reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Witajcie
Już któryś dzien chodzi za mną tiramisu i chyba jutro zrobię :)
Madziulka83 dzieki za pocieszenie spróbuję zrobić pyszną kolację wigilijną.Przynajmniej wiem ze nie jestem sama i niektórzy tez bedą ją spędzać jak my.Życzę powrotu do zdrowia dla Twojego synka !
Pina 029 jesli chodzi o Sylwestra to spedzamy go w mieszkaniu,mają przyjsc do nas znajomi, a my do nich w drugi dzien Świąt.
Beabea ależ Was dużo będzie na Wigilii, super pozazdrościć
Aniag78 same pysznosci szykujesz, wlasnie przypomnialaś mi że dawno nie jadłam ryby po grecku;-)
Aga i Minio Kora drewna a co to za ciasto? napisz troszke o nim bo ciekawa jestem :)
Patili ja również bede miała podobne menu w Wigilię jak Ty :tak: Miałam kiedys okazję spróbowac makówki, mam bratową ze Śląska, smakowało mi to ;-)

Powiem Wam że i tak cokolwiek ugotuję to i tak nie bedzie mi smakowało jak w domu u mamy, chociaz mam męża żarłoka i zawsze mówi ze to co ugotuję bardzo mu smakuje, ciekawe czy mówi to szczerze... :-D Mąż chce barszcz biały z grzybami bo tak jadało sie u niego w domu rodzinnym, ja wolałabym czerwony barszcz z uszkami bo tak sie jada u mnie ;) Pozatym dzielnie wybieram sie na Pasterkę w tym roku :-) Piszcie dziewczyny jak tam przygotowania :)
 
reklama
no nareszcie zrobilo sie tu troche bardziej swiatecznie! :-)
fajnie, ze gadacie sobie troche spokojniej o siwetach a nie tylko sprawy organizacyjne, gdzie co zalatwic, w ktorym urzedzie i ktorej krankenkassie...:-D

My, w przeciwientwie do wiekszosci, jak widze, w tym roku wyjatkowo bedziemy w PL. Przewaznie jestesmy w Wiedniu z tesciami, w tym roku bedziemy u mojej mamy i siostry.
Juz sie ciesze na to pyszne jedzonko, choc przyznam, ze bardzo przyzwyczailam sie juz do kuchni tesciowki, wiec mam nadzieje, ze bedzie mi smakowac wszystko u mamy. My planujemy rybe po grecku, rybe pieczona w calosci w ziolach w piekarniku (zamiast karpia, bo nikt nie lubi), tradycyjnie barszczyk czerwony, ogromna ilosc piergow z kapusta i grzybami, noa co tam moja mami jeszcze wymysli wiecej to nie wiem sama. W kazdym razie my sie zjezdzamy w sobote i bedziemy dlaej pichci razem.
Na pasterke obowiazkowo gdy jestem w PL, juz jestesmy umowieni z przyjaciolmi.

a Sylwester tez wystrzalowy w tym roku, bo Maja juz duza i poza tym moja mama sama i tak, wiec bedzie miala radoche z wnuczka w sylwesra. No a my wybywamy wieksza grupa na impreze zamknieta, w lokalu, fju fju! :-D

Dzis i jutro jeszcze czeka mnie pakowanie, ojojoj. I musze popakowac reszte prezentow.

Padlo mi na gardlo i mam chrype jak stary alkoholik. Katar tez troche.... ech.... ale jakos chyba bedzie!

Trzymajcie sie dziewczynki i juz teraz zycze wam zdrowych, spokojnych i rodzinnych Swiat!!!! Badzcie zdrowe i naturalnie wasze rodziny i dzieciaczki! Przyjemnych dni wolnych i do napisania w przyszlym roku!!!!!

buziaki
 
Woooww...dziewczyny "Kora drewna","Pijany izydor",przyznam niesmialo ze nigdy sie nie spotkalam z takimi plackami,jesc ich tez nie jadlam,bo az sobie musialam wygooglowac co to za cuda i opisy poczytalam i na pewno nie probowalam u nikogo,a i wykonanie tych smakowitosci widze ciut skomplikowane...
Co na wigili u szwagrow bedzie to nie wiem za bardzo ,za to w drugi dzien swiat to planuje na obiad dla tylu gosci zrobic zurek na golonce z biala kielbaska,schab pieczony ze sliwka lub roladki wieprzowe nadziewane grzybkami,marchewka,ogorkiem,kartofle i jakies dwie salatki a wlasciwie surowki.
A ciasta juz sobie w koncu wymyslilam i beda az 3! To znaczy:szarlotka "pod pierzynka",grysikowiec i ciasto marchewkowe z bakaliami i orzechami,no:tak:

