reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Uważam że do nauki sikania pampers zbędny, tylko miesza dziecku w głowie. Trzeba się nastawić na wycieranie kałuży co chwila, zaopatrzyć się w stertę gatek. Wiadomo, że na jakieś dalsze wyjście czy podróż to co innego, ale po domu bym zdecydowanie w majtkach puszczała
 
reklama
Zamawiając dużej plecak i piórnik na allegro natknęłam się na Peppę i nie mogłam się powstrzymać ;-) ;)
peppa.jpg
 

Załączniki

  • peppa.jpg
    peppa.jpg
    57,5 KB · Wyświetleń: 35
Mika szybko to u was idzie. Julko o 12 zaczyna jeść zupę, a o 13 kończy. Później kładę go spać i zasypia dopiero po 1-1,5 godz. Wieczorne zasypianie też tyle trwa. Zawsze wszystkie piosenki Pana Kleksa musi odśpiewać, poopowiadać sobie wszystkie wydarzenia dnia, porzucać się i dopiero odpada.

Mi też się wydaje, że przy odpieluchowywaniu pampers jest zbedny, bo tylko mąci w głowie.

Napisane na SM-G386F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To idą takim tokiem, że przeszkadza to nie powinno się też na spacery zakładać i dłuższe wyjścia. Na noc też.
Jeśli dziecko sika i nic sobie z tego nie robi to jaki ma sens ganianie go w majtkach? Jak nie jest gotowy to to mu nie pomoże.

Truskawkowa od pierwszego razu się zaczyna ;)

Edysiek Młoda ma taką peppę :)
 
No moj wlasnie sikal gdzie popadnie i sygnalizowal jak bylo"po". Sensu to chyba nie mialo. Zobaczymy jak to wyjdzie teraz.
Siostrzenica m w maju skonczyla 2 lata w wola siusiu chyba od jesieni. I to majac pieluche na tylko wolala i nie bylo wyjscia-musieli z nia do wc gnac[emoji38]
 
Djmka ja tak zrobiłam. Ściągnęłam Młodemu pieluchę i już jej więcej nie założyłam. Na spacerach z uporem maniaka co chwilę pytałam go czy chce siku i obyło się bez większych wpadek. Na noc też nie zakładam pieluchy. No ale zgadzam się, że jeżeli dziecko nie jest gotowe to ściąganie pampka dla zasady mija się z celem.

Ufff.... moje towarzystwo śpi, a ja zastanawiam się czy zrobić sobie kawkę i poprasować, czy położyć się razem z nimi.

Napisane na SM-G386F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Djmka ja tak zrobiłam. Ściągnęłam Młodemu pieluchę i już jej więcej nie założyłam. Na spacerach z uporem maniaka co chwilę pytałam go czy chce siku i obyło się bez większych wpadek. Na noc też nie zakładam pieluchy. No ale zgadzam się, że jeżeli dziecko nie jest gotowe to ściąganie pampka dla zasady mija się z celem.

Ufff.... moje towarzystwo śpi, a ja zastanawiam się czy zrobić sobie kawkę i poprasować, czy położyć się razem z nimi.

Napisane na SM-G386F w aplikacji Forum BabyBoom

Agunia - tylko nudne Mamy mają porządek, ład i skład we wszystkim - wiec mam nadzieję, że Cię przekonałam [emoji6]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Agunia ja przy starszym próbowałam ściągnąć jak miał 2 lata. Lał gdzie popadnie. Sensu nie było. Zaczął od sikania w żłobie ze wszystkim. Jak "dorósł" do porzucenia pieluchy to na dzień i na noc. Zajęło mu to trochę. Nawet książkę kupiłam zdesperowana, no bo jak? Ma 2 lata i pieluchę ma? Dzieci są naprawdę różne. Wcześniejszym odpieluchowaniem, jeśli dziecko nie jest dojrzałe można krzywdę zrobić.
 
Do góry