reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Asia dobrze wygląda :-) ciekawe ile mój ma. Dawno nie mierzony a waga 7,5 kg też

IZW super że mała się tak rozwija :-) nie ma co słuchac lekarzy :-p
Współczuję pracy :/
Natalka jest uroczą dziewczynką :-D

ładnie Wasze dzieci szaleją z ząbkami :-) u nas nadal 2

Paulina no laktatorem cięzko coś utrzymać bo wyciąga 30 ml mniej mleka jak dziecko więc wszystko zanika
dokładnie wszystko się może zdążyć więc jak nie będę mogła już to trudno ;-)

Pozdrawiamy
 
reklama
Czesc Dziewczyny. Ja tylko na chwile. Pierwszy dzien w pracy mam juz za soba. Nie bylo zle, ale zamiast o pracy myslalam o Mikolaju, czy zjadl, czy zasnal, czy placze? Na szczescie wszystko bylo dobrze, dziecko szczesliwe, zjadlo 2 obiady, wypilo 2 butle mleka i mialo 2 drzemki. Nie plakal, tylko smial sie i bawil. Uffff:) Dzisiaj bylismy na 8 miesiecznym check-upie i dostalismy skkerowanie na rtg bioderek. W Irlandii bioderka sprawdzaja tylko manualnie ale poniewaz ja mialam problem z bioderkami i maz tez to musimy przeswietlenie zrobic, szkoda tylko, ze tak pozno nam o tym powiedzieli.I jest jeszcze cos, co nie daje mi spokoju. Lekarz zauwazyl ze jedna nozka jest krotsza. Mi tez sie tak wydawalo, ale myslalam ze moze Mikolaj akurat tak lezy albo, ze sobie znowu cos wkrecam. Niby lekarz nic na to nie powiedzial, kazal tylko czekac na skierowanie na te przeswietlenie ale ja sie bardzoi denerwuje. Chyba nie zasne dziesiaj z tych nerwow.
 
Fiolka akurat mi się udawało super laktacje utrzymać laktatorem mleka miałam nadmiar, małemu spokojnie wystarczało ale czasowo już nie wyrabiałam bo mały coraz bardziej zajmujący,a tu trzeba butle wyparzyć umyć, laktator itp ale było mineło
Andzia dobrze że Mikołaj dał radę i ty też z każdym dniem będzie coraz lepiej, nie denerwuj się może tylko złudzenie zależy jak mały się ułoży kiedy to prześwietlenie będzie miał ?
 
Czesc mateczki, nadrobiłam :) mam nadzieje ze teraz bede na bierząca - ale ostanio miałam dużo pracy w pracy .. dla odmiany

Wiolka – ja też bym chętnei zamieniła swoje nogi z kimś innym. Twoje z daleka wyglądają ok. więc do duży plus . też mam pajączki i dwa wielkie żylaki. Smieje się, ze każdy coś dostaje w spadku po rodznie np. mój mąż dostał mieszkanie i sygnet a ja żylaki i grube uda J A jak w ogóle Nastka podchodzi do swojej niepełnosprawności ma chwile buntu czy jest z nią pogodzona ? Ja też własnie rzadko oglądam filmy i czasami w pracy jak ludzie oglądają o czymś to czuje się trochę wautowana
Jak tam 25 lecie wujków – znów szalałaś na paRKIECIE

