reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
malpawzoo wklejam linka do tabelki, którą kiedyś zrobiłam z porównaniem składu witamin https://www.babyboom.pl/forum/marze...arzec-2014-a-66929/index403.html#post10038609 może Ci się przyda


monisia0605 byłam wczoraj u promotorki z niby gotową pracą i mam jakieś poprawki, które muszę na jutro zrobić plus jeszcze napisać dyskusję sama jestem z siebie dumna, że udało mi się zebrać i z pomocą mojego męża napisać pracę w 2 dni:) pracę muszę złożyć do 30 września, a obrona w październiku:) w piątek mam zaległy egzamin, który pół roku nie zdało i bardzo się go boję tym bardziej, że materiał jest mega obszerny a ja jeszcze się nie uczyłam do niego... także nie wiem co z tymi warsztatami zrobić :(

Kulka84, PierwszyRazMama
witamy ! :D
 
Fajnie dołączyć do forum, na którym będzie można pogadać z mamusiami mającymi podobny termin narodzin maleństw :)
Powiedzcie dziewczyny czy Wy tak samo jak ja ( zwłaszcza, że to moja druga -tym razem miejmy nadzieję udana ciąża) gdybyście mogły "podglądałybyście" swoje maleństwa codziennie ? Ja nawet śmieję się do męża, że gdybym mogła zafundowałabym sobie domowe usg do tego celu :)



 
secreto to super, ze juz masz prawie calosc :-) Ja dopiero sie zbieram, mam troszke wiecej czasu, bo u nas oddane musi byc do 15.11, wiec moze jakis cud sie zdarzy i zdaze. Narazie mam wstep i 2 strony pierwszego rozdzialu, masakra jakas :baffled: A egzamin napewno sie uda jakos!!! Bede trzymac kciuki :tak: Moze da sie miec jakas sciage albo cos :confused:

Kulka84 oczywiscie, ze mamy tak samo hehe ;-)
 
Bakalia, bardzo mi przykro, jak dziewczyny byłam pewna, ze nasze grono już się nie zmniejszy ;(((

Witam nowe dziewczyny :)

Ktoś wspominał brak badań na następną wizytę, mi też lekarka nie przepisała, w poprzedniej ciąży było podobnie - kieruje na badania tylko na co drugą wizytę. Nie wiem jak jest w wypadku jakichś złych wyników, ale ja miałam zawsze dobre. Dlatego też nie biorę kompleksu witamin i minerałów, a jedynie kwas foliowy, jod i witaminę D. No ale ja mam znów wyniki lepsze niż przed ciążą :) Za dużo witamin też moze szkodzić...
 
co do badań - ja byłam do tej pory na 3 wizytach u mojej P. doktor i póki co tylko po 1szej wizycie miałam zlecone badania moczu, krwi i te na toksoplazmozę..wyniki były ok i na nich na razie się skończyło..czy Wy miałyście robione jeszcze jakieś inne?



 
Bakalia - Serdecznie współczuję. Bądź silna. Szukaj wsparcia w rodzinie. Jeszcze zaświeci dla Ciebie słońce :*

Co do DHA. Ja nie stosuję zupełnie żadnych suplementów z kwasami tłuszczowymi, bo mnie na to nie stać. Jestem przerażona, bo finansowo zupełnie leżę. Smutne jest to, że nawet na wizytach lekarskich, suplementach diety i odżywianiu muszę oszczędzać. Niestety nie stać nas zupełnie. Martwię się jak to dalej będzie wyglądało. A ja jeszcze nie mam nic kupionego dla maluszka, ani dla siebie (a już wszystko robi się za małe), do tego muszę iść do dentysty, do okulisty... A jeszcze trzeba wydać pół pensji na mieszkanie, opłacić abonament za internet i telefon... Nie mam na to wszystko pieniędzy.

Nikusia82 - Wytrzymaj do wizyty. Będzie wszystko dobrze. Współczuję Ci tego bólu, ale może to tylko jelita? Trzymaj się.


Siasia s - Przydałyby mi się takie warsztaty, albo szkoła rodzenia. No cokolwiek... Ja zupełnie nic nie wiem. Niestety teraz to trudne. Mam bardzo mało czasu, robię często nadgodziny w pracy, bo klienci przychodzą spóźnieni. Do tego w soboty też czasem muszę pracować. Nawet nie wiem co trzeba kupić, jak zajmować się dzieckiem... Zostaje mi tylko czytanie artykułów w internecie.


Witam wszystkie nowe mamusie! :)
 
reklama
Farfalla, poszukaj na necie, moze gdzieś w Opolu jest jakaś darmowa szkoła rodzenia, albo spotkania z położną. W poprzedniej ciąży trafiłam na plakat w przychodni medycyny rodzinnej (w całej Polsce mają placówki) o darmowych spotkaniach dla ciężarnych z położną. Uczyła pielęgnacji, mówiła o przygotowaniu do porodu itp. Niedługo wysyłają Cię na to L4 to będziesz miała więcej czasu żeby się porozglądać.
 
Do góry