reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2,3 latków zapraszamy na pogaduchy-otwarte:)

Witam Malagonia:-)
Ja tez niedawno dołączyłam ,chociaż widzę że się tu coś pustawo zrobiło... Jak Jaś był w brzuchu to też dużo rozmawiałyśmy o braciszku:-)
Moja Jula wprost przeciwnie - nie zaśnie dopóki się obok niej nie położę. I pampersa też ma jeszcze na noc chociaż jak czytałam to większość dzieciaczków już przesypia noce na sucho:sorry:
Niedawno pisałam że Jula nie umie ubierać rajtuzków - już nieaktualne:-D:-D
Edit: a co do bajek to Julka uwielbia bajeczki na BabyTv i Barneya na JimJamie :-)
 
reklama
witam serdecznie nie wiem czy mnie kots jeszcze pamieta kiedys juz tu zagladalam :) postanowilam znow was odwiedzic :)

ja jz prawie na polmetku z druga ciaza ostatnie 8 tygodni a moze i mniej :) ostatnio troche sie rozlozylam dorawala mnie rwa kulszowa bylam nawet w szpitalu ale nie wiele moga zrobic bo maly uciska gdzies na jakis nerw i musze wytrzymac moze minac to lada dzien a moze byc tak do konca ciazy ;( czasami wogole nie czuje prawej strony i ledwo chodze no ale najwazniejsze byle do przodu ;)

pozdrawiam serdecznie wszytskie mamusie ;)
 
Witam Malagonia:-)
Ja tez niedawno dołączyłam ,chociaż widzę że się tu coś pustawo zrobiło... Jak Jaś był w brzuchu to też dużo rozmawiałyśmy o braciszku:-)
Moja Jula wprost przeciwnie - nie zaśnie dopóki się obok niej nie położę. I pampersa też ma jeszcze na noc chociaż jak czytałam to większość dzieciaczków już przesypia noce na sucho:sorry:
Niedawno pisałam że Jula nie umie ubierać rajtuzków - już nieaktualne:-D:-D
Edit: a co do bajek to Julka uwielbia bajeczki na BabyTv i Barneya na JimJamie :-)

Nie przejmuj się że jeszcze nie przesypia bez pieluchy. Nasza mała (a jest w podobnym wieku) fakt że śpi bez pieluchy ale czasem co 4 dni zrobi siusiu na łóżko, czasami potrafi tydzień przespać i nic. Jak robi to jak zwykle nad samiutkim rankiem (czasami w nocy sprawdzam ją, bo wcale by się nie obudziła po załatwieniu się). Kładziemy jej podkłady pod prześcieradło więc łóżko na tym nie cierpi:-) Wydaje mi się że musi z tego wyrosnąć.
 
Witam Panie. Postanowiłam dołączyć do Waszego grona i poczytać o perypetiach innych dzieciaczków w wieku mojej córy.
Nie przebrnęłam przez cały wątek jeszcze, ale postaram się:)

Co do spania - młodą kładziemy ok 19.30, co nie znaczy, że idzie spać:) Najczęściej jeszcze z 30 minut, czasem więcej ogląda książeczki, gada, śpiewa i próbuje mnie przekonać, żebym do niej przyszła i się z nią położyła (co spowoduje, że pójdzie spać jeszcze później, wyzwalam w niej złą energię:)). Śpi jeszcze w pampersie (tylko na noc), choć dzielnie co wieczór powtarza, że będzie pamiętała, że ma wstać i zrobić do nocniczka albo obudzić mamę. Sen raczej dobry, ale mam wrażenie, że jak jest pełnia, to robi się niespokojna - ale może to moja wyobraxnia. Czasami ma gorszy sen przez jakieś wydarzenia albo chorobę. Ze względu na żłobek i pracę wstajemy wcześnie - ok 6.30-7.00 i za każdym razem mała rozbrajająco oświadcza, że ona jeszcze śpi, ale jak mamy wolne, to zrywa się pierwsza:)

Ubiera się sama - może to zasługa żłobka, może nasza, nie wiem. Jeszcze chodzić nie umiała a już chciała sama walczyć z ubraniami, a ja wychodzę z założenia, że lepiej spóźnić się na tramwaj czy wyjść później niż jej zabraniać nauki. I tak to trwa - rajstopy, skarpetki, koszulki, spodnie, sukienki, buty - sama. Ja jej pomagam z rękawiczkami - choć już jej się to nie podoba i walczy i kurtkę. A jaka dumna z siebie jest w żłobku!

