reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Ja też tylko na chwilkę, bo zaraz będziemy Małą kąpać. Dziś piękny słoneczny dzień był więc spacerek i wizyta w przychodni na ważenie zaliczony :) Dziewczęta, Wasze maluszki to świetnie ważą, takie już duże bobaski. Moja Lenka to filigranowa - 10 centyl, od urodzenia słabo przybiera ale systematycznie więc lekarka powiedziała, żeby się nie martwić, bo może tak po prostu ma :) no ale przez to muszę ją regularnie ważyć, tutaj w Polsce też.
Kruszonka - wszystkiego naj z okazji 4 miesięcy Gabrysi, my mamy w sobotę :)
Aurelka - powodzenia z pracami! A Zuzia to już niezła spryciula i pięknie śpiewa :-)
Naty - trzymam kciuki za echo! My idziemy w maju, bo kardiolog jakieś szmery słyszała, ale liczę, że to tylko tzw. szmery niewinne
Pozdrowienia dla wszystkich, tych na otwartym i tych na zamkniętym :)
Miłego wieczoru!
 
reklama
Hej, u nas nadal kiepska pogoda, ciągle pada, dobrze że chociaż jest ciepło. Gabi dzisiaj słabo spała w dzień i jak padła o 17stej tak chyba już na nocke poszła. Syn dla odmiany dzisiaj był anielsko grzeczny:-) Ja mam od kilku godzin powracający ból głowy, mam nadzieje że to nie migrena:wściekła/y: W ubiegły piątek strzeliło nam z małżem 5 lat pożycia:) i na tą okazje sprezentowaliśmy sobie orbitreka. Dzisiaj przywózł go kurier a małż złożył. Jak tylko skończy mi się @ to mam zamiar wziąć się za trening:)
natty- witamy z powrotem, wiem co to duża rodzinka:) Wojtuś zuch chłopak, pięknie je to mase ma :-D dziękujemy za życzonka
aurelka- zaglądaj do nas częściej:tak: powodzenia przy pisaniu prac kont. i nauce a małej kup jakieś szeleszczące "coś"do zabawy bo reklamówką mogła się udusić!! A co na obiad? u mnie dziś była kasza z sosem (sos zrobiłam na piersi z kurczaka) szybko się robi:)
asia- nie martw się wagą Lenki, najważniejsze żeby dziecko nie spadało na centylach. Moja jest duuuża ale od początku wisi powyżej 97 centyla. Zazdroszcze spacerku w słoneczku i dziekuje za życzenia w imieniu Gabrychy:-)
4madlen- ja robiłam u kardiologa dziecięcego (prywatnie u prof. z Zabrza)
Udanego wieczorku dla wszystkich dużych i małych Pań :* i małych panów;-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny wpadam na chwile bo ledwo zyje.
Mam niusa - od dwoch dni moj Mati obraca sie z brzuszka na plecki:-D
Dzis zaczelam cwiczenia bo lecimy za dwa miesiace do PL
dzis moj agent rwal sie do siedzenia, nawet siedzial przez chwilke u meza na kolanach..skubany silny jest i nie sklada sie wpol od razu tylko utrzymuje tulow i glowe.
Zmykam dziewczyny. Dobranoc.
 
