reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

reklama
Izw gratuluję ząbka :tak: u nas jeszcze nie widać... chciałam dziś zajrzeć Marii do buźki i mówię "pokaż dziąsełka" a ona mi wystawiła jęzor i zrobiła "prrrr" :-p

Basia Ty nie masz w czym chodzić a ja dziś otworzyłam szafkę i wszystko mi wypadło... ale połowa się nie nadaje, muszę zrobić przebierkę i albo to wydać albo co :sorry2:

U nas dziś Marysiowe pół roczku i goście, tzn. teście, mój tata, brat, ciocia i wujek, ich syn jednak nie bo narzeczona mu się rozchorowała. Sernik na zimno poszedł w moment :-p Marysia wzbogaciła się o kilka ciuszków, matko, kiedy ona to poubiera...
 
Viv - Powystawiaj na internet swoje szmatki, może rusz coś się sprzeda i będzie na nowe. ;-)

Majja - Ja mam to samo, mimo, że u nas bieda to ja nie mogę wytrzymać i muszę coś kupić. Na kartę kredytową kupujemy niestety tylko rzeczy wspólne. (Przed narodzinami Zuzi wzięliśmy sobie lustrzankę, bo wiecznie musieliśmy pożyczać, a teraz na kartę pójdzie nowy wózek dla Zuzi, to mogę zaszaleć) ja jak czegoś nie kupię to masakra. A mój M chodzi w spodniach niektórych już 5-6 lat, hehehehe. :-D:-D:-D

Viv - Jakbyś miała ulewające dziecko jak ja, to nawet czasami by Ci ciuchów brakowało. :happy2:

IZW - O matko, to już?!:szok: Gratuluję pierwszego ząbka!
 
hej, przepraszam, ze znowu mnie nie bylo, ale w ogole widze ze mniej was tu:) jak byly cieple dni to prawie caly czas bylismy na dworzu no a poza tym to popoludniami polekarzach prawie caly tydzien;/ ale juz wojtek z gory na dol sprawdzony jest wsio ok!:)
ortopeda powiedzial ze asymetrii juz nie ma i ze juz go mocno rahabilitowac nie trzeba ale cwiczyc cos tam zawsze mozna bo to wiadomo jeszcze zadnemu dzieciowi nie zaszkodzilo:)
po usg glowki.. nieco gorsze wrazenia, wyszlo ze te poszerzenia nieco sie zwiekszyly, z 5 i 6 mm na 8 i 9 mm ale i tAK sa w normie choc juz na koncu bo zdrowo jest nie przekroczyc 1cm. no ale.. radiolog pow ze takie cos rosnie do pol roku a ze maly juz pol roku lada dzien osiagnie to pow ze on juz daje temu spokoj, ze statystyki wie bo od tylu lat sie tym zajmuje ze po pol roku juz nic sie tam nie poszerza.. ale ja oczywiscie go wymaglowalam ze jeszcze dla mej spokojnej duszy chce to powtorzyc, to pow ze dopiero wtedy jkak ciemiaczko bedzie malutkie na pol opuszka malego palca dloni.. no, wiec jeszcze czasu troche jest^^
w sobote bylismy u neurologa z poprzednimi i obecnymi wynikami usg, wizyta oczywiscie jak to u dr potakiewicz poltorej godziny, bardzo dokladna lekarka, obejrzala znowu malego z kazdej mozliwej strony w kazdy mozliwy sposob, ja ogolnie jestem zadowolona z jej uslug.. powiedziala ze jest kolosalna roznica po tych trzech i pol miesiaca i ze maly jest super jesli chodzi o rozwoj psychomotoryczny fizyczny neurologiczny i kazdy inny, wiadomo ze byly problemy w brzuchu jeszcze i po porodzie wiec cos tam na tych usg ma prawo byc ale ona mowi ze nie na podstawie jednego badania sie ocenia stan dziecka a na podstawie calosci i twierdzi ze malutki jest swietny, robi wszystko co powinien, a nawet nieco wiecej jak na swoj wiek, jest sprezysty, sztywny, probuje raczkowac i sidac, ma silne nozki brzuszek i raczki jest ok1:):):):):):)

