reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
dzis mam w planach duze pranie, zmienie Julusiowi posciel, obiad mam od wczoraj więc nie gotuje najwyzej na kolacje zrobi sie cos lepszego............i troche chate posprzatac zeby na jutro mi mniej zostało bo jutro jedziemy z Julem do kina ;-)

ok 126/76 :-D
 
mamatek odpoczywaj dużo!

mamusia synka
dobrze że ciśnienie już mniejsze:tak:

Koreczek trzymam kciuki za wizytę!

Agnis powiedz swojej gince że zależy Ci na tym GBS, chyba jest ok z tego co pisałaś i nie powinna robić problemu:tak: tym bardziej, że to obowiązkowe badanie. Ja wolę czasem poprosić o dwa badania za dużo, niż jedno za mało.. ale ja to panikara jestem...

Nikusia super, że Domiś rośnie i że wieści z wizyty ok:-)


ja dziś byłam na badaniach, wyniki koło 15, zobaczymy jak się trzymam... zrobiłam jeszcze raz te wszystkie wątrobowe badania, zobaczymy...takie miałam kucie brzucha dzisiaj, szok:-( nie tak na dole, tylko wyżej, nie mogłam się nawet przekręcić:-( ale wzięłam i nospę i magnez i przeszło na razie:tak: moja malutka od dwóch dni bardzo ruchliwa z rana, tak do 9, a potem raczej cisza.. zupełnie inaczej niż było wcześniej. Ja mam obiadek z wczoraj, tylko zupę muszę zrobić, a jakoś nie mam ani siły ani weny co tu ugotować...

Co do masażu krocza to mi położna mówiła, żeby kupić w zielarskim olejek migdałowy (zapłaciłam coś koło 13zł), ale nie kazała mi masować tak jak na tym filmiku, tzn. żadnych palców mam sobie do środka nie wkładać, po prostu masować między pochwą o odbytem, teraz dwa razy w tygodniu a od lutego codziennie..
Co do herbatki z malin, to od 36 tygodnia mam pić i jeszcze brać wiesiołka. Ale to dopytam ją później co i jak:tak:
 
Witam!!!
Doczytam za chwilę, dopiero wstałam zjadłam i wypiłam kawę.
Celina ma 38 stopni gorączki, ale gardło nawet nie jest czerwone, poczekamy zobaczymy. Podałam jej lipomal. O 13 mamy logopedę. a ja siedzę i czuje się jak bym miała zasnąć:-(
 
Witajcie dziewczynki :tak:

Ja po nocy względnie przespanej...Prasowałam ciuchy małego do 1 w nocy... czyli do oporu aby tylko zmęczenie poczuć. Nie ukrywam, że cieszy mnie fakt iż ta moja mała kluska rośnie więc odetchnęłam. Morfologię i mocz mam dziewczyny wzorowe no aż szok:szok: bo ja zawsze coś miałam. Katar już po woli mija i na prawdę czuję się lepiej.

MUNIUŚ - Ja rozważam tylko dwa szpitale Żelazną i Solec. Kurcze nie powiem mam dylemat bo gin bardzo przekonywująco mówił o porodzie na Solcu...ale ja się cykam...z Żelaznej mam same dobre wspomnienia, same dobre chwile no jak na 1 poród to miód malina ...i nie ukrywam, że chciałabym z Dominik też takowe mieć. MYŚLĘ MYŚLĘ MYŚLĘ...:confused::confused::confused:Dobrze, że jeszcze mam chwilę ...

ALESIA - Dla mnie radocha, że ON PRZYBIERA NA WADZE... I że reszta OK!!!

ANETANORWEGIA - Mi wczoraj na GBS-a pobrał... i mi powiedział, że nie za wcześnie :confused:

KORECZEK, NASTKA - &&&&&&&&&& KCIUKI ZA WIZYTĘ !!!! i zdrówka dal Ciebie Nastka!!!

JUSZKA -
to bawcie się dobrze :tak:

AGNIS - Super, że nocka przespana. To taka ulga nie.... a ja miałam wczoraj pobranie na GBS-a... moim zdaniem powinnaś TO BADANIE WYKONAĆ jeszcze teraz!!!

MAMUSIASYNKA - 7 STRON TO i tak nic...ja zazwyczaj mam po 20 do nadrobienia...no nie wyrabiam :baffled:

KAINKAS - 35 tydz. :szok::szok::szok: Boże to tak poważnie już nie :happy2::blink:

JASPIS -
SUPER...nie ma jak dobry sen!!!

KAMAA -
Ja smoczek mam TT ale tej zawieszki nie mam ...Może dopiszę do listy z apteki....