Dzień dobry! Wygląda na to, że zapowiada się nam znowu słoneczny dzień :) Czyżby jednak wiosna?? :-)
Basiu - super, brawa dla Mateuszka!! Zdolny i silny chłopak!! Oby tak dalej :) U nas Lenka nie cierpi leżenia na brzuszku i ja to nawet nie liczę, że ona prędko się będzie obracać... Lena Leniuszek - tak na nią wołam :)
Świetnie, że jedziecie teraz do Polski, bo pamiętam kiedyś wspominałaś, że dopiero na jesień będziecie mieć możliwość..dobrze, że się udało już teraz. My też mieszkamy za granicą i ja zawsze tak bardzo się cieszę, jak mogę pobyć trochę "w domu" :) teraz jesteśmy do końca kwietnia ale liczę, że w wakacje, w lipcu bądź sierpniu znów zjedziemy na kilka tygodni :)
Aurelka - hmm, na obiad ja na przykład robię dziś zapiekankę z kurczakiem, serkiem topionym, szpinakiem i makaronem, posypaną żółtym serem - szybka i smaczna jeśli ktoś lubi czosnek :) a jutro będzie ryba w sosie koperkowym i frytki :)
4madlen - kurczę, dopiero teraz doczytałam jakie przeboje mieliście z Antosiem, to skandal!! Mam nadzieję, że nie będzie żadnych powikłań po tej feralnej szczepionce, swoją drogą, człowiek myślał, że pediatra to lekarz, któremu na prawdę zależy na zdrowiu swojego pacjenta, ale jak widać i w tej profesji trafiają się tacy co to się mało przykładają... :(
my chodzimy z Małą do kardiologa dziecięcego, sama ubłagałam skierowanie od pediatry bo mi się nie podobało, że ma często sine wokół usteczek, no więc teraz chodzimy do dziecięcego i w maju mamy mieć to usg serduszka
A tak się zastanawiam, skąd wiadomo, że dziecko ma niedobór wit D...skąd wiadomo, że ma krzywicę w tak małym wieku? Słyszałam o poceniu się główki, ale generalnie to wydaje mi się, że jeszcze coś powinno na to wskazywać, bo pocić się można też z przegrzewania dziecka...
Kruszonka - powodzenia z ćwiczeniami na Orbitreku :)
Ja tradycyjnie zaglądam do Was z kawusią, zaraz zmykam szykować obiad i może uda mi się jeszcze ogarnąć mieszkanie, oczywiście, jeśli Lenka będzie z mamą współpracować ;-) dziś po południu zostawiam ją na dłuższy czas, bo wybieram się na zabieg pielęgnacyjny stóp - w końcu po ciąży się przyda :) dostałam karnet od koleżanki z okazji zbliżających się moich urodzin i zamierzam go wykorzystać :) idzie wiosna a stopy wołają o pomstę do nieba :) zobaczymy tylko jak Lena zniesie to, że mamy nie będzie 3 h - jeszcze na tak długo nigdy jej nie zostawiałam :) trzymajcie kciuki!!
Ok lecę, miłego dnia!
 
Asia zazdroszczę tych atrakcji ze stopami. Ja uwielbiam jak ktoś mi się nimi zajmuje, tzn. do tej pory małżon :-p ale marzy mi się profesjonalne podejście do tematu i tak się czaję żeby się wybrać, tylko ja w tym temacie zielona i nie wiem co chcę :-p


u nas jakoś słońce nieśmiałe, wczoraj lało a dziś jeszcze niezdecydowana ta pogoda...
 
asia u nas się właśnie poci główka bardzo i tylko główka tzn stopki i dłonie tez ale np plecki ma suche wtedy wiec przegrzany nie jest. jak powiedziałąm o tym pediatrze to mu zbadała głowę i znalazła miejsce w którym ma miękką, taką sprężystą czaszkę... u nas to miejsce ma około 1cm także jest niewielkie i do całkowitego zniwelowania. pewnie są też inne objawy ale u nas tylko te... zreszta jak dziecko jest regularnie badane to lekarz powinien zauwazyc i nie dopuscic do ewentualnego rozwoju krzywicy ale patrząc na dzisiejszą służbą zdrowia ręce opadają i lepiej pilnować wszystkiego samemu...
 
No hej, my pospaliśmy do 9.30. Zuza jadła tylko o 7.
laugh.gif

Mnie też prasowanie czeka, ale nie wiem czy zdążę przed 16, bo szkoła.


Jak ja słucham jak wy często chodzicie na spacer to mi wstyd.
embarrassed.gif

Moja Zuza rzadko jest na dworze, a jak już to tylko autem jeździmy - i ma drogę z auta do domu itp. Jakoś boję się z nią wychodzić. A jak już wychodzimy to tylko w niedzielę. Raz w tygodniu.
embarrassed.gif


Moja Zuza ma wiecznie zielone kupki i nasza pediatra powiedziała, że to dobrze.
confused.gif


Idę robić kawkę, bo mi AsiaBp ochoty narobiła. :-p
 
reklama
AsiaBp, a nie próbujesz dokarmiać Małej sztucznie z powodu tej wagi?
U nas jest cały czas problem z wagą (25 centyl), no może poza początkami, kiedy dokarmiałam mm i Mała chętnie jadła z butelki. Później za radą położnej i pediatry odstawiliśmy mm no i teraz dopiero jest kłopot. Wszystkie badania są w normie, więc lekarze zgodnie orzekli, że Ninka nie najada się moim mlekiem i stąd te niskie przyrosty. Kombinuję jak mogę, by polubiła butelkę, ale zaczęłam też rozszerzać dietę. Kilka dni jadłyśmy marchewkę i ją uwielbia :) Jutro ziemniaczek.
 
Do góry