no zeby nadal swedza i dokuczaja, ost podalam nurofen bo juz nie szlo z jim wytrzymac:szok:
jutro jak dobrze pojdzie to mamy szczepienia wiec sie zwazymy i zmierzymy:)
gaworzy jka nie wiem, baba bubu, bebe, prrrr haha^^
nogi do czola dociaga i usiluje wlozyc do buzi ale nieco mu brakuje, zrwywa sie do siadania, turla sie po lozku a polozony na brzuchu wyciaga sztywno raczki podnosi pupe na kolanach:O:p
noce nam juz cale przesypia tylko lekko sie wybudza jak ma za mokro albo pic sie chce.. mleka nie je juz w nocy od tygodnia:p
uwielbia banany:p miksuje mu z mm i biszkoptami i wsuwa jak szalony:)
marchewka nie wchodzi.. jak juz zje albo wypije cos z marchwia to od razy zyga jak kot i kupa jak plastelina;/
dzis u nas zimno, siedzimy w domu bo wieje jak na podhalu;/

viv-sto lat dla Marysiowej z okazji pol roczku:) co do nosidla to wcale nie jest takie grube, z boku ma duzo dziur^^ poza tym dla nas nosidlo to ostatecznosc, jak juz maly mocno marudzi a gdzies jestesmy i chce na rece albo jak w domu koniecznie cos musze a on nie pozwala odkad je kupilismy to moze ze trzy razy w njim byl:)
pisalas o tym pobieraniu krwi z glowki, tez o tym slyszalama, ale na sczescie nie spotkalam sie i powiem szczerze ze jesli nie bylo by takiej koniecznosci ze wzgledu na zagrozenie zycia malego to bym sie na to nie zgodzila nigdy! masakra...poza tym jesli juz to musi to robic naprawde swietnie wykfalifikowany personel medyczny a nie jakas tam pielegniareczka:p

aurelka-do klubu maluszka juz dawno sie zapisalam ale nic mi nie przyslaali;/
co do urlopu wychowawczego.. musisz do pracodawcy zlozyc pismo z prosba o jego udzielenie, napisac tam od do itd on podpisuje ze wyraza zgode, bierzesz to z jego podpisem, do tego musisz miec zaswiadczenie o zarobkach za 2011 rok, jesli jestes w zwiazku malzenskim to twoje i meza, z zusu zaswiadcxzenie o ubezpieczeniu zdrowontym za 2011 i dajesz to razem do zusu i oni tam licza czy ci sie nalezy czu nie..jesli twoj dochod nie przekroczy 539 zl na osobe czlyli na was troche z osobna to tak jak przekroczy to nie..
tyle wiem:)
a czemu wam lekarka zabroila jesc inne rzeczy?


elak hehe dobre z tym praniem^^ jak czytam twoje posty to niekiedy siedze i ciesze sie do monitora^^

basiaone- dobrze ze sie wstrzymalas z tymi sterydami szkoda dziecka, moze pomoga inne dzialania:) jak z mlekiem przestawil sie juz?ja z kasa tez tak mam, nawet jak jest i starcza to i tak mi szkoda a za kilka dni rozchodzi sie na zycie a ja rozpaczam ze nie mam tego czy tamtego a malz krzyczy ze mam kupic^^

