reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy oczekujące trzeciego skarba

Dziewczyny, a jakie miałyście, macie pierwsze objawy ciąży?

Ja w ciąży z Olkiem miałam mdłości do 12 tygodnia i migreny, w ciąży z Frankiem - pamiętam tylko że trochę mdłości (nie miałam po prostu czasu na objawy ciąży zajmowałam się niespełna rocznym Olusiem:)), teraz będąc na początku ciąży z trzecim dzieciątkiem - ciągnie mnie w dole brzucha, mam rozchwiane nastroje i zaczęły się -narazie delikatne - mdłości, mam nadzieję tylko że nie będę miała migren, bo są okropne:(
 
reklama
brak @ -> wzdęcia -> mdłości
We wszystkich tak samo. W ciąży z drugą córką to nawet testu nie robiłam, bo wiedziałam co jest grane, gin na wizycie potwierdziła.
Poza tym jakieś dolegliwości też miewałam, bóle podbrzusza, głowy, zmienny nastrój. Ale te trzy główne dla mnie jednoznaczne ;)
 
U mnie teraz wszystko
Senność, brak apetytu, okropne mdłości, bolesność piersi, ból brzucha
Natomiast w pozostałych ciążach była senność i bole brzucha. Wydawało mi się, że w drugiej ciąży miałam mdłości, ale teraz dopiero wiem co to znaczy mdłości.
 
Muszę wypróbować tę herbatę imbirową :) ja mam mdłości zazwyczaj w okolicach jedzenia - jak czuję głód, jak się najem...
 
U mnie głównie mdłości i wymioty poranne w każdej ciąży w 1 przez 3 miesiące,w 2 przez 6 miesięcy co mi nie przeszkadzało tyć,bo jak jem to nie jest mi niedobrze:-pzobaczymy jak długo w tej ciąży.Senność tylko w pierwszej,w drugiej i trzeciej ogólne zmęczenie,ale w nocy spać nie mogę,bolesność piersi z tym,że tylko w drugiej od razu były o dwa rozmiary większe:-pnie miałam zaparć a zgagę tylko pod koniec,brzuch nie bolał i nie boli czasami kłuje .Więcej "grzechów nie pamiętam" :-)
 
ja w obu poprzednich ciążach nic zero objawów a teraz wszystkie jakie są możliwe bolące piersi nudności apetyt jak u wilka sikam co 5 minut mam dość ale warto się pomęczyć
 
Dzisiaj napadło mnie na wspomnienia porodów moich dzieci. W pierwszej ciąży rozpuściłam się totalnie, pozwalałam sobie za dużo na leniuchowanie, nie uprawiałam żadnego sportu (w sensie mało się ruszałam) - efekt - długi ciężki poród 26-godzinny zakończony dużym nacięciem, w drugiej ciąży wręcz przeciwnie cały czas byłam w ruchu biegałam za malutkim Olkiem który zaczął chodzić, nie miałam czasu na lenistwo, ćwiczyłam na piłce, chodziłam na basen (ostatni raz byłam na basenie na dwa tygodnie przed porodem) - efekt - krótki paro-godzinny poród bez nacinania, po porodzie wstałam i poszłam na salę poporodową. Tym razem również zamierzam dużo się ruszać (oczywiście jeżeli wszystko będzie w porządku) i szybko urodzić:)
 
reklama
U mnie nie widzę związku :D Tzn byłam, jestem i zapewne będę leniwa, a moje porody są zupełnie inne. A pierwszy poród ma to do siebie, że zazwyczaj bywa długi. Pewnie u Ciebie aktywność miała wpływ. Ja widzę u siebie wpływ raczej prowadzenia tych porodów. Pierwszy na wznak, drugi w większej aktywności i o niebo lepiej.

Zapraszam także na wątek główny ;)
 
Do góry