I tez jest fanką Boba. I Muminków, Krecika, Reksia i paru innych:)

Teraz nas czeka wybór przedszkola i oczywiście nie mogę się zdecydować. A że w ciązy jestem, to nasze rozmowy krążą wokół dzidzi, której młoda będzie dawała zabawki <ale nie wszystkie> i najchętniej jadłaby z nią chrupki:)

Przepraszam, że się tak rozpisałam - Miłego dnia:)
witam na forum
Gratuluje fasolki :)
Fajnie ze duzo rozmawiacie o dzidzi bo dziecko trzeba przyzwyczajac do nowej sytsuacji.Mylse ze zjedza nie jedna paczke chrupek:tak:
Witam Malagonia:-)
Ja tez niedawno dołączyłam ,chociaż widzę że się tu coś pustawo zrobiło... Jak Jaś był w brzuchu to też dużo rozmawiałyśmy o braciszku:-)
Moja Jula wprost przeciwnie - nie zaśnie dopóki się obok niej nie położę. I pampersa też ma jeszcze na noc chociaż jak czytałam to większość dzieciaczków już przesypia noce na sucho:sorry:
Niedawno pisałam że Jula nie umie ubierać rajtuzków - już nieaktualne:-D:-D
Edit: a co do bajek to Julka uwielbia bajeczki na BabyTv i Barneya na JimJamie :-)
u nas grane jest mini mini:-D
witam serdecznie nie wiem czy mnie kots jeszcze pamieta kiedys juz tu zagladalam :) postanowilam znow was odwiedzic :)

ja jz prawie na polmetku z druga ciaza ostatnie 8 tygodni a moze i mniej :) ostatnio troche sie rozlozylam dorawala mnie rwa kulszowa bylam nawet w szpitalu ale nie wiele moga zrobic bo maly uciska gdzies na jakis nerw i musze wytrzymac moze minac to lada dzien a moze byc tak do konca ciazy ;( czasami wogole nie czuje prawej strony i ledwo chodze no ale najwazniejsze byle do przodu ;)

pozdrawiam serdecznie wszytskie mamusie ;)

Mój synek też śpi w pieluszce ... i jest mokra rano ....

Nie przejmuj się że jeszcze nie przesypia bez pieluchy. Nasza mała (a jest w podobnym wieku) fakt że śpi bez pieluchy ale czasem co 4 dni zrobi siusiu na łóżko, czasami potrafi tydzień przespać i nic. Jak robi to jak zwykle nad samiutkim rankiem (czasami w nocy sprawdzam ją, bo wcale by się nie obudziła po załatwieniu się). Kładziemy jej podkłady pod prześcieradło więc łóżko na tym nie cierpi:-) Wydaje mi się że musi z tego wyrosnąć.

dziewczyny nie ma sie czym martwic dziecko ma prawo do 5rz zmoczyc sie w nocy



U nas okres sama sama wszystko sama juz mamy za soba teraz jest sama a w polowie zadania to mama mi pomoze:-D:-DCzy to jest zakladanie rajstop czy jedzenie.Nie ma reguly:-D:-D
Za to zauwazylam ze Laura w kontaktach z dziecmi zaczyna sie popisywac:baffled: Dzis w sklepie zaczepiala chlopaka ktory byl starszy od niej o 2 lata biedny tak ziostal zdominowany przez nia ze sie schowal za plaszczem matki:szok:
 
U nas okres sama sama wszystko sama juz mamy za soba teraz jest sama a w polowie zadania to mama mi pomoze:-D:-DCzy to jest zakladanie rajstop czy jedzenie.Nie ma reguly:-D:-D
Za to zauwazylam ze Laura w kontaktach z dziecmi zaczyna sie popisywac:baffled: Dzis w sklepie zaczepiala chlopaka ktory byl starszy od niej o 2 lata biedny tak ziostal zdominowany przez nia ze sie schowal za plaszczem matki:szok:

Silna kobieta Ci rośnie:tak: Moja Jula teraz ma ograniczony kontakt z rówieśnikami, a jak kogoś spotkamy na ulicy czy w sklepie to nie zwraca większej uwagi na dzieci.:eek: Przed zimą potrafiła się już ładnie bawić z dziećmi na placu zabaw, chociaż zdarzały jej się głupie zachowania typu gryzienie czy szczypanie. Zauważyłam także że już są dzieci, których towarzystwo Jula preferuje bardziej;-)
 
W sumie Laura ma kontakt z dziecmi i sie z nimi umie ladnie bawic ale czasami ma jakies dziwne pomysly.Nie wiem skad je bierze? zostatnio u znajomej dziewczyny sie popychaly, nie mocno no ale sie popychaly:baffled:Dzisjesza akca w sklepie:szok:Nie wiem co sie z nia dzieje bo w domu pieknie sie sama bawi
 
Moja też się super bawi w domu. Czasem się zezłości, ale np dlatego, że ona chce lepić z plasteliny a ja muszę w tym momencie nakarmić Jasia. Ale ogólnie to umie sobie zorganizować czas i ma bardzo dużą wyobraźnie - wysyła miśki do przedszkola, do lekarza bo mają wysypkę itp. :tak:A dziś sama ułożyła puzzle:szok: takie duże 24-elementowe.:szok::szok: W szoku byłam normalnie!:-)
A z takich mniej przyjemnych rzeczy to mi się zesikała na spacerze:confused2::confused2: poza tym usikiwała mi majtusie dzisiaj i nie wiem czy nie infekcja jakaś - jutro trzeba będzie oddać mocz do badania...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny a jak ze spaniem u Waszych dzieci takich przed 3 -cim rokiem życia ? Bo mój spioch, który od zawsze przesypiał noce teraz od kilku tygodni budzi się w nocy i przyłazi do nas ....

:eek:
Wprawdzie czytam wszędzie że to norma ... sny, emocje, dojrzewanie i lęk separacyjny .... ale ciekawa jestem kiedy znów zacznie spokojnie spać ... ktoś już jest PO tym etapie ?
 
Do góry