reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Za pobyt w szpitalu się nie płaci, jednak za wyżywienie już tak :-)
Elu, jeśli karmiłaś piersią, to rachunku nie dostaniesz, matki karmiące mają pobyt w szpitalu darmowy. Ja leżałam z małym 7dni, karmiłam mm. Stawka dzienna w St. Polten to 16 euro. Rachunek doszedł po miesiącu.
Teraz leżałam po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego, rachunek przyszedł po dwóch tygodniach.

My teraz będziemy składać w Krankenkasse wniosek o darmowe leczenie. Mamy mały przychód na osobę, także przez bodajże dwa miesiące nie płacilibyśmy za jakiekolwiek leki, wizyty u lekarza itp.
 
Dziewczyny to tutaj jak się chce z dzieckiem w szpitalu być jak jest chore to trzeba za siebie zapłacić?
 
hej dziewczyny

Pewnie kilkakrotnie padło takie pytanie tutaj ale po przez szukanie wątków nie bardzo moge znaleźć.
Byłam dzisiaj pierwszy raz tutaj u lekarza z Olgą. Poszłam do tej Claudi T... w 16 bez, bo mieszkam zaraz obok. Ma ona różne opinie ale biorąc pod uwagę mój kiepski niemiecki poszłam tam. Nie jestem zadowolona, jak widziałam jak dziecko bada to byłam w szoku, o szczepieniu nie wspomnę-nie chce na nią gadać, ale nie mam ochoty tam więcej isć bo szkoda mi dziecka.

Znalazłam polskich pediatrów jeden w 19 bez Michael Gleicher, i babka w 23 Anna Lomnicka-Matyaszczyk - nie wiem czy to aktualne, ale może któraś z was cos o nich słyszała? lub może polecić jakiegos innego lekarza?????
 
Anetaz szanowna pani dr lomnicka w bardzo bezczelny sposob poinformowala mnie niedawno,ze nie przyjmuje nowych pacjentow... jaka jest lekarka, nie wiem. Chyba,ze cos sie juz u niej zmienilo.
 
Łomnicka nie przyjmuje już nowych pacjentów, a Gleicher to lekarz Wahlarzt, nie ma umowy z kasą chorych i za wizyty się płaci
 
gabi placi sie za jedzenie stawki chyba pomiedzy 14 a 18 euro ale spisz na normalny lozku i nie martwisz sie o nic.No a jak masz dodatkowe ubezpieczenie szpitalne to odzyskujesz kase...
co do lekarza to nie pomoge bo ja nie z Wiednia
 
reklama
Dziewczyny a jak w ogóle jest z tymi pediatrami w Austrii. Kiedy trzeba zapisać dziecko? Zaraz po urodzeniu?
 
Do góry