reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały alergik - dieta mamy i dziecka, pielęgnacja, leczenie

Przed kąpielą posmarować porządnie oliwką, zostawić na kilka minut (można nałożyć czapkę), potem wyczesać szczotką i umyć najpiej w jakimś emolium albo czymś natłuszczającym. Jak sa placki to można posmarować po kąpieli kremem Oilatum Soft.
 
reklama
U nas postępy: Mały zjada pięknie zupkę jarzynową z Gerbera i gruszki Williamsa i nic mu po tym nie jest:-)
Za to śliwki niestety uczuliły:baffled:
Dań po 5 mies. jeszcze nawet nie będę próbować, bo tam wszędzie mięsko.
No nic, pobędziemy jeszcze na tej jarzynowej, potem spróbuję jarzynową z Hippa (jest tam kalafior i groszek), a potem kolejne podejście do jabłka:sorry2:
 
ionka KOchana ja z Laurką miałam to samo i trwało około 2 miesięcy z małymi przerwami... wiła się jak piskorz....po wyeliminowaniu alergenów( uczulało mocno jabłko i koperek - piłam w ogromnych ilościach)... pomogło codzienne zapisywanie co jem ja i co ona a potem pokazanie to lekarzowi.... kąpałam codziennie w lekkim krochmalu, potem smarowałam na zmianę Emolium i maścią robioną z witaminą A...i dostawała Clemastil a potem Zyrtec w kropelkach. Niestety generalnie moja starsza bardzo długa silnie reagowała na wszelkie alergeny a teraz ma 4 lata i ma astme oskrzelową i kilka alergii np. na brzozę, roztocza, orzechy i cytrusy... stale na lekach ale jakoś idzie. Często u maluchów przechodzi zupełnie! Glowa do góry!
 
Ostatnia edycja:
zapomniany temat a ja MUSZE niestety go odswiezyc:-(

przeczytalam caly:-( ale mam kilka pytan...

skaza przeszla? bo nic nie piszecie...

u nas sie dopiero ujawnila, wiem ze nie moge pawelkowi dawac:MLEKA wolowiny cieleciny jajek...
dozwolone: marchew ziemniak burak fasolka szpar. szpinak
banan jablko (ale i tak sie boje) ryz sinlac kukurydziane chrupki
a kaszki dajecie? jakie??
chleba chyba tez nie moze? makaron pewnie odpada? niby gluten moge ale tez sie boje:baffled:
kurcze boje sie cokolwiek:-:)-:)-:)-:)-(
 
k.aralajna tak naprawdę to zbyt często mówi się o skazaie... często to poprostu nietolerancja jednego lub kilku składników... spokojnie generalnie mija... starsza zajada się już 2 lata nabiałem i jego przetworami....pare rzeczy pozostało....cytrusy, orzechy no i alergia krzyżowa...
Makaron spokojnie można tylko nie te czterojajeczne, chlebek tez spróbuj tylko pomału i biały a nie ze zbożem..
 
ale skaza to przeciez nietolerancja?
jak zwal tak zwal, skutek jest wiadomy:-(

co do info o makaronie dzieki to dzieki:tak: ale poczekam z tym az wysypka zacznie znikac zeby wiedziec ze to na PEWNO to:tak:

sylusia
a ty robilas te testy? starszej? kiedy? bo mlodszej to chyba nie...?
 
reklama
Testy robiłam starszej jak miała rok z krwi ale wtedy tylko IGE całkowite wyszło lekko podniesione więc zrezygnowaliśmy ze szczegółowego ( niestety testy z krwi często się mylą), a testy skórne miała robione w zeszłym roku....czyli miała prawie 4 lata ( wcześniej niby nie robią takich)... my mamy jeszcze astmę oskrzelową więc testy musieliśmy zrobić.
Młodszej nie robiłam chociaż już miałam robić IGE całkowite jak ją cos wywalało ciągle na buźce... jednak przeszło ( Elidel plus Emolium krem specjalny)
 
Do góry