reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Idealna - pierwsza rada: nie hodowac! takie kaszaki moga zaczac ropiec i wtedy to prawdziwe "urwanie glowy" - tak mi przynajmniej powiedziano w klinice. nie zeby jakies wielkie zagrozenie, ale w takim wypadku wkladaja jakis saczek i podaja antybiotyki, a jezeli zropialy kaszak sam peknie, to nalezy sie liczyc z jego powtornym pojawieniem w tym samym miejscu... nie wiem, ile w tym prawdy, ale lekarz chyba sie zna...

w moim przypadku byly to kaszaki przywlosne, tj. na skorze glowy. na szczescie zreszta, bo z tego, co wiem, to sa inne rodzaje mogace sie pojawiac na twarzy, karku, a nawet klatce piersiowej... zabieg wykonuje sie u chirurga pod znieczuleniem miejscowym (zastrzyku nawet nie poczulam). lekarz nacina skore i usuwa cyste (to "cosik" wyglada jak takie maciupkie winogrono), a potem zaklada szwy - u mnie po jednej w miejsce kazdego "roga". skierowania nie mialam, bo nie jestem w Polsce ubezpieczona - poszlam prywatnie i troszke mi sie chyba "upieklo", bo na wejscie, zgodnie z tym, co mi nakazano w recepcji zaplacilam 60 zl. a ze panie recepcionistki zwykle nie konsultuja z lekarzem, co bedzie robil, to cala wizyta wlasnie mnie tyle wyszla ...

tutaj w Anglii powiedziano mi, ze puki nie urosna do wielkich rozmiarow, to nie usuwaja, bo to zabieg kosmetyczny... glupota na maxa, bo takie cysty sa w stanie dojsc do rozmiarow sliwki (widzialam na wlasne oczy), a kto chce z takim czyms na glowie chodzic?...

"na internecie" mozesz znajsc troszke na ten temat, ale chyba nie ma sensu tego robic, bo to nie najladniejszy widok. najlepiej bedzie, jesli udasz sie do lekarza rodzinnego i on powinien Cie gdzies skierowac. jesli nie bedzie "zachwycony" Twoim pomyslem, pojdz do jakiegos "prywaciarza". nawet jesli policzy Cie za "robocizne" nie sadze, aby byla to ogromna suma, bo calosc trwa kilka minut...

oj, rozpisalam sie troche, a nawet wiecej jak troche, wiec koncze - buzka








 
reklama
Kasia ale jesteś profesjonalnie przygotowana:szok:, nie pogadasz;-)
Aguś, to odliczmy Ty do powrotu Turasa a ja do powrotu do domku na Święta:tak: (bo na przyjazd mojego Turasa to ja jeszcze nie mam co odliczać)
 
witam jestem tu nowa dolaczylam do was poniewaz tez jestem zwiazana z turkiem prawie od 9 lat ..mamy jednego syna ercana ktory skonczyl 5 lat.mieszkamy w niemczech do polski jezdzimy na odwiedziny do mojej rodziny.
 
Jestem i już tradycyjnie nadrabiam. Taki mój urok. :-D



Witamy świeżą Turaskę! :-)

Pogoda pod psem. Mam cichą nadzieję, że na Święta się chociaż wypogodzi. :baffled: Najbardziej to ja bym ściaa śniegu :blink:, ale ostatnimi laty dziwnie się porobiło i już przywykłam do Wigili i okresu przedświątecznego bez "kołderki".
No ale szkoda...:-(

Shirka - tak na 3 palce;-)
 
Ostatnia edycja:
hejka - Panienki to chyba juz w ferworze gotowania , ze nie maja tu czasu zajrzec... U nas ludziska powolutku rozjezdzaja sie na swieta do domow, wiec wczoraj mielismy mala pre-wigilijna kolacje. nawet prezenty sie pojawily... juppiiii !



a ja w zwiazku z tym, ze swieta spedzam "po angielsku", nie czuje ich prawdziwego Ducha. myslami jestem juz w Turcji ...


Buzka i obyscie sie nie zasapaly z tym sprzataniem przed Wigilia ...








 
Witam Was kochane, dawno mnie tu nie było. Chciałabym Wam wszystkim życzyć spokojnych, zdrowych świąt spędzonych ze swoimi ukochanymi a w Nowym Roku jak najczęstszych wyjazdów do Turcji i jak najkrótszych rozstań, Ilonko- Tobie życze żeby Twój turasek jak najszybciej wyszedł z wojska i żeby udało Wam się załatwić wszystkie formalności związane z przylotem do Polski. pozdrawiam
 
reklama
Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie,
Niech Was Aniołek ode mnie uściśnie.
Na wigilijnym stole opłatek położy
I w moim imieniu życzenia Wam złoży









 
Do góry