KASIULEKK -

Oby badania dobrze wyszły, ja tam żadnego olejku nie kupuję...liczę albo nie...ŁUDZĘ SIĘ, że :happy2: drugi poród łatwiejszy...kanał już raz przepchany ... :tak:;-)

JAGNA - Zdrówka dla CELINKI!!!!

CHCIAŁAM OFICJALNIE PODZIĘKOWAĆ MLODEJMAMIE DZIĘKI KTÓREJ ŻYCIE MOJEGO SYNKA NIE BĘDZIE ZAGROŻONE!!!
CHODZI O CLEXANE KTÓRE MI ZAŁATWIŁA.....SĄ DOBRZY LUDZIE NA TYM ŚWIECIE!!!

SERDECZNIE DZIĘKI MARTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZDRÓWKA DLA CIEBIE!!!!




 
Witam się z Wami piątkowo:)

Ale jestem zła na siebie.... miałam rano jechać z tym moczem... i qrcze zapomniałam sobie o tym.... a przecież codziennie teraz badam mocz... wrrr.... :wściekła/y:no nic już na to nie poradzę. Poprosiłam męża aby kupił mi ten urosept i będę brać, a co do żurawiny to jej jakoś dużo jeść w tej diecie niestety nie mogę:baffled:

Motorhead ta wanienka jakaś przekombinowana.... jak w niej trzymać dzieciątko? a co jak zacznie siedzieć? trzeba będzie kupić kolejną... wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się taka zwykła klasyczna, ale to tylko moje zdanie :-)

Nastka duuużo zdrówka!!

Agnis co do badania to przecież płacisz zus więc jak prosisz o badanie to gin powinien Ci wypisać. Ja bym nie odpuściła tematu!

Mamusia nie wierci się bo już ma malutko miejsca.... Moja tak szaleje, że czasem się zastanawiam czy oby na pewno jest tam tylko ona jedna;-) no ale miedzy nami jest spora różnica.

Agnis nic co ludzkie nie jest nam obce;)

Ja dziś mam zajęcia na uczelni ale strasznie nie chce mi się jechać i jutro cały dzień zajęcia... zastanawiam się co z moim obiadem, bo tam nie ma żadnej stołówki, a zimnego jedzenie nie zjem:confused: jakoś coś będę musiała wykombinować...
 
Hej :)

Jagna, zdrowia dla Córeczki! Może to jakaś szybka wirusówka i zaraz minie?

Koreczek, i to jest dobra zasada z tymi ciuchami. Ja mam dlatego właśnie najwięcej śpiochów, pajaców, bodziaków, a z większych rozmiarów - miękkich spodni dresowych.
T-schirtów nie używałam W OGÓLE. Podobnie z koszulami na guziki, ogrodniczkami, dżinsami itp.
Jeszcze w użyciu były koszulki z długim rękawem albo swetry jak zimno.

Wanienka
Ja bym nie brała profilowanej. 1* jak umyć plecy? 2* jak dziecko trzymać? w takiej wanience to ani siedzi, ani leży, dziwnie tak. 3* przyda się na krótko, bo jak dziecko usiądzie, to już do wywalenia - nie ma tam miejsca na siedzącego malucha.

Tantum rosa
Nie wolno robić irygacji, czyli wprowadzać go do wewnątrz! Przemywamy po porodzie tylko z zewnątrz krocze.

Paciorkowiec
U mnie w szpitalu wymagają wyników wymazu (z tygodnia 34-36) do porodu.
Wymagają też aktualnych (do 2 tygodni) badań moczu, morfologii, cukru. No i owa, hbs, grupa krwi.

***
Dziś się chyba odmeldowuję.
Mam ambitny plan sporo popracować, a doczytywanie Was zajmuje mi strasznie dużo czasu...
Franek poszedł na spacer z Tatą, Aniela śpi, więc siadam do roboty.

Dobrego dnia!
 
reklama
Juszka, ale ten irygator to nie musisz wkładać do środka, możesz poprostu przemywać nim na zewnątrz krocze po porodzie. A poza tym w stanach zapalnych mi ginekolog zalecił mimo wszystko takie irygacje pochwy, po leczeniu stanów zapalnych pochwy i tak najlepiej jest zapodać sobie kurację z np. lactovaginalem, bo antybiotyki masakrują naturalna florę. (Oczywiście to nie w ciąży czy po porodzie)

A mam pytanie jeszcze dotyczące masażu krocza. Czy słyszałyście może o tym ze można stosować do takiego masażu zwykłą oliwę z oliwek (spożywczą)??? Mi się taki nius obił o uszy.

Ja dziś zabieram się za prasowanie całej sterty ciuszków. Ciekawe ile mi to zajmie. Oczywiście będę prasować na siedząco bo inaczej to długo bym nie poprasowała.

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i badania. No i zdrówka wszystkim życzę. Uważajcie na siebie i na dzieciaczki.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry