reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Właśnie mój lekarz rodzinny, polak, mówił że dobrze by było zrobić te badania na przeziernosć karkową, ale nie skojarzyłam, że to mogą być te genetyczne. Na szczęście mam plan, że jak tylko trochę zelżą mi mdłości to polecę na trochę do Polski i wtedy sobie porobię te badania :tak:

To musisz zrobić do końca 13 tygodnia i 6 dnia żeby było miarodajne
 
reklama
Ja dzisiaj miałam nieplanowane USG genetyczne. Byłam umówiona na taką kontrolną wizytę do lekarza, miał sprawdzić, jak duże jest już dziecko i mieliśmy się umówić na USG genetyczne, albo na ten tydzień, albo na kolejny. A podczas wizyty lekarz stwierdził, że jeśli dziecko będzie już odpowiednio duże i będzie korzystnie ułożone, to zrobimy od razu, bo jeśli jest korzystnie ułożone, to można wszystko sprawdzić w kilka minut, a jeśli nie, to czasami trwa to nawet pół godziny.
Okazało się, że wielkość dzieciaczka jest ok, pozycja też, więc wszystko zostało sprawdzone. Kość nosowa jest obecna, NT 1,7 mm, a więc w normie, wszystkie pozostałe rzeczy podobno też ok. Lekarz powiedział, że wszystko jest ok, i nic niepokojącego nie widzi. Dostałam też skierowanie do laboratorium na pobranie krwi do Pappa (zarówno USG genetyczne, jak i Pappa mam w abonamencie w luxmedzie), wyniki będą za tydzień.
Muszę przyznać, że to USG mnie trochę uspokoiło, bo naczytałam się sporo o tych badaniach, za dużym NT itp. Teraz jeszcze czekam na wyniki w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że będą w porządku i że wtedy w końcu odetchnę i zacznę się tym wszystkim cieszyć, a nie tylko zamartwiać.
 
Czytam was i czytam.
W Polsce tych badań jest mnóstwo. I dobrze, lepiej w tę stronę niż mieliby coś zaniedbać.

Ja czekam na wyniki na posiew ale z tego co wiem to około 3 dni się czeka, więc pewnie minimum do piątku tu będę. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Dużo pije i dużo też sikam. Więc to dobry znak.
Ciekawe czy pzu da mi kasę za pobyt w szpitalu. Powinni chyba.
Pani, która bardzo chrapała została wypisana. Jest nadzieja na dobry sen.

Trzymam kciuki, jeśli którąś z Was ma wizytę jutro.
Lecę powoli spać, bo o 5 znów pobudka.
 
Ja już po wizycie, dziękuję dziewczyny za słowa otuchy, z dzieciaczkami ok , mierza 8 i 9 cm jeszcze jutro genetyczne i te najważniejsze badania będę mieć za sobą :-) Kylla wspaniale że z dzidziusiem w porządku :tak:
 
Z ubezpieczelniami to roznie bywa, skladki to chetnie zgarnija, a jak maja za cos wyplacic pieniazki to pojawiaja sie klody.. Napewno pobyt w szpitalu jest wyplacany powyzej ilus dni, kwota/dni zalezy od warunkow ubezp.

Owszem badan w Polsce mozna naprawde sporo porobic. Jednak wiekszosc z nich jest dostepna, ale odplatnie.
Badania genetyczne o ktorych teraz tak duzo piszemu, bo wykonuje sie je miedzy 11-13tyg i wlasnie teraz wiekszosci z nas one przepadaja - ja jako nie mam ukonczonego 35r z. i nie mam zadnych wskazan to robie je z wlasnej woli i place za nie dla mnie nie male pieniadze.
 
Z ubezpieczelniami to roznie bywa, skladki to chetnie zgarnija, a jak maja za cos wyplacic pieniazki to pojawiaja sie klody.. Napewno pobyt w szpitalu jest wyplacany powyzej ilus dni, kwota/dni zalezy od warunkow ubezp.

Owszem badan w Polsce mozna naprawde sporo porobic. Jednak wiekszosc z nich jest dostepna, ale odplatnie.
Badania genetyczne o ktorych teraz tak duzo piszemu, bo wykonuje sie je miedzy 11-13tyg i wlasnie teraz wiekszosci z nas one przepadaja - ja jako nie mam ukonczonego 35r z. i nie mam zadnych wskazan to robie je z wlasnej woli i place za nie dla mnie nie male pieniadze.

A jeśli mogę spytać to jaki jest koszt takich badań w Polsce? Ciekawa jestem jaka jest różnica w porównaniu w innymi krajami.
 
reklama
Do góry