reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w kuchni... czyli co serwujemy...

Pelna wewnetrzengo smutku wracam na ten watek...:baffled:
Wraca M wiec bede musiala gotowac :-( Z tym ze ja zadnych wyszukanych rzeczy nie robie, raczej klasyke i juz., zreszta dosyc czesto powtarza sie to co ja robie w kuchni, albo gotuje w ogole na 2 dni, a czasem to jemy costam przez 3...

Na jutro zaplanowalam rosol z makaronem, pieczen, ziemniaki i surowke z kapusty pekinskiej.
 
reklama
ewitka - zazwyczaj w szkole :tak::tak::tak: Chyba ze byl weekend albo konczylam wczesnie to wtedy robilam cos na szybko w domu.
Na szczescie moj maz do bardzo wymagajacych nie nalezy i na przyklad dwoch dan nie jada, tylko jedno.
No ale fakt, faktem - gotowac trzeba... Ale nie ma tego zlego... W ramach podizalu obowiazkow on przejmie sprzatanie ode mnie :laugh2:
 
A nie możesz w szkole obiadów wykupywać dla Was dwojaga? Ja tak robiłam ja pracowałam w szkole:tak:.
 
u nas dziś pomidorowa z makaronem - gniazda-wstążki - Patryk chciał makaron wcinać rękoma bo nie bardzo sobie radził z umiejscowieniem go w buzi:-)
 
Dziewczyny chciałabym dziś zrobić mężulkowi niespodziankę i ugotować jakiś dobry obiadek :-) ale że ze mnie w kuchni noga to proszę o jakąś podpowiedź, może przepis? :-):-):-)
 
welonka -chyba już za późno, ale ja polecam pierś z kurczaka z curry, frytki albo ziemniaczki albo ryż i ogórek zielony na słodko w jogurcie naturalnym.

pierś z kurczaka kroisz w plasterki
solisz, pieprzysz

rozgrzewasz na patelni tłuszcz
podsmażasz plasterki piersi z kurczaka ( delikatnie, żeby były zarumienione na bursztyn, ale to maksymalnie)

na patelni skraplasz pierś z kurczaka cytryną ( wedle gustu)
dodajesz zmielonego czosnku

przyprawiasz przyprawą: curry ( może być dużo, ważne żeby pierś z kurczaka zmieniła kolor na żółtawy), vegetą i trochę ziołami prowansalskimi

podsmażonego kurczaka obsypujesz startym serem żółtym, wkładasz na 3-5 minut do mikrofalówki ( w zależności od mocy), tak żeby ser się roztopił

1- 1,5 ogórek zielony - ścierasz na tarce albo kroisz, żeby były talarki, następnie zalewasz jogurtem naturalnym i wsypujesz 3-4 łyżeczki cukru, mieszasz.
 
Gaal dziękuję ślicznie za przepis ;o) ja też zrobię to jutro bo dzisiaj nie wychodziłam z domu bo pada, więc nie zrobiłam zakupków ;o)
Pewnie będzie pyszne :o)
 
reklama
Do góry