4madlen- no mial robiona maly morfo i to juz z 5 razy:( zawsze z raczki ze zgiecia, raz w szpitalau po porodzie brali mu z dloni, nigdy z innego miesjca, na glowke tak jak pisalam nie zgodzilabym sie jesli nie bylo by zagrozenia zycia, ja jezdze do poradni neionatologicznej na pobiernia..a co do trzymania lapka.. troche my troche pani doktor i jakos idzie:)

maja wage macie imponujaca:)

asia bp-sluchaj co do rehabilitowania, ja swojego malego cwiczylam i jak ma ochote to do tej pory to robie i nie zaluje, no moze i by sie samo naprawilo naprostowalo itd ale wolalam mu pomoc jak najszybciej no i jesli czytralas moj wywod o wizycie u neurologa to sama widzisz ze warto bylo:)z moich doswiadczen.. jak mala nie lubi na brzuchu lezec i sie turlac ro sprobuj cwiczen z pilka-rewelka i dziecko sie bawi:) potem lezenie na brzuchu staje sie zabawa:)

agugu-ja tez tak do pewnego momentu panikowalam ale juz teraz mam pewien dystans choc i tak serce matki szaleje^^ choc nie powiem.. niektore z moich obaw byly uzasadnione i dzieki temu ze zadbalam a nie posluchalam otoczenia to posprawdzalismy wszystko i mamy pewnosc ze cos jest albo czegos nie ma:) madze iszesz o tej fizjoterapii nam tez pierwsza fizjoterapeutka dala vojte ale ja sie balam bo opna jaks chora byla, dziecko z lekka asymetria a ona dala cwiczenia jak dla dziecka porazonego konczynowo;/ wariatka, ucieklam do innej, stosowalam bobath, cwicze do dzis, maly sie cieszy, smieje w glos, zadowolny:)
pierwsze slysze o tym zachodzacym sloncu:szok:a no i ciesze sie ze u neurologa wszystko ok:)

izw-o jaaa, szybko zabki, ale gratulacje!!! u nas caly czas maruderka z tego tytulu ale poki co siedza twardo w dzislach:p


mam jeszcze klopocik maly.. chcemy kupic kojec ale sa tez te lozeczka turystyczne, co radziecie wybrac? macie jakies zdanie w tym temacie? a moze macie jakis kojce lub lozeczka na oku i mozeciecos podpowiedziec? zalezy mi na czasie, prosze o podpowiedz, ja szukalam i wpadly mi w oko takie ty;klo nie wiem ktory lepszy..ARTI kojec LUXURY HOME pełne wyposażenie 4xGRATIS (3212858593) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

KOJEC DLA DZIECKA JUMBO MILLY MALLY ŁÓŻECZKO 24H! (3230373261) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

WIELKIE KOJCE MAX +DASZEK Z MOSKITIERĄ - WYPRZEDAŻ (3234179977) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
dziewczyny a jak idziecie do pracy to z maluchami co robicie?

buziaksy
 
Aurelka uwierz, że by nie brakło :-D

W tej chwili na półce ma 15 bodziaków z długim rękawem, 10 z krótkim, 10 kaftaników/bluzeczek, 8 pajacyków, do tego śpiochy/spodenki/półśpiochy i sukienki, a pranie właśnie schnie ;-) Także nie wiem ile musiałaby ulewać, żeby nie starczyło :sorry2:

Izw gratuluję ząbka, u nas właśnie dziś się pokazał, tzn. przebił się (?) no i będzie szedł, zobaczymy. Marysia się dziś spłakała a ja myślałam że siądę i się rozpłaczę razem z nią, tak się biedna zanosiła...

Naty my mamy takie łóżeczko Łóżeczko turystyczne Baby Design Dream+ MOSKITIERA (3233431402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. kupowaliśmy na wyjazd i jesteśmy bardzo zadowoleni, lekkie, funkcjonalne,łatwo się składa i rozkłada, nadaje się i dla maluszka i dla starszaczka bo dwupoziomowe, jest i przewijak, ale to raczej dla mniejszych, znaczy lżejszych, Maryśki już na tym nie położę, ale miesiąc temu korzystała. Boczne wejście dla smyka już chodzącego chyba też się przyda, kieszonki na pierdółki, zabawki jak leżała na górnym pokładzie, wiadomo, wstające dziecię już ląduje niżej, ale jeśli planujecie kiedyś kolejne bobo to śmiało kupuj dwupoziomowe. Jakbym nie dostała tej kolumbryny drewnianej to chyba tylko takie turystyczne byśmy mieli :sorry2:
 
