reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Pewnie macie rację dziewczyny i nie ma się czym przejmować. Zresztą, nie ona pierwsza i nie ostatnia. Właśnie mi znajoma powiedziała, że jestem przewrażliwiona i chyba ma rację ;-)

Yas, ty chyba z edynburga jesteś, prawda? Do jakiego przedszkola idzie twoja córcia? Bo ja niestety po piątkowym spotkaniu dalej jestem na etapie poszukiwań... Żłobek mi się zupełnie nie podobał, poza tym panie nieco kręciły w sprawie, które dni są dostępne itd...

Dziewczyny, a jak to u was było z bilansem dwulatka? My mamy wizytę w poniedziałek i nie bardzo wiem, czego oczekiwać...

Ja też słyszałam, że bilety na święta bardzo drogie w tym roku, ja dodatkowo bym się bała, że nas zasypie na tym moim zadupiu i nie damy rady dotrzeć na lotnisko...
 
reklama
vampira przez poltorej roku chodzila do przedszkola przy telford college. grupa 2latkow byla swietna i byla zadowolona ale jak ja przeniesli wyzej do innej grupy to ciezko bylo i zabralam ja stamtad. teraz zapisalam ja do tirnity tot chyba - rog granton road i ferry road, nie wiem jak bedzie ale rozmawialam z ludzmi i sa zadowoleni wiec zaczynamy 2go listopada. powodzenia w poszukiwaniu:-)
 
A ja dziewczyny sie Wam pochwale ze wczoraj zaczelismy diagnozowanie konrada w kierunku Autism spectrum Disorders:-)
wkoncu sie doczekałam poprostu jeszcze nie moge w to uwierzyc ze wkoncu cos osiągnełam:szok:
Jeszcze Szymon ale to jeszcze daleka droga bo on bedzie diagnozowany inną drogą a kolejka podobno ok 1,5 roku czekania:szok:
Trzymam kciuki za Wasze dzieciaczki zeby jakos poszło z przedszkolem:tak:

A wracając jeszcze do tematu szkoly to byla u nas w czwartek nasza HV i mowila ze dzieci urodzone do 28 lutego idą do szkoly w sierpniu 2013 a dzieci ur tak jak S\zymon np 10 marca to dopiero w sierpniu 2014 takze jestem spokojna :)
 
Ostatnia edycja:
zQo bardzo sie ciesze ze cos sie ruszylo. nasze dzieci zaczna szkole w tym samym roku :-).

ale wydaje sie fajnie na zewnatrz i wstyd przyznac sie ze nie chce mi sie wychodzic nawet bo po ciezkim tygodniu mam ochote tylko na leniuchowanie. milej niedzieli wszystkim:-)
 
Zqo, to super, moze kiedy synek będzie zdiagnozowany będzie wam łatwiej.
No, dzień piękny, trzeba przyznać, miła odmiana po ostatnich deszczach. Właśnie jedziemy w odwiedziny do znajomej, mała się przewietrzy i chwilę pobędzie z innymi dzieciami, na dobre jej wyjdzie :-D
Ja dzisiaj walczyłam z kopytkami- pierwszy raz w życiu. Powiem tylko, że wyszły... hm, zjadliwe :-D
Jutro bilans dwulatka, a pojutrze idę oglądać kolejny żłobek. Jeżeli mi się nie spodoba to chyba poważnie rozważę wysłanie małej do tego polskiego, albo mojego przy uniwersytecie...
 
ja wogule nie mialam bilansu dwulatka dla zadnego z dzieci. a jak chodze do hv czasami to tylko mierzy i wazy i mowi ze super chlopaki :baffled: strata czasu jak dla mnie wiec juz ok roku nie bylam

ZQo super wiadomosc , wkoncu sie doczekaliscie:-) pisalam ci ostatnio ze twoj szymon pojdzie do szkoly w 2014 jakos najstarszy w klasie ;-)
 
