reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
A pytałaś czy Ty dostaniesz? Czy nie chcesz?

Moze coś takiego przerazić, ale pamiętaj ze tez każdy inaczej znosi ból. Coś już sie u Ciebie zaczęło dziać?
 
Ja na początku oddychalam tak jak w szkole rodzenia mnie uczyli, a położna powiedziała ze tak się bardziej mecze i żebym brała wdech nosem i wypuszczala krzycząc AAA. Przypuszczam ze w skurczach cały oddział mnie słyszał, a mąż po kilku dniach przyznał się ze w pewnym momencie brzmialam jakbym śpiewała i musiał uśmiech powstrzymać ;)
 
ja sobie jeczalam,mruczalam, glosno oddychalam, moze z dwa razy ppwiedzialam glosno ała. A juz w partych raz krzyknelam aaaa przy parciu to mi polozna powiedziala ze mam nie krzyczec tylko przec A lezalam prawie caly dzien na porodowce bo nie bylo miejsca na polozniczym i 3porody slyszalam 2 glosne przez jakies 30min ale z krzykow tylko aaaa bylo a jeden to jakies 10min na koncu jakies aaa bylo slychac.

A co do bólu pierwszy porod nie byl dla mnie bolesny wspominam super. A ten jakas masakra nawet nie chodzi o sam skurcz tylko mnie tak w okolicy kosci lonowej bolalo strasznie na sam koniec, niezaleznie od skurczu. Moze kwestia ulozenia dziecka nie wiem.
 
Kolo mnie tez rodzaca dawala koncert na caly oddzial myslalam ze moze juz konczy i dlatego tak boli a jak sie okazalo poprostu lubila krzyczec bo nadal byla w I fazie porodu. Myslalam ze ja tez bede ale nie... ja poprostu jęczalam cicho z bolu ale nie krzyczalam... to nie boli tak by krzyczec... to jest bol mocny ale trwa z minute i trzeba wytrzymac... nie wiem skad te krzyki... polizna nam opowiadala ze kiedys jedna tak krzyczala by mąż widzial jak cierpi... wyprosili męża to przestala ;)


Kleinekatia nie mow tak ze to nie taki ból do krzyku ;) każdy ma inny próg bólu u mnie ból zęba to nie tragedia kiedy moja siostra chodzi po ścianach.
Nigdy nie oceniajmy nie wiesz ci czuje kobieta która krzyczy. Moze to sprawia jej ulgę ? Nie dlatego ze jest histeryczka. Mi sie zdazalo krzyknąć dwa trzy razy przeprosiłam położna a ona do mnie za co przecież to normalny ludzki odruch jak to Pani pomaga to proszę śpiewać jęczeć krzyczeć.
 
Roznie z tym bólem. Ja sie boje jak ja to wytrwam :/ mnie usuwanie kamienia z zębów bolało. Gdzie inni mówią, ze dla nich to przyjemność.
 
Oki kazdy reaguje inaczej...
Ja nie mowie ze to nie jest silny ból bo jest a przyklad z bolacym zębem jest tu bardzo trafny. Jak boli ząb krzyczycie? Ja nie... ja poprostu nie wiem co z soba zrobic i jecze z bolu ale ten ból zeba wlasnie jest podobny do boli porodowych... ma sie dosc a trzeba zniesc...
 
Pytalam o znieczulenie i mają zzo ale koleżanka ,ktorej mama jest tu polozna i wlasnie robi te znieczulenia, powiedziała mi że sciemniaja że nie ma anestozjologa itp i trzeba się stanowczo domagać i dręczyc ich o to zzo :-\

W weekend to kiepsko tu z opieką. ..nikt mnie dziś nie badał. Dali kroplowki nawadniajace i zrobili ktg. Znowu wyszło dosyć plaskie ale lepsze niz wczoraj i więcej ruchów. Rozwarcie mam pewnie takie jak wczoraj bo żadnych bóli nie czuję. Czop odchodzi mini kawalkami. Pewnie poczekam sobie do poniedziałku na jakaś decyzję.
 
reklama
Mi się wydawało ze granicę bólu mam wysoką, bo w zasadzie znieczulenia u dentysty nie biorę, tatuaż na kostce bolal jakby skalpelem cieli ale przerwy nie chciałam. Miałam kilka okresów takich ze gryzlam dywan, wymiotowalam z bólu, wiec myślałam ze będzie podobnie. Jak kiedyś na lodzie się poslizgnelam to pierwsze co sprawdzalam to czy nie podarlam ulubionych jeansow a okazało się ze przez całą dłoń mam ranę, była szyta. Niestety skurcze porodowe przeszły moje najśmielsze oczekiwania.
 
Do góry