reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Witam Cię Kamilko serdecznie i zgadzam z z Moniką, ludzie są różni, niezależnie od pochodzenia, ważne że jesteście ze sobą szczęśliwi:tak:

Moniczko przepraszam że Ci tak truje, ale mam jeszcze pytanko, jak mamy kupić bilet jeśli nie wiadomo na ile ta wiza będzie wydana, jak zaproszę go np na 2 miesiące i tak kupi bilet a wiza będzie tylko na miesiąc? I o jakim kursie dokładnie mówisz, też myślałam o tym wcześniej, ale jak to załatwić?? I co masz na myśli że ma wiedzieć co mówić?:szok:
 
reklama
Wiesz co Ilonka ja zawsze robie rezerwację przez internet ona jest ważna przez chyba 3 dni (Aero.pl) a potem przed pójciem mojego turaska do konsulatu wysyłam mu maila z rezerwacją biletu. On to drukuje i juz:) ma bilecik. Jesli wszystko jest ok to albo opłacamy bilet albo jeśli wszystko idzie dłużej to robimy nową. Muszę przyznac że żawsze dostawał vizę na tyle co była rezerwacja biletu. No wyjatek stanowił pierwszy raz bo chcieliśmy na 3 a dostał na 1 miesiąc.
Kurs....u nas we Wrocławiu na uniwesytecie jest kurs języka polskiego i kultury polskiej. Trwa od 1 pażdziernika do 28 stycznia. Jak go wykupisz a kosztuje 1100 zł i z papierami twój askimek uda sie do konsulatu wiże ma raczej na 100 procent i to na cały ten czas. Do tego potrzebne jest zapropszenie od ciebie i też to ubezpieczenie NW. Przemysl to bo razem możecie być ponad 4 miesiące. Musisz tylko mieć zaproszenie na ten czas a to sie wiąże z kasą na koncie która trzeba pokazać że się ma.
A co do pytan konsula to wiesz......nie ma sezonu , ciazko zacząc praće , chce poznac kraj i kulture , zwiedzić , jedzie odwiedzić przyjaciół .......takie spójne rzeczy. no i oczywiście , że wróci do Turcji:)
 
Monia my chcemy wizę tylko na około 8 tygodni jeśli dostanie miesiąc też będzie ok, później on musi wrócić do pracy bo sezon w alanyi sie zaczyna a ja przez miesiąc zdam egzaminy i dojadę do niego;-), ale z tym kursem to to na pewno sprobujemy we wrześniu kiedy będziemy sie starać o maksymalnie najdłuższą wizę. Wielki buziak dla Ciebie za pomoc:-)
 
Ostatnia edycja:
Noooo szczała Kamilo! :-) Bestio, sprowadziłaś mnie do parteru informacją, że WSZYSTKO przeczytałaś. Ja utknęłam gdzieś i jakieś 20 str mam nadal nie przeczytane. :zawstydzona/y:
:szok:Tak!

A żebyś sczezła! :crazy:

Zanim to jednak nastąpi: rozgość się, nogi załóż nawet i na moje biurko:-p i czuj się dobrze. :-)
Merhaba! :rofl2:
 
Witaj Kamila, nie martw sie, dziewczyny sa tak tolerancyjne, ze kazdego przyjma pod swoje skrzydelka:tak:, wiem bo mnie przyjely niedawno i jest mi tu bardzo dobrze z nimi, pomimo mojej niejasnej sytuacji nie przegonily mnie:-D
p.s jutro spotkanie z Gosia, juz nie moge sie doczekac:-).pozdrawiam Was kochane
 
gangrenko - szczezłam na Twoje wyraźne życzenie :rofl2: ale żebyś nie miała wyrzutów sumienia to kladę nogi na Twoje biurko (nie martw się - nie waniają brzydko :laugh2:), tylko potem mi nie mów że się panoszę!

annaa - no ja je znam całkiem dobrze, jestem tu już czas jakiś i chyba czas najwyższy dać się poznać :-) a Twoją sytuację znam i muszę przyznać że moja jest nieco podobna
 
Kamilko, to moze troszke nakreślisz swoja podobna sytuację? jak chcesz oczywiscie podzielic sie z nami . Nie jest fajnie, ale mi dobrze robi takie wygadanie sie. A musi się jakoś poukładać , innego wyjscia nie ma:no:.pozdrawiam
Dziewczyny, powiedzcie mi , skoro takie problemy są z tą wizą , to skąd u nas tylu Turków? nie wiem jak w innych miastach , ale w Łodzi jest ich bardzo dużo.
 
reklama
napisałam tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle i się skasowało - spróbuję to odtworzyć ale nie w tej chwili bo już nie mam siły - już samo pisanie o tym wiele mnie kosztuje :-(

w moim mieście - czyli Bydgoszczy, chyba nie znam zadnego Turka, nawet nie jestem pewna czy jakiegokolwiek (choćby jednego) widzialam, ale wydaje mi sie ze moze w Łodzi jest ich wielu bo Wasz uniwerek ma wymiane studencka z jakims innym z Turcji? (Ale to taki tylko strzal w ciemno)
 
Ostatnia edycja:
Do góry