reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Tak jak pisze Vixen różnie to bywa nam powiedzieli ze poczta juz nie wysyłają i mąż ma.czekać albo przyjść na następny dzień.
 
reklama
A ja byłam osobiscie zalatwiac i powiedzieli mi, ze przysla mi poczta... czekam ponad miesiac... :-( wiec jak widac nie ma reguly..
 
Ostatnia edycja:
Kapelutek o kurczę, to nie fajnie, przecież wiadomo, że bez tego nic się nie załatwi... Może tam zadzwoń i ich ponaglij? Oni tam burdel mają :/ Tak samo miałam z prawem jazdy, po 5 tyg postanowiłam pojechać się upomnieć, to wniosek leżał dokładnie w tym samym miejscu co 5 tyg wcześniej, a ja tak sobie mogłam czekać i czekać
 
W 2012 przyslali nam Anmeldebescheinigung poczta. Czekalismy tydzien.

Vixen a co robilas z prawem jazdy?
 
Patili wymieniałam polski dokument na austriacki. Co prawda nie ma takiego obowiązku, bo prawa jazdy są unijne, ale mąż dość często miał kontrole jak jeździł służbowo autem i niektórzy policjanci "czepiali się" o to, że na polskim dokumencie jest meldunek, a przecież mieszkamy tu. Tak więc dla świętego spokoju wymieniliśmy. Ja i tak musiałam to zrobić tutaj, bo po zmianie nazwiska w Polsce nie chcieli mi wymienić ze wzgędu na czasowy meldunek w Pl, to i mąż przy okazji tu wymienił :)
 
co do Anmelde ja czekam ponad 2 mc dla siebie, znajoma składała w listopadzie 2013 i dostała jakieś 3 tyg temu.Teraz tak długo się czeka, ale dla maluszków może szybciej wydają.
A koleżanki mąż ma isć na karenz za nią i A jest mu potrzebne(składał na początku roku), poszedł tam z pismem z krankenkasy i powiedzieli że do tygodnia przyjdzie, minął już 1 mc i dalej czeka, telefony nie pomagają.

Oni sie przenoszą do innego bez i mają ponoć straszne zamieszanie
 
Co osoba to inne doświadczenia. Ja na moje i męża czekałam jakiś tydzień dwa składała w lipcu 2013 męża przyszło bez problemu a mi przyszła kartka ze brakuje ksero dowodu osobistego wiec zrobiłam ksero i poszłam tam. Zabrali ksero a anmelde wydali mi od reki. Potem dla małej mąż był w październiku 2013 i dali mu od reki dał papiery i powiedzieli ze będą go wołać po siedział dwie godz na korytarzu zawolali go po nazwisku i dostał papier. Dziewczyny która poznałam w szpitalu jak rodziłam tak samo to zalatwiala.
 
reklama
To jest faktycznie komiczne, zwazywszy ze to cala jedna strona :-) Corce przyslali niedawno, czekalismy 4 tygonie. Gdy dzwonilam zapytac kiedy w koncu przyjdzie pani rzekla do mnie ze niektorzy nawet pol roku czekaja :-) Co dziwne dwa lata temu wydali mi od reki.
 
Do góry