Naty – po mojej ósemce nie ma już śladu – na szczęście – i naprawdę usuń jak najszybciej – bo wiesz później kolejna ciąża J i będziesz znów się zastanawiać jak to zrobić . Boże ale twój Wojtuś pędzi na przód 11 kg i powyżej 80 cm – ale on jest wielki !!!! Przyznaj się dajesz mu sterydy !!!! Współczuje ci teściowej, ale fajnie, ze mąż stoi po twojej stronie i nie musisz być dla niej miła. A co do fotelików to y też się zastanawiamy . Co do fotelików to my właśnie szukamy bo mały zaczyna siadać w swoim. Recaro robi fotele np. dla Kubicy i formuły 1 i dlatego wszyscy są napaleni na tą markę . A jaki model macie tego colleto i czy da się go lekko wyłżyć jak brzdąc śpi ? wersje do 36 macie czy 25 ?
Fiołka – i nie masz czasami chwil buntu, że nie chcesz być przenośną jadłodajnią, ze chcesz też mieć wolne od brzdąca? JA się śmieje ze robie na 3 etaty a płacą mi mizernie za jeden a do pozostałych musze dopłacać. Fiołka a powiedz mężowi co by pogadał z teściami co by bardziej byli pomocni – czasami jest tak, że oni nie chcą się narzucać a ty nie chcesz prosić i tak oni chcą pomagać ty chcesz pomocy a nie możecie się dogadać To oczywiści tylko sugestia, ale u nas na początku tak było babcia usychała z tęsknoty za wnukiem ale nie przychodzila bo nie chciała się narzucać..
Asia ty bidulku, fajnie, że dojechałyście szczęśliwie , i mam nadzieje ze oczko lepiej – zdolna ta twoja Lencia. Gratulacje raczkowania , nasz dalej tylko leży albo siedzi (jak się go posadzi) . Też tak mam ze ja zrobie lepiej ale powili się uczymy .. wiesz rzeczy typu rozwieś pranie , odkurz – proste czynności których nie sposób zepsuć
A co do raczkowania my też mamy panele i zakupiliśmy coś takiego – całkiem fajnei się tam bawimy- PUZZLE PIANKOWE 26 ELEMENTÓW ALFABET ROZ. 30X30CM (3486985808) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Paulina – gratulacje kasowników, czy ty karmisz jeszcze piersią? A dlaczego Patryk (bo u nas to cała teoria była to tego imienia), a co karmienia nic nie można zakładać – ja miałam do 6 miesiąca a teraz nie wiem jak przerwać
Viv – córo marnotrawna w końcu, to nie fair ze miałaś tak długie wakacje !!! Prawie jak w szkole
Andzia – mój jak zwykle jest jeszcze dalej niż Mikołaj, nawet pupy nie podnosi ani nie siada ani nie raczkuje – ale widzę, że powoli robi postępy więc nie panikuje. Ale wasz jest duży – nasz waży 8,5 kg ale Pani doktor mówi , ze dobrze. Ale ja byłam chuda jak byłam młoda i małżonek też- więc może to po nas. Fajnie , ze mały się zaaklimatyzował, my właśnie podchodzimy do tematu złobka, ale niestety naszemu się już włączyło przywiązanie do mamyL Andzia trzymam kciuki za prześwietlenie , będzie dobrze - może jak on tylko tak się układa.

IZW – wow ale masz śliczną córusię, łączę się z Tobą w bólu .. też mam wrażenie , ze cały czas biegnę …ale na szczęściu chudne .. może dlatego ze nie mam czasu jeść ani gotować. Czemu miała zacząć chodzić później ?
Neska210 – fajnie, że nasz poczytujesz J
 
Witam :)
My w niedziele wróciliśmy z wakacji nad morzem, nasza Majcia była przeszcześliwa, bardzo jej sie podobało, a apetyt tam miała szalony heh :)
Wczoraj zaczełyśmy 9 miesiąc :) Ząbków dalej nie widać, ale wczoraj padło pierwsze słowo heh "tata" a raczej było to da-da-da-da :) Ale mąż i tak dumny ;)
Mam do Was pytanko, jakie macie termometry dla swoich pociech?
Nam jeszcze potrzebny nie był, ale wczoraj wieczorem Maja była bardzo marudna i wydawało mi sie że jest rozpalona.
Mamy termometr w smoczku, lecz nie dalo rady zeby nim zmierzyć temperatury, bo go wypluwała. Próbowaliśmy naszym zwykły ale tez sie wiercila i trudno było go utrzymać pod paszką. Wkońcu po paru probach sie udalo, temperatury na szczescie nie było, ale teraz tak pomyślalam że jest to potrzebna rzecz i warto się zaopatrzeń może w taki elektroniczny przykladany do czola. Ale słyszałam opinie ze nie jest on dokładny. Jaki doradzacie kupic?
 
