reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

Hej dziewczyny, czy możecie polecić jakąś dobrą książkę o rozwoju dziecka od noworodka?
Czy to zbędne wg Was ,tych bardziej doświadczonych? Nie chcę się nakręcać,że wszystko ma być jak w książce,ale chciałabym mieć jakąś wiedzę,bo to pierwsza dzidzia 😉
 
reklama
Hej dziewczyny, czy możecie polecić jakąś dobrą książkę o rozwoju dziecka od noworodka?
Czy to zbędne wg Was ,tych bardziej doświadczonych? Nie chcę się nakręcać,że wszystko ma być jak w książce,ale chciałabym mieć jakąś wiedzę,bo to pierwsza dzidzia 😉
Przy pierwszym dziecku 9 lat temu korzystałam z jakiejś polecanej wtedy książki, którą dostałam od kuzynki, już nawet nie pamiętam tytułu. Z perspektywy czasu i kolejnych ciąż (czekamy na 4. maleństwo) uważam, że niepotrzebnie się wtedy nakręcałam i chciałam, żeby syn "odhaczał" kolejne kroki, nawet jak pediatra mówiła, że ma czas to trochę niedowierzałam i stresowałam się, że coś jest nie tak 😉

Teraz postawiłabym bardziej na pomoc specjalistów, po to regularnie odwiedza się pediatrę, żeby się skonsultować czy rozwój jest ok. Jeśli coś niepokoi to warto odwiedzić fizjoterapeutę dziecięcego, żeby ewentualnie potwierdził czy rozwiał obawy. To moje zdanie jako już dość doświadczonej mamy 9-latka, 7- i 3-latki😉
 
Drogie panie ostatni miesiąc przed nami !!

U mnie od tygodnia opuchniete stopy i skrócenie szyjki macicy do 17mm, mam nadzieję że maleństwo posiedzi chociaż do początku maja ( termin na 20)

A jak tam u was Samopoczucie ? :)
 
Również opuchnięte stopy i dłonie, czasami aż do bólu 😝
Mi zostało 3.5 tygodnia, ale czas zleciał, szok!
Dopiero teraz dochodzi ta myśl o nowym wyzwaniu w życiu, bylebyśmy szybko i sprawnie urodziły✊
Jutro wizyta, zobaczymy co się dzieje ale narazie na szybsze rozwiązanie się nie zapowiada
 
Hej dziewczyny, czy możecie polecić jakąś dobrą książkę o rozwoju dziecka od noworodka?
Czy to zbędne wg Was ,tych bardziej doświadczonych? Nie chcę się nakręcać,że wszystko ma być jak w książce,ale chciałabym mieć jakąś wiedzę,bo to pierwsza dzidzia 😉

Ja w pierwszej ciąży też czytałam w ,,Oczekiwaniu na dziecko" potem z tej serii pierwszy rok bodajże.
Myślę, że w pierwszej ciąży jednak warto poczytać i się jakoś przygotować, chociaż należy to traktować z dystansem bez niepotrzebnego nakręcania.
 
Drogie panie ostatni miesiąc przed nami !!

U mnie od tygodnia opuchniete stopy i skrócenie szyjki macicy do 17mm, mam nadzieję że maleństwo posiedzi chociaż do początku maja ( termin na 20)

A jak tam u was Samopoczucie ? :)

Też mam nadzieję, że moje posiedzi, bo dziś to już mam wrażenie, że nic nie pomaga tak naciska na szyjkę, że aż boli.
 
Do góry