reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Hejka!

Ann
- ja sie nie zgodze, ze w PL bedzie taniej. My przywiezlismy sobie sporo rzeczy, a potem okazalo sie, ze np. bujaczki czy maty edukacyjne sa tanie rowniez tu, a i spory wybor! :tak: Moze na lozeczko turystyczne zdecydowalabym sie z PL, bo tam naprawde jest z czego wybrac i jest tanio! A tu jakos szalu nie ma z iloscia, wyborem... :eek: Niektorych srodkow pielegnacyjnych tu brak, ale z drugiej strony jesli przyzwyczaisz dziecko do tych z PL i Ci zabraknie, to bedziesz miala klopot... A tu jesli sie poszuka, to mozna znalezc to, czego sie potrzebuje. Pomysl moze o wozku, bo w PL jednak moze byc sporo taniej. Tu wybor jest dosc maly i wozki sa drogie. Ciuszkow nie warto zwozic z PL, bo tu sa naprawde fajne wyprzedaze dosc czesto i mozna maluszka wyposazyc za male pieniadze. Jesli cos mi przyjdzie do glowy, to napisze.
 
reklama
Dzięki Dziewczyny :-)

Problem u mnie polega też na tym, że ja w zasadzie nie wiem co będę potrzebować :sorry: To moje pierwsze dziecko i w zasadzie w mojej najbliższe rodzinie ani żadne bliskie koleżanki nie mają dzieci więc swoją wiedzę czerpię z internetu ze stron typu: "wyprawka dla noworodka" itp.

A najbardziej czego się boję to tego, że np mały będzie miał kolkę a my nie będziemy wiedzieli gdzie tu w Norwegi kupić coś żeby mu pomóc no i jak jeszcze to wytłumaczyć że chodzi np. o kolkę ?

Patrzyłam w marketach typu Rimi czy Rema1000 to za dużego wyboru środków pielęgnacyjnych dla niemowląt nie ma, jedyny plus całej tej sytuacji to to, że mieszkamy blisko granicy ze Szwecją i tam jeździmy na zakupy a zaraz za granicą jest wielkie centrum handlowe w którym widziałam mnóstwo cudnych ciuszków za nie duże pieniądze, no ale z ciuszkami muszę poczekać, najpierw muszę sprawdzić co tam babcie nakupowały i ew. dokupić brakujące (o ile takie będą) :-D

A powiedzcie mi jeszcze jak tu jest w szpitalach? Bo słyszałam że nie trzeba brać ze sobą wszystkiego tak jak w Pl, że tu część rzeczy się dostaje (chyba chodziło o art. higieniczne).
Pozdrawiam.
 
Ann - kolka niemowleca to kolikk. Ale uwierz mi - nie ma na to cudownego srodka! Ani butelki antykolkowe, ani krople nie pomoga, a jesli pomoga, to to zadna kolka! Kolki sa czesto zwiazane z niewyksztalconymi jelitkami u dzieci (zwlaszcza urodzonymi ciut wczesniej niz termin porodu), a wiec jak na to maja pomoc krople czy butelki?! To tak dla informacji. Niestety, ale czesto trzeba to po prostu przeczekac. Przezylysmy to z moja corcia, choc bywalo ciezko. A co do wyprawki, to dobrze, ze szukasz informacji, bo jest wiele przydatnych stronek w necie. ;-) Jakbys miala jakies watpliwosci, to pytaj, a my pomozemy! ;-)
 
mary-beth to jeszcze jakbyś mogła mi napisać co muszę ze sobą wziąć to do szpitala, bo gdzieś czytałam że tu szpitale dają art. higieniczne dla kobiet typu podkłady poporodowe itp. prawda to? czy muszę mieć swoje?

A co do tej kolki to napisałam tak w przykładzie boję się że będę coś dla dzidzi potrzebowała a nie będę wiedziała gdzie to tu kupić a w zasadzie też nie bardzo mam kogo tu zapytać :-(
 
mary-beth to jeszcze jakbyś mogła mi napisać co muszę ze sobą wziąć to do szpitala, bo gdzieś czytałam że tu szpitale dają art. higieniczne dla kobiet typu podkłady poporodowe itp. prawda to? czy muszę mieć swoje?