No nie macie pojęcia nawet jak ja sie ciesze:tak:
anitha ja miałam i to mozna powiedziec ze dwa razy bilans z Szymonem bo pierwszy nie wyszedl ze wzgledu na problem spoleczny a drugi byl za 6 mies i w sumie wtedy to juz babka tylko z nami rozmawiała i mowila gdzie kieruje Szymona:tak:
Szymon w najlepszym ukladzie wyląduje w szkole z unitem dla dzieci z problemami w komunikacji...
Vampiria powodzenia na bilansie:-)

Yas moze teraz juz nie bedziecie dlugo czekac jak termin zmienisz bo swoje juz odczekaliscie...u nas przynajmniej jak juz swoje odczekasz to z gorki jest:tak:

My teraz mamy super HV mowila ze nawet sprobuje pogadac o transport dla szymona do przedszkola zebym nie musiala jezdzic w tą i z powrotem...a takze ze bedzie rozmawiac z psychologiem edukacyjnym zeby konrad od przyszlego roku zmienil szkole...na szkole dla autystow bo w mniejszej szkole mialby lepsze warunki do rozwoju takze babka ma pojecie:tak:
 
Bilans wyszedł dobrze, pielęgniarka powiedziała, że mała świetnie się rozwija :-) Poradziła mi, żebym faktycznie posłała małą do żłobka i zobaczyła, jak sobie radzi z innymi dziećmi, kiedy mnie nie ma. I zaznaczyła w notatkach, że niepokoi mnie jej ... hm... rozwój społeczny...
Jeśli chodzi o poszukiwania, to zamierzam jeszcze umówić się na jedno spotkanie, bo w sumie znalazłam już świetny żłobek, tyle, że daleko i chciałabym sprawdzić inny, który jest w okolicy. Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby było bezpiecznie, w tym pierwszym przedszkolu nie podobało mi się to, że tylko dwie opiekunki miały przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy. W tym, które oglądałam ostatnio cała kadra miała certyfikaty i była tam również dyplomowana pielęgniarka. Ogólnie fajne miejsce. Babka powiedziała również, że mają tzw tydz zapoznawczy, gdzie zostawia się dziecko stopniowo na coraz dłużej, ale gdyby Natalia miała problem z adaptacją, mogą ten okres przedłużyć w zależności id jej potrzeb. Czyli generalnie pozytywnie.

A tu oczywiście cisza ostatnio.... Szkoda w sumie...
Zqo, a Twoi synkowie jak? Super, że twoja Hv ma takie podejście, łatwiej, kiedy ktoś stoi po twojej stronie i rozumie problem
 
reklama
Vampiria super ze wszystko ok na bilansie a wrazie czego wszystko pod kontrolą...
Powiem Ci ze jak dla mnie to tutejsze wyedukowanie kadry nauczycielskiej daje wiele do zyczenia...wiem bo corka tez uczy sie w tym kierunku...i tu kilka kursow w college i juz mozesz uczyc...takze rzadko mozna spotkac kogos naprawde wykształconego ...trzymam kciuki abys dobrze trafila z przedszkolem bo tak naprawde to wszystko okazu8je sie "w praniu".
U nas niby ok ale w przedszkolu Szymona Pani na chorobowym juz 3 tygodnie on sie bardzo do niej prz\yzwyczail...mnie zastąpil nią na czas w przxedszkolu no i strasznie za nią teskni codziennie mowi i pyta o nią...wszyscy mieli nadzieje ze teraz po wolnym wroci w pazdziwerniku ale niestety nie rocila i dali nową panią na zastepstwo :no:szymon jej nie zna no i jest problem ona tez nie wydaje sie zeby wykazywała jakies zainteresowanie ze szymon jest autystyczny...dzis ide z corką do przedszkola i chcemy rozmawiac z dyrektorką zeby na czas nieobecnosci starej pani dac go do innej grupy do Pan ktore on juz dobrze zna...bo niewiem czemu nikt o tym nie pomyslal znając szymona ze on potrzebuje duzo czasu zeby sie przyzwyczaic do nowej sytuacji:wściekła/y:juz chodzil chetniej a teraz znopw histerie przed ubraniem....

U konrada w tym roku duzo lepiej..wszystko idzie w jakims kierunku ...szkola widzi problem spoleczny i stara sie pracowac nad tym:tak:
 
Do góry