Viv - To jak mam 22 bodziaki, tylko 10 z krótkim , reszta z długim. I przy ulewającej Zuzi ciągle mi brakuje. :baffled: Tak samo kaftany i bluzki , a mam ich chyba z 25. :dry:
 
Witam po weekendzie. Widze, ze mamy pierwszy zabek :) IZW - gratuluje :) a Mala bardzo plakala jak wychodzil?
Viv - ja tez mam cala polke i tez robie wszystko, zeby chociaz raz miala kazda z rzeczy, bo bardzo szybko coraz dluzsza sie robi
Dzis bylismy na mierzeniu i wazeniu u pielegniarek z okazji ukonczenia 5 miesiaca - przytyc, jak zwykle niewiele przytyla ale znow urosla na dlugosc :) Weekend minal nam towarzysko, spotkalam sie ze znajomymi z pracy i z moja przyjaciolka, troche ogarnelam tamto mieszkanie, pospacerowalam po miescie. Lenka juz jest prawdziwa podrozniczka - znow idealnie zniosla podroz w obie strony - a w jedna strone mamy 3,5 h :) Na badaniu serduszka ok - generalnie jest dobrze, szmery tzw. niewinne, za rok do kontroli
Dzis znow zeby nam dokuczaja, Lenka duzo marudzi, teraz spi - maz ja uspil, bo ja juz troche zloscilam sie na nia...glupia jestem, wiem, ale co zrobic jak taka niecierpliwa jestem :(
Milego wieczoru!
 
IZW - super , gratulacje , używałaś czegoś przeciwbolowego czy wziął cię ząbek z zaskoczenia
Majja - powiedzmy, ze kasa to się tak średnio mnie trzyma .. ale jeżeli chodzi o czynsz, wynajem, prąd, gaz to moja działka. Zeby było śmieszniej ostatnio wynajmowaliśmy w 4 - ja + 3 facetów i 10 każdy przybiegał ze swoją działką do mnie , chociaż jak przestał działać internet każdy sie zapytał ZAPŁACIŁAŚ ??? A potym polecam szmateksy .. są cool
Basia wracamy w tym samym okresie .., ja miałam wrócić 3 czerwca ale wziełam urlop do końca czerwca wiec 1 lipca to ważna data. A jak tam skóra małego polepszyło się ?
Naty - dobrze,że u wojtusia wszytsko ok :) MAm pytanie dlaczego robiliście USG główki .. były jakieś wskazania.. bo chyba to przegapiłam U nas mamy pracę zmianową ja od 7-15 mąż od 16-24 więc potrzbujemy pomocy na jakies 2 godziny dziennie. jeszcze nie wiemy jak to zorganizujemy
viv - skrobinij coś na bloga :) a garderoba rzeczywiście imponująca
aurelka - czemu wam zabronili jeść słoiczki
asia - Gratulację 5 miesięcy :) ile ta twoja dłużyzna ma? Ja dzisiaj wrzasnęlam na małego :(

znikam i nie wiem kiedy się odezwę - jutro zdobywamy świat samochodem, dobra może nie świat - tylko drugi koniec polski (za lublin ) i nie samochodem ale matizem . Z internetem tam albo bywa albo nie bywa wiec zobaczymy .. ale mały zobaczy kozy i dziadków, juz czuje jak sie bedziemy kłócić z moją mamą - kazała mi wziąść coś ładnego do ubrania - co by się we wsi pokazać :). A z innej beczki - czy wasze dzieci piszą i charczą ? bo mój wydobywa tak dziwne głosy z siebie że jak zwykle się niepokoje czy wszystko jest ok
 
reklama
Ela, zbieram się do pisania, mam kilka tzw. szkiców a nie mam kiedy dokończyć... może jeden choć zrobię dziś jeszcze, skoro Marysia nawet ładnie zasnęła :sorry2:
 
Do góry