reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2,3 latków zapraszamy na pogaduchy-otwarte:)

Witam się i ja mam nadzieję że mnie przyjmiecie ;-)

beata
ja tu za Tobą przylazłam, bo u nas na marcóweczkach 2012 pustki ;-)
Z usypianiem też mamy problem u mnie Kuba zasypia przy cycu, ale pomału staram sie go odstawiać :tak: Jak M go usypia to na rekach, czasem 2-3 minuty wystarczy a czasem pół godziny. Potem jak się przebudzi to czasem wystarczy tylko smoczuś i pobujanie za bioderko (Kuba przeważnie śpi na boku więc wystarczy tylko poruszać go troszkę za pupę i śpi dalej) U nas dochodzi problem taki że Kuba spi z nami :zawstydzona/y: a ja bym juz tak chciała żeby spal u siebie w łóżeczku. Tylko jak ja wstaje do niego w nocy to ciężko go utulić bez cyca :no: a M nie budze bo biedny i tak musi wstać rano do pracy.
Zastanawiam się czy na weekend nie przenieść się do mamy mojej i może jak nie bedzie mnie czuł przy sobie to babcia może go utuli i pomału się odzwyczai? ale pasowało by tak kilka dni z kolei a moja mama tez pracuje, ehh i tak źle i tak nie dobrze :-(
 
reklama
aguska To dobrze że już mu lepiej. No apetyt powinien mu niedługo wrócić. Pamiętam że jak Filipek miał ospę to też mi nie chciał jeść. Ale dużo pił. No to teraz już będzie tylko lepiej:)
beata no w sumie racja. No bo ta pierwsza nocka może być nie przespana. My także jak coś nowego wprowadzaliśmy to w weekend jak mój mąż miał wolne. Ale miejmy nadzieję że uda się i będzie dobrze:)
 
moja Ania też usypiała na rękach, stosowałam różne metody ale ja jestem wrażliwa na płacz i przestałam kombinować, poddałam się i Ania jak skończyła rok zaczeła usypiać w łóżeczku, ja czytałam jej bajki a ona trzymała mnie za palec.
po roczku zaczeła też przesypiać całe noce, a jak wróciłam do pracy to wszystko się znowu poprzewracało na jakiś czas.

Ja mam teraz chorego męża (zapalenie oskrzeli) i to jest chyba gorsze niż gromada chorych dzieci.:crazy:
Zakupy, dziecko, praca i jeszcze odśnieżanie na mojej głowie.
 
Witam,

Aguska to wraca wszystko do normy :)

A jak z jedzeniem Waszych pociech?
Bo moja to średnio, w przedszkolu podobnież je, a w domu to zależy jaki dzień. Raz trzeba wołać, wciskać jedzenie, że jeszcze trochę, bo je dwa gryzy i już jest najedzona:szok: A raz tak że sama zawoła i zje, ale takich dni to jest mało!!!
 
kajoinka711 witaj :-)
rossa współczuje chorego męża w domu - to masz o jedno dziecko więcej:-D

natalia31 jeżeli o moją małą chodzi to jest z niej straszny łakomczuch. Zje 200 ml. mleka a zaraz potem ja sobie szykuje śniadanko to ona przychodzi klepie mnie w kolano i wała AMMMM... nosz kurde mówię przecież przed chwilą zjadłaś!! :p
Nie ma z nią problemów je już to co my, zupki, ziemniaki, mięsko no oprócz zapiekanek - wtedy je słoiczek :)
a Swoją się nie przejmuj zagłodzić się nie da:-)

A Nadia dziś bunt w dzień ze spaniem, nie chciała i już. W końcu padła na rowerku to ja ją bach na ręce i do łóżeczka i sobie tak pospała 30 min. i pobudka.. A mam pytanko do kiedy dzieci robią sobie popołudniowe drzemki?? Kiedy z tego wyrastają?
 
Rossa współczuję chorego męża
Natalia u nas z jedzeniem bywa różnie on ma swoje etapy np tydzień je ślicznie a potem kilka dni wybrzydzania a co najlepsze w przedszkolu je ładnie może nie wszystko bo wiadomo może coś mu nie smakować ale z reguły je.zdecydowanie będzie jadł lepiej wiosną i latem bo zabawa na powietrzu robi swoje.choć mój to raczej taki wagowo przeciętny jest(będę go nie długo ważyć i zobaczymy ile dokładnie ma)
beata mój Bartek jak byl w wieku twojej córci to tęz dużo jadł i często:-Dczasami zastanawiałam się gdzie to mieści:-Dale niestety około 1,5 roku zaczęło się wybrzydzanie i brak czasu na posiłki bo wolał biegać bawić się itp.
co do drzemek mój przestał sypiać w dzień jak miał 20 msc oczywiście czasem zasnął np na spacerku ale rzadko na miesiąc w dzień spał około 2-5 razy tylko szybko chodził spać:tak:

U nas z ospą już ok:-Dmały broi mam nadzieje że dziś już apetyt mu wrócił
 
Witajcie z rana :)

beata88 moja córka przestała spać w domu jak skończyła 3 latka, już nie chciała spać, ale chodzi do przedszkola i pytałam się Pań to śpi w południe. Widać jak wszystkie dzieci śpią to i ona śpi. Ale każdy ma własny rytm spania. Ale jak Twoja to jeszcze powinna spać,chociaż raz dziennie, bo całego dnia nie wytrzyma. Może wczoraj miała taki dzień. Moja też jak była w tym samym wieku co Twoja to też jeden dzień nie spała, ale za to wcześnie poszła spać :)

aguska2017 moja przy jej wieku waży 14 kg i ma wzrostu 98 cm

Dzisiaj rano protest, nie chciała iść do przedszkola, bo dzisiaj według niej jest sobota:-), a wie że jak jest sobota to jest wolne :)

Miłego dnia :)
 
Natalia to mój podobny ma 99cm i waży około 14-14,5kg:tak:
u nas jest problem w przedszkolu z leżakowaniem bo mój nie śpi choć nie tylko on i się nudzi i wcześniej zaczepiał inne dzieci choć ostatnio już nie przeszkadzał i leżał albo się bawił
 
reklama
Natalia dzieci mają takie etapy, że raz jedzą więcej raz mniej. Moja Ania nigdy nie jadła w dużych ilościach, ale po troszeczku i często. Teraz trochę lepiej u niej z apetytem, ale t też różnie, czasem nawet ulubione jedzenie nie wchodzi a czasem co chwilkę chodzi i o coś do jedzenia prosi. Zdrowo się rozwija, wybiega i nie narzekam. Jedynie, czego nie lubię to jedzenie obiadu jak już wszyscy zjedzą a obiad dawno wystygł:baffled:. Moja w dzień nie śpi odkąd skończyła półtora roku, czasem jej się zdarzy, jak z przedszkola wracamy czy z zakupów większych, ale to raz na jakiś czas
 
Do góry