ela zastanawialiśmy się nad tymi puzzlami ale w końcu kupiliśmy dywan taki w ulice, później będzie się bawił autkami na nim, a co do imienia to mój mąż wybrał, ja nie mogłam się zdecydować a pewnego dnia mąż przyszedł i powiedział że będzie Patryk i tak już zostało :-) nie karmie już 2 miesiące karmiłam z piersi później 4 miesiące ściągałam i to tyle;-)
zania fajnie że wakacje się udały, a termometr mamy baby sisi aquatherm TERMOMETR SISI AQUA THERM NIEMIECKI CERTYF.|ORYGIN (3483809899) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jestem zadowolona, do główki przykładam i mam pomiar od razu a różnica jest niewielka

a u nas z nowości to Patryczek zaczyna raczkować jak mu się śpieszy lub chce bardzo czegoś to szybko pełza, nauczył się siadać sam, a i idzie następny ząbek więc strasznie marudzi
 
Ostatnia edycja:
Fiołka – i nie masz czasami chwil buntu, że nie chcesz być przenośną jadłodajnią, ze chcesz też mieć wolne od brzdąca? JA się śmieje ze robie na 3 etaty a płacą mi mizernie za jeden a do pozostałych musze dopłacać. Fiołka a powiedz mężowi co by pogadał z teściami co by bardziej byli pomocni – czasami jest tak, że oni nie chcą się narzucać a ty nie chcesz prosić i tak oni chcą pomagać ty chcesz pomocy a nie możecie się dogadać To oczywiści tylko sugestia, ale u nas na początku tak było babcia usychała z tęsknoty za wnukiem ale nie przychodzila bo nie chciała się narzucać..
Ja FIOLKA jestem :-D Oczywiście że mam chwile słabości, buntu ale nawet jakbym nie karmiła o wolnym moge pomarzyć :-p
Nie ma co gadać z rodzicami bo to cięzki temat ogólnie nie życzyła bym sobie aby na dłuższą metę przebywali z małym i tak niech się cieszą bo się zgodziliśmy na spotkania ze względu na Wiktora jak będzie starszy sam zdecyduje czy bedzie ich chciał widzieć ;-) ale nie ma o czym mówić.

Zania najlepszy bezdotykowy :-)

Paulina gratulacje
 
zania - my też mamy termometr elektorniczny taki co proponuje Paulina - ale fakt jest niedokładny np zmierz różnice na czole i na skroni i podaje dwie różne. Ogólnie jest tak ze częściej Patryk używa go do zabawy niż my teraz. Jak pojawia się podejrzenie to mam klasyczny (tylko nie rtęciowy) i mierzymy temperature w pupuie (należy odjąć 0,5 - 1 stopień od wyniku.
Paulina - gratulacje raczkowania i siadania! dzielny chłopak. Czyli imie nie związane z irlandią ? Bo u nas miała być Patrycja jak dziewczynka i Patryk jak chłopczyk a to dlatego , zejestem zakochana w irlandii i mój mąż musi podzielać mą miłość
Fiolka - jako,że kolejny raz myle twojego nicka - to skąd on się wziął , bo mi się kojarzy z fiołkami !!
 
Elka :-D

A tak czytam o dzieciach że pierwsze słowa itp. ale to chyba słowa wypowiadane przypadkowo.
Mój juz od jakiegoś czasu dada tata mama idę daj ale ja czekam na te słowa świadomie powiedziane tych nie liczę:-p
 
reklama
Andzia . nie martw sie, mam nadz ze wszystko bedzie ok...nawet jesli faktycznie okazaloby sie ze cos jest nie tak to teraz jeszcze Maluszki sa male i mozna wszystko rehabilitacja poprawic, lepiej od razu zaczac dzialac niz pozniej... Trzymam kciuki!
Paulina - podziwiam Cie z tym utrzymaniem laktacji! Zrobilas wszystko co najlepsze dla Malenstwa!
Gratulacje raczkowania i siadania :)
A zeby to u nas tez od jakiegos czasu juz temat tabu bo bidulka moja bardzo cierpi :(
Ela - hehehe, rozwies pranie, odkurz u nas tez jest w kategorii - maz :)
Puzle mamy takie same ale one jednak male sa, bo mamy tylko jeden zestaw a salon duzy zatem w koncu dywan zostal rozlozony i podloze na raczkowanie jest :)
Widze ze tez mama u Was na topie, ja wlasnie miewam momentami juz dosc bo Lencia doslownie odkad raczkuje to chodzi za mna krok w krok...
Zania - gratulacje z okazji 9 mca! super ze wakacje udane!
My mamy taki elektroniczny do pupy albo pod pache. Chyba Canpolu czy jakos tak.
 
Do góry