reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Tez jej przepisala to samo. Krople juz wypila cala butelke I nic jej nie pomagalo. Ciezko jej kupke zrobic, caly czas sie meczy. Zawsze myslalam ze jak dziecko ma kolki to placze a ona steka.
 
reklama
Marti_w moja Zuzia tez nie miała typowych kolek, ale miała dużo gazów w brzuszku. My podawaliśmy jej krople Sab-simplex. Pomagały jej.herbatka koperkowa powoduje jeszcze wiecej gazów, bynajmniej u Zuzy. Duzo kładz ją na brzuszku i masuj, My tak robilismy i ona wtedy purkała i dobrze sie czula. Zasypiała na brzuszku i to przynosiło jej ulge. Jak polozysz ja na brzuszku i zaczniesz masowac i bedziesz słyszec takie chlupanie to znaczy ze ma gazy. Możesz ją masować dosyc szybko, nic jej sie nie stanie a to jej pomoze.
 
Marti_w moją małą miała podobnie ale kupy robiła normalnie. Tylko ze ja ją karmiła krótko mojego pokarmu nie wystarczało i dokarmialam ja butelka i wtedy się zaczynało potem próbowałam dawać jej tylko butelkę i pomogło więc przestałam ją karmić. Jak nie mogła zrobić kupy to herbatka z rumianku jej pomagała i w naszym przypadku koperkowa. Teraz też ma lekkie problemy z brzuszkiem ale teraz to już dietę rozszerzamy:-) masaż też jej pomagał:-)
 
szyszunia fakt duzo tu dziewczyn z Wiednia ale i z innych mijscowosci kilka jest nawet ja :-)
marti dziewczyny chwala sobie ten sab-simplex,pij herbatki laktacyjne(jesli karmisz) wtedy nie musisz nic maluchowi odawac a kupki tez powinny sie porpawic.Jak juz dziewczyny pisaly kladz duzo na brzuszku,na macie czy na sobie podobno cuda dziala jak malucha sie polozy na gola klate taty i on oddycha gleboko przepona(brzuc sie podnosi)
 
Witajcie Dziewczynki :-)
Proszę Was o sprecyzowanie pewnej kwestii, bo mam już serdecznie dość osób, które jeszcze dzieci nie mają i w ciąży nie są a najbardziej się mądrują w pewnych kwestiach...
Ile wynosi Wochengeld?
100% dotychczasowego wynagrodzenia?
Czy może jeszcze inaczej?
vixen89 Tobie bardzo dziękuję za info o papierkowej robocie jaka czeka po narodzeniu Dzieciątka... sama chętnie skorzystam z Twoich wytycznych :-)
Życzę Wam pięknej i słonecznej niedzieli :-)
 
Kapelutek nie ma za co, cieszę się, że mogłam pomóc :) Wochengeld jest to średnia trzech ostatnich wypłat (netto) przed datą od której oficjalnie zaczynasz Mutterschutz. Tak więc poniekąd można powiedzieć, że jest to 100%, ale mi np do ostatniej wypłaty wypłacili Weinachtsgeld i urlaubsgeld (dużo mi się nie należało, bo nie miałam całego roku przepracowanego), więc trochę mi to podniosło średnią, więc dostawałam więcej niż normalną wypłatę. Tutaj jest wszystko napisane, także możesz podesłać tym mądrującym się :) http://www.arbeiterkammer.at/beratung/berufundfamilie/BeihilfenundFoerderung/Wochengeld.html
 
Ostatnia edycja:
marti_w-my też przechodziliśmy przez kolki.U nas to najczęściej było rano(prężenie się,wyginanie) i wieczorem o stałych porach to juz ataki płaczu i prężenie.Co prawda kolki trwały kilka tyg. ale to na pewno zasługa kropelek Sab-simplex do kupienia bez recepty..W naszym przypadku pomagały też ciepłe kąpiele.polewanie brzuszka wodą i tradycyjna suszarka:-D.U nas kolki przede wszystkim były wynikiem zbyt łapczywego jedzenia:tak: Mały nałykał sie podczas jedzenia dużo powietrza a pozniej był ból brzuszka.
 
Te kropelki mozna kupic w Austrii? Ja stosuje wszystko, masaze, kapiele itd a jej I tak ciezko kope zrobic. Widac ze sie meczy. Czesto sie budzi I tu znowu sie zastanawiam czy najada sie moim pokarmem. Moze tu jest problem ze mam slabe mleko I stad bol brzucha I te krutkie spanie. Jutro mamy wizyte I zapytam sie o mleko, jakie moge jej podawac I sprobuje dokarmiac. A co powiecie na pomoc termometrem z zrobieniu kupki?
Ja Wochengeld mialam wiekszy o okolo 100 €, pracowalam 2lata. Mysle ze zawsze jest wiecej. Info na ten temat jest duzo w necie ale nie wiadomo w co wierzyc.
 
marti_w Sab i Antiflat możesz kupić w każdej aptece :) Z termometrem bym nie zaczynała, bo bardzo łatwo dziecko od tego uzależnić, przy czym i krzywdę zrobić. Jeśli mała ma problemy z kupką spróbuj wprowadzić do swojej diety produkty rozluźniające, chociażby jabłka, a zrezygnuj z tych zatwardzających. Porozmawiaj o tym z pediatrą, bo to nic przyjemnego męczyć siebie i dzieciątko.

U nas kolki trwały 9 miesięcy i okazało się, że to tylko i wyłącznie alergia pokarmowa na laktozę.

Kurczę taka piękna pogoda już była, a dziś mgliście i brrrr zimno, aż nie chce się z domu ruszać. Cieszę się, że już wiosna, zaraz będę przekopywać piwniczkę w poszukiwaniu mini szklarenek i trzeba się niedługo brać za wysiewanie kapusty i kalafiorków.
My zdrowi, młody od kiedy dostaje tran i probiotyk tylko raz chorował (infekcja gardełka). Strasznie się garnie do innych dzieciaczków, jak ktoś nas odwiedzi z maluchem, to Erik go przytula, głaszcze, piękny widok :) Szkoda, że u nas nie ma takich małych szkrabów do zabawy w okolicy :(
 
reklama
Kupilam kropelki Sab, zobaczymy co to za cudo. Powiedzcie mi jeszcze jak sie odzywialyscie podczas karmienia piersia? Spozywalyscie produkty mleczne? Ja sama nie wiem co jesc!
 
Do góry