Poza tym jak zwykle salatka jarzynowa i ta druga sledziowa(pewnie z internetu cos zgapie bo zadna z was nie podsunela przepisu)

Boze juz mi slina leci na te pysznosci swiateczne!
W pl sklepie zaopatrzylismy sie w oplatki wigilijne tak ze pomalu do przodu.
Poziomeczka to fajny Sylwester ci sie szykuje,zazdraszczam:zawstydzona/y:,rety jak ja dawno temu nie bylam gdzies na Sylwestrze w lokalu:szok:
 
Beabea, ja tez nie bylam juz chyba z 5 lat na fajnym sylwestrze. Tym razem bedzie niezla zabawa. Motto dla pan to diamonds & pearls a dla panow styl Jamesa Bonda. Wiec bedzie szykownie!
ma grac jakis zespol i w ogole fajna knajpka.
opowiem jak wroce!

a co do ciast, to tez zaraz pogoogluje bo te nazwy tez mnie bardzo zaciekawily!
 
o widze, ze powoli sie rozkreca temat swiateczny :)
Poziomeczka tez musze przyznac, ze zazdroszcze Sylwestra, my ostatnio bylismy na Kahlembergu, bylo niesamowicie, ale to bylo jakies 3 lata temu, jak jeszcze Malej nie bylo :) teraz nie wiem, pewnie zostaniemy w domu, moze wpadna znajomi :)
Zaitrygowlao mnie to ciasto marchewkowe, moze tez wyprobuje i przekonam sie jak do chleba marchewkowego? :) Beabe moze podeslesz przepis? :)
 
a i mam pytyanie skierowane w szczegolnosci do pracujacych Mam:) jak sobie radzicie, kiedy dzieciatko jest np. chore, Wy juz nie macie urlpou maciezynskiego,a Tata nie moze zrezygnowac z pracy, ja bd miala taka sytauacje po swietach i po Nowym Roku, tak czy tak musze znalesc jakas opiekunke, do tej pory sciagalam zawsze kogos z PL ale niestety brat wyjezdza w sobote i juz nie wraca ... moze macie kogos godnego polecenia, albo znacie jakies inne wyjscie z takiej sytuacji? z gory dzieki :*
 
ELA specjalnie dla Ciebie przepis na "Korę Drewna"
Ciasto bakaliowe:
8 białek, 3 żółtka, 3/4 szkl. cukru, po 10 dag mielonych i posiekanych orzechów, 10 dag wiórków kokosowych, 10 dag rodzynek, 2 łyżki mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Masa kawowa:
3 jajka, 1,5 kostki masła, ok. 1 szkl. cukru, 3 łyżki kawy rozpuszczalnej
Oraz:
puszka brzoskwiń, 2 op. delicji, 2-3 czerwone galaretki, łyżeczka żelatyny
PRZYGOTOWANIE:
Ciasto: białka ubijamy na sztywno, dodając stopniowo cukier i żółtka, wsypujemy bakalie wymieszane z mąką i proszkiem do pieczenia, delikatnie mieszamy, wlewamy do formy 24x36 cm pieczemy ok. 35 min. w 180`C. Studzimy, przekrawamy na 2 placki.
Brzoskwinie osączamy, kroimy w paski, Galaretki wraz z żelatyną rozpuszczamy we wrzącej wodzie, studzimy.
Masa: jajka ubijamy z cukrem na parze, studzimy, masło ucieramy do białości, a następnie stopniowo dodajemy masę jajeczną i kawę rozpuszczoną w małej ilości wody. Spód ciasta smarujemy 1/3 masy kawowej, układamy delicje i ponownie smarujemy 1/3 masy. Przykrywamy 2 plackiem, smarujemy resztą masy. Wykładamy brzoskwinie i zalewamy tężejącą galaretką. I odstawiamy do stężenia.
SMACZNEGO!!!
Jeśli któraś z Was się skusi zrobić.:-)
 
Poziomeczka, My też życzymy wspaniałych Świąt spędzonych w Polsce w gronie rodzinki.
Przykro mi ale nie mam żadnego dobrego przepisu na sałatkę śledziową u nas będzie standardowy w oleju i occie. :happy2:



 
reklama
Jutor przyjezdza do nas babcia, wiec nie wiem czy jeszcze uda mi sie do Was zajrzec.

Zycze Wam i Waszym najblizszym zdrowych, spokojnych, pachnacych piernikiem i swierkiem Swiat Bozego Narodzenia! A wszytskim przyszlym mamusiom pomyslnego rozwiazania!
 
Do góry