie dziecią? położna nam kazała podawać po pół łyżeczki kaszki dziennie od 5 miesiąca.Felka karmie piersią. Kupiłam jedyną jaką znalazłam z bobovita ale na mleku modyfikowanym-po której mały ma wysypkę;/ w sumie sie nie zdziwiłam bo ja nie moge też nabiału bo go wysypuje więcto mleko musiało go uczulić. Na razie odstawiam póki wszystko nie zniknie bo nie bede wiedziała przy kolejnych warzywach i owocach czy to stare krosty czy nowe, ale chciałabym już do tego czasu kupić inną kaszkę.
Mały je już dobry miesiac warzywa-po trochu marchewkę, ziemniaczka, zupe jarzynową,groszek zielony, i owoce jabłko, jagody, winogrono... teraz zjada średnio pół słoiczka na posiedzenie-wiecej nie daje rady-za to popija mlekiem-niedługo chce go nauczyc popijac sokiem bo wody nie chce pić.Nie tolerowałbutelki ale odkąd zmieniłam na inną udało się mu wypić 40 ml soku:)
 
reklama
Ja daje zwykłą mannę nie jakąś dla dzieci. Taka normalna do rozklejania albo na mleku albo na wodzie. Ale jak dziecko ma uczulenie od mm to mannę dodawań do warzyw bo manna na wodzie jest ochydna.
 
A jakie macie sposoby na niejadka? Blanka jest na piersi. Od zawsze je mało i mało przybiera. Butelki z czymkolwiek nie tknie. Łyżeczka: kaszki ble, obiadki ble. Jako tako marchewka z jabłkiem i banan.
Ręce opadają
 
Mitaginka taki model ci się trafił i niewiele zrobisz. Możesz być konsekwentna dawać jej duży wybór może sproboj właśnie BLW ? Mam taka znajoma która tez tak miała i dziecko było niejadkiem z lekka anemia puki na sile nie odstawila cycka. Wtedy młoda zaczęła normalnie jeść.
Może jej tego banana mieszka z melanka ilością kaszki żeby przemycić albo z biszkopcikiem jeśli wprowadzić chcesz gluten.
 
To sok jabłkowy jej daj do picia. Taki wycisniety z utartego jabuszka. To jej rozluźni kupkę. Byle nie marchewkę gotowana bi będzie gorzej.
 
reklama
Tylko jak ten sok jej podać?

Jak nie toleruje ani łyżeczki ani butelki to ciężko. Ale chyba tak na szybko łatwiej będzie łyżeczką spróbować.
Moja córka od niedawna pije z butli. Wcześniej sprowadzalo się to do zabawy. Lubiła sobie strzelać ze smoczka z wodą. Zawsze coś tam poleciało. Może spróbuj tez tak. Jeśli nie krzyczy na widok butelki ;)
 
Do góry