reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Marcelina no to całe szczęście, że Cię przebadali i wszystko jest okej. :)

Ja się już nie mogę doczekać jutrzejszej wizyty, ciekawa jestem czy się dzidzia pokaże i potwierdzi że jest kobietką :)

Evelina ale przepisali Ci coś na te plamienia?

Kołyska śliczna :) ja to już mam taką wenę na zakupy że ojeej.. ale jeszcze nic nie kupuje, obiecałam sobie że póki co się rozglądam a zakupy rozpoczne nie wcześniej jak po połowie, czyli najprędzej jakoś po świętach/nowym roku.
 
reklama
Ja niby płeć znam, ale to jeszcze nie tak na 100%, ale tak czy siak będę starała sie kupować ciuszki w takich bardziej neutralnych kolorach, bo to różnie czasami z tą płcią bywa. :p kolezanka jakiś czas temu rodziła, miala sie urodzic Natalia - pokupili juz różowy wózek, baldachim na łożeczko, sukieneczki itp -a tu sie okazalo, ze sie Natan urodził :p więc wszystko jest mozliwe :)
 
Bardzo ładna i duża ta kołyska. Takie miłe gesty to wogóle cieszą:tak: Jeśli coś bym dostała to też bym nie pogardziła:tak:

Gosia fajne są takie akcję! U nas w szkole też są organizowane, ale narazie widziałam, że zbierane są nakrętki, makulatura, karma dla psiaków może o takiej szlachetnej paczce też pomyślą.

Marcelina ja też byłam w szoku, że tak dokładnie mnie zbadali, przynajmniej wyszłam spokojna, że wszystko jest w porządku z dzidzią.
Przyczyny plamienia się nie doszukali, ale najprawdopodobniej musze mieć coś powiązanego z kamieniami na nerce i zapewne jakieś kamyszki poleciały przy oddawaniu moczui stąd te skrzepy - czy któraś z Was spotkało coś takiego?


U mnie plamienie było spowodowane krwiakiem (5tyg) i tak do dziś go mam (18tyd) wiec leże i czekam aż się wchłonie , ale myślę że będę leżeć juz do końca ciąży.
 
Ja Jak tylko poznam płeć To bedzie szał zakupów :) narazie tylko oglądam :)


Dobrze ze u Ciebie kochana wszystko wporzadku :) lepiej wszystko sprawdzać nawet najmniejsze obawy niż się niepotrzebnie denerwować :)
Ja juz wpadłam w rytm zakupów tym bardziej , że leżę ciągle to siedzę i oglądać te małe ubranka i nie mogę się powstrzymać :) oczywiście kupuje neutralne ciuszki w sumie gustuje w takich nawet żeby i mogła dziewczynka i chlopczyk założyć :)
 
Ja mam pytanie do doświadczonych mam czy dużo takich ciuszków potrzeba na początek, jakiego rodzaju się najbardziej przydają i jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy? Wiadomo wszystko kusi ale dzieci szybko rosną a ja z racji tego, że w rodzinie już dawno nie było małego dziecka muszę kupić dosłownie wszystko więc nie chciałabym zbankrutować na samych ciuszkach:happy:
Ewa90 z jakich stron zamawiasz bo mi jest ciężko znaleźć coś neutralnego ten podział dziewczynki chłopcy różowe i niebieskie jakby inne kolory nie istniały...
 
Ja bardzo dużo zamawiam używanych z olx ,koleżanka tez mi sprzedala (te xiuszki wygladaja jak nowe wiec uwazam ze używane jak najbardziej opłaca się zamawiać tym bardziej ze te dny są Śmieszne -przykładowo body kosztuje 5-7 zł :) jeśli chodzi o nowe to z H&M , z f&f , z endo.pl pinokio.pl
Ja jak kupowalam to starałam się kupywac zestawy body kr/dl rękaw , bluzeczka/kaftanik na długi rekaw , śpioszki/spodnie no i śpiochy pajace.

A ja mam takie pytanie do doświadczonych mam - czy to jest prawda że mimo przykładowo wzrostu dziecka 57-58 te ciuszki rozmiaru 56 i tak są dobre ? Każdy mi mówi ze dzieci się topia i spokojnie przez miesiąc powinny być okej - tego rozmiaru mam stosunkowo mało do 62 i się zastanawiam czy dokupywac.
Pozdrawiam :-*
 
Ja mam pytanie do doświadczonych mam czy dużo takich ciuszków potrzeba na początek, jakiego rodzaju się najbardziej przydają i jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy? Wiadomo wszystko kusi ale dzieci szybko rosną a ja z racji tego, że w rodzinie już dawno nie było małego dziecka muszę kupić dosłownie wszystko więc nie chciałabym zbankrutować na samych ciuszkach:happy:
Ewa90 z jakich stron zamawiasz bo mi jest ciężko znaleźć coś neutralnego ten podział dziewczynki chłopcy różowe i niebieskie jakby inne kolory nie istniały...

Ala ja przy synu na początku nie kupowała rozmiaru mniej niż 62, ale syn urodził się 51 cm wiec dokupywałam na 56, ale nie za dużo - w sumie to zakładałam mu to przez maks 3 tygodnie, bo wiadomo jak jest pielucha to musi być luz, dziecko nie może być tez w tym naciągnięte. Ale też dobrze jest mieć chociaż tak, żeby starczyło, bo ja na początku robiłam codziennie pranie. Wszystko zależy jak tam dziecko się brudzi, to uleje, to się obsiusia itd, plus pieluchy tetrowe do prania i było nazbierane. My rodzimy w maju więc na pewno nie ma co kupować grubych rzeczy. Na początku jak nie miałam wprawy to zakładałam pod spód młodemu kaftanik wiązany a na to śpiochy - to tak po domu. Potem już tylko body szło i ewentualnie coś na wierzch jak na spacerki. Na pewno przydadzą się moim zdaniem półśpiochy na wiosnę - wtedy nie miałam, teraz będę kupować. Poza tym zawsze możesz dokupić po porodzie, zamówić przez internet żaden problem, byle mieć jakiś zestaw startowy a potem zawsze sobie mozna dokupić, bo czasem jest tak, że części ciuchów dzieci nawet nie noszą.

.

A ja mam takie pytanie do doświadczonych mam - czy to jest prawda że mimo przykładowo wzrostu dziecka 57-58 te ciuszki rozmiaru 56 i tak są dobre ? Każdy mi mówi ze dzieci się topia i spokojnie przez miesiąc powinny być okej - tego rozmiaru mam stosunkowo mało do 62 i się zastanawiam czy dokupywac.
Pozdrawiam :-*

Rozmiary dziecięce są co 6 cm więc na pewno się zmieszczą, ale za długo tego nie ponoszą. Też dużo zależy od firmy, bo rozmiar rozmiarowi nie równy.

Ja lubię bodziaki z tesco, mark and spencer - można czasem kupić fajne wielopaki na allegro. Lubię też ciuchy h&m dla dzieci.

A w sumie to temat na watek wyprawkowy:-)

Ja tam teraz zajęta jestem prezentami świątecznymi.
 
reklama
Mnie tez brzuch kuje tak od soboty ale ja myślę, że to właśnie dlatego że macica sie powiększa bo teraz raptownie wyskoczył mi brzuszek :tak:
 
Do góry