A co do tej kolki to napisałam tak w przykładzie boję się że będę coś dla dzidzi potrzebowała a nie będę wiedziała gdzie to tu kupić a w zasadzie też nie bardzo mam kogo tu zapytać :-(

Ann - dobrze jest sie nastawic, ze kolka bedzie i trzeba ja jakos przezyc. A jesli Wam np. jakies kropelki pomoga (w PL sa Espumisan czy inne tego typu - mozesz zapytac w aptece), to tylko sie cieszyc! ;-) Zawsze dobrze jest masowac brzuszek w razie bolu - zgodnie z ruchem wskazowek zegara. A co do szpitala, to tam jest wszystko! Podklady poporodowe, majteczki jednorazowe z siateczki, reczniki, nawet koszule szpitalne dla mamy. Dla dziecka rowniez wszystko: pieluszki, kaftaniki, majteczki, czapeczki, kolderka. Wiecie juz w ktorym szpitalu rodzicie? W wiekszosci szpitali ma sie swoj pokoj, gdzie Twoj maz moze przenocowac z Toba - musi tylko oplacic nocowanie (chyba 200 kr. za dobe) oraz zaplacic sobie za zywnosc z kantyny. Ty zas wyzywienie dostaniesz gratis. ;-)
 
Dzięki za pomoc :-)
Ja się na razie "żegnam" bo jutro wyruszamy do Polski i pierwszy tydzień będziemy na działce u znajomych więc dostępu do netu tam nie będzie. W drugim tygodniu będziemy już "w domu" i wtedy internet będę miała także jakby się Wam coś przypomniało co muszę kupić w Pl dla dzidzi to napiszcie :-)
Pozdrawiam serdecznie i odzywam się po urlopie :rofl2:
 
ann17 udanego pobytu :tak:
jeśli chodzi o zakupy to najlepiej by było jakbyś nam napisała co chcesz kupić a wtedy my możemy wyrazić swoje zdanie czy ci sie to przyda czy nie i czy warto ,a ty wtedy zdecydujesz
mary a wiesz że u mnie nie ma nocowania ani nic w tym stylu , może to zależy od wielkości miasta ;-),jedynie po porodzie przewieźli nas do sali rodzinnej i tam byliśmy razem bez płacenia , a jak już mnie na normalną salę przenieśli to mojego do domu odesłali wieczorem :tak::-)
 
Ania - pewnie rozne szpitale maja rozne praktyki. ;-) U nas byl osobny pokoj dla nas z dodatkowym lozkiem dla taty. M. z nami byl caly czas. Ale narzekal na to lozko, ze takie niewygodne... :-D

Ann
- milej podrozy! :-)
 
hej dziewczyny witam w sumie ponownie mialam dosc dluga przerwe na forum jakies 2 lata ;-(masa problemow !!
Ale teraz juz jestem ,nie jest w temacie ,ale pewnie szybko nadrobie;-))
2 miesiace temu urodzilam coreczke i niestety okazalo sie ze ma AZS i musi pic nutramigen zmiany na skorze bardzo sie porawily ale jeszce calkiem nie zeszly i nie mozeny poradzic sobie z ciemieniucha ,sucha skory glowy moze macie jakis sprawdzone sposoby??
P.S.mam tez synka ma 7 lat ale nie mial takich problemow tzn AZS tak ale nie ciemieniuche...ale nakrecilam hhhe pozdrawiam
 
reklama
hej

ja sobie zawsze w pl kupuje bo moje dziecko ma nawracającą ciem. ciągle powraca, nie wiem jaka jest tutaj praktyka , pielęgnuj ciało tymi emolionami a jak juz naprawde nic tu nie ma to oliwka :), moze zapytaj swojego lekarza:tak:.
 
Do góry