reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Akaiah to co napisałaś pokazuje, że nie masz szacunku dla drugiej osoby no i świecisz głupotą rzecz prosta!
nie lubie takich osób...
maagsiaa ne przejmuj się jej głupim gadaniem i pomyśl że jej pójdzie w dupe dwa razy więcej za takie *******enie!
jezuuu no nie wytrzymam z głupotą innych!
 
reklama
oj Dziewczyny, nie było mnie kilka dni, a tu tak ostro się zrobiło.

Pogadajmy o naszych szkrabach :)

Mój Łukaszek od 3 dni nie robi kupek. Pediatra to zbagatelizował. Dziś dostał łyżeczkę jabłuszka idąc za Waszą radą, choć nie ukrywam, ze się bałam dać, bo mówią, żeby w 5-6 miesiącu wprowadzać inne pokarmy. Ale zobaczymy jak to się skończy - liczę na kupkę :)

Szczepienia mamy mieć za tydzień - katarku ciąg dalszy. Planuję 6w1, czy któraś z mam wybrała tę opcję?

Śpią z Wami maluszki? Ja zarzekałam się, że nie dopuszczę do tego, a tu klops... Jak długo Mały nie może zasnąć, ma kolki albo po prostu włącza mu się marudek, to biorę go między nas i śpimy tak całą noc. Boję się, żeby go nie przygnieść, choć ja śpię czujnie -gorzej z M. I tak wygląda prawie każda noc.

Ja też mam problem właśnie z laktacją - Mały płacze przy piersi po kilkunastu minutach jedzenia - oznaka, że mało pokarmu leci, a dodatkowo on wie jak z butli leci, bo na noc dostaje, więc nie rajcuje go powolne ssanie :) Więcej piję, częściej go przystawiam i zaczęłam od dziś z powrotem karmić raz w nocy, bo Łukaszek od 2 tygodni przesypia całe noce bez karmienia, a wyczytałam, że laktację pobudza się nocnym karmieniem albo odciąganiem. Liczę na poprawę bo synek mało przybrał przez tydzień - tylko 50g, swoją drogą waży już 4870 :) Potem wrzucę jakieś zdjęcia - szkrab się budzi :) koniec pisania ;)
 
Dziewczyny rece opadaja momentami co wy piszecie...

Mam juz dwoje dzieci nauczona troche zyciem nie wierze co czytam..

rozumiem wprowadzanie pokarmow miedzy skonczoonym 4 miesiacem a 6 ale 8 tyg dziecku?? Zastanowcie sie jesli taki zoladeczek malutki ma problem z przetrawieniem mleka to jaka rewolucje sprawia sie maluchowi podajac co innego..

momentami mam wrazenie ze niektore to jak nastolatki ktorym dalo sie dziecko i na nim sobie experymentuja..
 
Dziewczyny a jakie szczepionki wybrałyście dla swoich maluszków??? aaga84 juz zadala to pytanie a ja tez jestem ciekawa!! pozdrawiam :happy2:
 
magsia wiem moze przesadziłam bo przeciez nie kazdy zna sie na zartach:confused: i moze miec mega kompleeksy.
karoo głupota moge nazwac osobe ktora wprowadxza tak małemu niemowleciu inne pokarmy niz mleko. <,plyny> i nie dosx ze kika wyjasniła dlaczego nie wolno podawac jeszcze stałych pokarmow to wlazłas na nią.nie dziwcie sie pozniej ze problemy dzieci z brzuszkiem i kupka maja. kamilka z reszta tez zna sie na rzeczy i ma racje z prowadzaniem pokarmów.
 
Nie udzielam się już na tym forum, a przyczyna jest bardzo prosta, jak czytam niektóre wasze wpisy to się aż gotuję w środku. Karoo jaki pediatra zaleca dawanie dwumiesięcznemu dziecku startego jabłuszka? Sprawdzałaś dyplom tej lekarki, bo może kupiony a nie zdobyty ciężką nauką? Kika i Kamilka dobrze wszystko wyjaśniły, a ty zamiast radę Kiki wziąć do serca pd razu na nią najechałaś, nie wspomnę o zarzuceniu Akaiah głupoty tylko dlatego, że raczyła sobie zażartować. Czasami warto wysłuchać innych a nie najeżdżać na nich, w szczególności kiedy chodzi o dobro dziecka. Mam już dwoje dzieci i jakoś nie jest mi wstyd radzić się innych i przyznać do błędu lub nie wiedzy. Aha, a przy problemach kupkowych dzid ka nie trzeba od razu podawać leków, wystarczy dbać o swoją dietę, podać herbatkę koperkową itd.
Co do szczepionek to my zdecydowaliśmy się na nfz, ale mała źle je zniosła, miała wysoką gorączkę, więc dzisiaj na pewno zdecydowała bym sie na 5w1
 
Co do szczepionek - to chyba nie ma reguły. My tez wzięlismy na NZF i mały zniósł dzielnie - żadnej gorączki, trochę marudzenia, to wszystko. Więc chyba kwestia dziecka i organizmu. Bardziej płakal po pneumokokach
 
Czesc Dziewczyny troszke nas nie bylo a tu juz tyle sie dzieje...

U nas zmiana mleka zalecana przez health visitor, bo Maly ma straszne roblemy z kupkami jak robi to bardzo sie meczy. mam nadzieje ze kobieta wie co mowi i ta zmiana nie przyniesie jakis skutkow ubocznych..

Synus wazy juz5.450 takze jest co nosic., a on uwielbia byc na raczkach ( co odbija sie na kregoslupie ) no ale coz ..

Zalamalam sie ostatnio jaka moja waga domowa jest oszustka wredna.. Wazylam sie na niej i wychodzilo mi 64kg a poszlam na taka elektryczna z dokladnymi pomiarami a tam 67.600 o mamo !!! Ale wierze ze do wiosny ladnie mi zejdzie troszke- skutek cesarki niemoznosc cwiczen niestety ale damy rade!!!!

Nasz Kochany Synus w nocy budzi sie raz na butle ale to tez nie zawsze, spi grzecznie sam w lozeczku, w ciagu dnia zacyna zabawy na mecie i odpoczywa w koszyczku no i na raczkach i tak mijaja nam kolejne dni i to juz prawie 1,5msc jak jest z nami..

We wtorek przylatuje Tesciowa z siostra mojego P takze beda Malego nosic a my odpoczniemy (choc nie mozna narzekac)
|Bedziemy mieli w domu bardzo wesolo..

Wysylam zdjecie naszego Syncia
1525500_565023436920956_1885151580_n.jpgTluscioszek nasz Malutki :)
 

Załączniki

  • 1525500_565023436920956_1885151580_n.jpg
    1525500_565023436920956_1885151580_n.jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 36
reklama
moja dieta nie ma nic do kuepk jest na butli.
mozecie najezdzac na mojego pediatre, bo bobotic ani nic nie dzialalo na kupke, herbatki tez nie, a po jabluszku od razu.
nie mowie ze codziennie jej daje, ale przyjela dobrze i nie ma od tamtej pory problemow z brzuszkiem.
w dodatku moja coreczka nie ma 2 miesiace tylko juz za tyhdzien 3 :)

zmiana mleka nie pomagała tylko pozbylysmy sie kolek i zaparc.
ale i tak bede NADAL podawac jej jabluszko :)


natalia wreszcie sie odezwalas , tęskniłam! ;-)
 
Do góry