reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

reklama
Witam wszystkich :-)

Yas, dziękujemy pięknie za życzenia :-) ;-) Co do przedszkola to nie, jeszcze nie wybrałam. Zastanawiam się właśnie, czy nie wstrzymać się do nowego roku i nie posłać Dziumkowej od stycznia...

Na bóle wątroby nie poradzę nic niestety :-( Trzymam tylko kciuki żeby lekarz wypisał coś, co pomoże..

Do mnie za chwilę rodzina przyjeżdza, Dziumka będzie zachwycona, a ja obawiam się, czy dam radę naprostować swoje dziecko po ich wyjeździe... ;-) Ostatnio zauważyłam, że zrobiła się bardzo roszczeniowa, a dziadki zapewne rozpieszczą i będzie jeszcze gorzej....
 
vampiria niewiem czy wiesz ale teraz centra przedszkolne przyjmują aplikacje na sesje dla mlodszych dzieci nawet od 18 mies do 2 lat na te 2,5 h darmowe przynajmniej u nas:tak: szkoda ze nie wiedzialam o tym w tamtym roku bo szymon juz mogl spokojnie chodzic od tamtego roku do przedszkola dla niego byloby to duzo lepsze no ale coz wiem to dopiero teraz:szok:
 
Hej,no nie wiem co sie dzieje ale dzisiaj do mnie z recepcji lekarskiej dzwonila babka,ze lekarz chce mnie wiedziec w poniedzialek.....juz zaczynam schizowac ze moze cos wykryli...troche sie boje:baffled:
Jak juz pojde to zapytam o homeopate...a moze sami zaproponuja,hmm:sad:
 
witajcie mamusie, obawiam sie, ze nie przeczytam tych 1476 stron, ale ...moge dolaczyc? na stale przebywam w edynburgu i milo byloby porozmawiac z innymi mamami z tej czesci wyspy. :)
 
witaj majamakuba ;-)

mikusia nie strasuj sie tak bardzo , jesli by to bylo naprawde cos powaznego nie kazali by ci czekac az do poniedzialku tylko umowili by cie na jutro. moze i cos znalezli i chca ci pomow ale napewno nie jest to nic strasznego:tak:

Zqo to chyba nie wszedzie tak jest u mnie tego nie ma niestety , ja juz rok czekam na miejsce dla patryka. babka mi powiedziala ze puki nei skonczy 3 lat bedzie w drugiej karegori. teraz juz 3 skonczyl i musze sie tam wybrac i przypomniec bo i mi zalezy zeby jak najszybciej poszedl i on juz w domu wariuje i chce do przedszkola, albo najchetniej do szkoly juz:-D
 
Z tymi przedszkolami to jest tak,że nie każde przyjmuje dzieciaki młodsze. Musi to być nursery centre.-bo tylko takie przyjmują młodsze dzieciaki. Moja córcia zaczęła w zeszłym tyg a dopiero za 3 tyg skończy 2 lata. Do aplikacji musiałam dołaczyc list od health visitor (support do tej aplikacji-tak oni to tu nazywają) a co ona tam napisała to nie mam pojęcia bo nie dostałam tego listu do ręki tylko ona go bezpośrednio do tego przedszkola wysłała. Wiem tylko tyle,że o miejsce dla młodszego niz 3 lata dzieciaka można się ubiegac z dwóch powodów-social lub medical reason. U nas to było social,bo jestem Polką i chciałabym aby ona miała szybciej kontakt z językiem,bo im wcześniej zacznie tym bedzie jej potem łatwiej,bo nie mam tu rodziny a chciałabym aby Natasha miała kontakt z innymi dzieciakami,bo mam drugie małe dziecko i czasem chcę po prostu odsapnąć. Tak powiedziałam do hv a co ona tam napisała to ja nie wiem. W każdym razie Nati się dostała,chodzi 2 razy w tyg po 2,5h a jak będzie starsza i będą wolne miejsca to będą zwiększać te dni aż dojdziemy do 5 dni w tyg
 
Musze cos dodac co do przedszkola...tzn.przy przedszkolu co chodzi moj synek jest zlozek i tam przyjmuja dzieci chyba od urodzenia bo takie tam widzialam,no i takie co zaczynaja chodzic itp...
Kiedys tam chodzilam z moja Niunia na ''baby massage'' ,no i babki pytaly czy ja chce zostawiac na ten czas co maly jest w przedszkolu...aby odsapnac...ale powiem Wam ze sie balam,bo ona jeszcze nie chodzila,jakos nie mialam serca jej tam zostawiac...ale moze w przyszlym roku jak bedzie miala 2 lata :tak:
Wiec co miejscowosc to jest inaczej...;-)
 
to w ktorym ja czekam nazywa sie family learning centre. z zeszlym roku widzialam ze sa tam tez mlodsze grupy , dzieci w wieku ok roku do 2lat. ja bym mogla nawet placic jak by sie dostal wczesniej , liczylam sie z tym ale nie wyszlo i tak sobie czekamy. nie chce szukac innego przedszkola bo to patryk ma juz zna (jak dominik chodzil w zeszlym roku) i mam go po drodze do szkoly , wiec to dla mnie duzy plus.

[h=1][/h]
 
reklama
Anitha to najwazniejsze ze przedszkole jest w poblizu albo po drodze (bo wiadomo jak z tutejsza pogoda):baffled:.Ja mam przedszkole 3min. autem,wiec super ale to ostatni rok bo szkola bedzie troche dalej...
Witaj majamakuba witamy w gronie :-),bo sporo mam sie juz wykruszylo ..a to brak weny i czasu...
 
Do góry