reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Dziewczyny mam pytanie, jakie macie metody uspokajania dziecko? Jesli widzicie ze nerwowa je albo po ruchach raczkamj i nozkami ze jest nerwowe. Co wtedy robicie jesli dotychczasowe metody zawodza...
Jja szukam powodu placzu:
-cycus
-zmiana pieluszki
-ssanie wiec daje smoczek ( wtedy puszcza mi cycka i nie je, albo trzyma brodawke niby rusza a nie ciagnie) (spokojnie jak jest glodny a dam smoczek to placze po sek bo nie leci [emoji16] )
-odbicie wiec na raczki do pionu (moj raczej nie ulewa bardzo rzadko i tylko sie denerwuje ze cos mi zaleglo albo tak cisne na kupke a to bek)
-jak brzuszek i cisnie na kupke to czekam az zrobi trochę poplacze sam, troche go wezme przeloze przez kolana po pleckach pomasije, troche go sprubuje odbic bo czasem to bek a nie kupka i oo..

Jak tam po tej wodzie jak to w koncu sie skonczylo? Dajesz jeszcze malemu? karmisz.dalej piersia ?

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie czytam wszystkiego bo za duzo ale dlaczego uzywacie laktatorow by podtrzymac/ wymusic laktacje? Mi obie polozne mowily zeby przystawiac dzuecko i przystawiac chocby pare kropel mleka wymemlało... lekarka mowila ze jak nie wypije calego cyca to odciagnac ale polozna powiedziala ze nie bo organizm sam wie ile mleka ma wyprodukowac i nie mam odciagac. A od 2 osob ktore uzywaly laktatora uslyszalam ze mleko i tak zaniklo... moze w slinie dziecks cos jest ze pobudza produkcje a laktator jednak to tylko maszynka... ?
Mnie nadal bola piersi - sutki mam czerwone i bolesne ale bola tez cale piersi po karmieniu - jak mleko nachodzi? To bardzo boli ale daje rade...

W poniedzialek skonczylam połog i chcialam sprobowac barabara i sie zdziwilam... jestem tak zacisnieta w srodku ze nie da rady... mialyscie tak? Kiedy to minie? To kolejna rzecz ktora mnie zaskoczyla... bo ból piersi od karmienia tez mnie zaskoczyl nikt mi tego nie powiedzial... :/
 
Nie czytam wszystkiego bo za duzo ale dlaczego uzywacie laktatorow by podtrzymac/ wymusic laktacje? Mi obie polozne mowily zeby przystawiac dzuecko i przystawiac chocby pare kropel mleka wymemlało... lekarka mowila ze jak nie wypije calego cyca to odciagnac ale polozna powiedziala ze nie bo organizm sam wie ile mleka ma wyprodukowac i nie mam odciagac. A od 2 osob ktore uzywaly laktatora uslyszalam ze mleko i tak zaniklo... moze w slinie dziecks cos jest ze pobudza produkcje a laktator jednak to tylko maszynka... ?
Mnie nadal bola piersi - sutki mam czerwone i bolesne ale bola tez cale piersi po karmieniu - jak mleko nachodzi? To bardzo boli ale daje rade...

W poniedzialek skonczylam połog i chcialam sprobowac barabara i sie zdziwilam... jestem tak zacisnieta w srodku ze nie da rady... mialyscie tak? Kiedy to minie? To kolejna rzecz ktora mnie zaskoczyla... bo ból piersi od karmienia tez mnie zaskoczyl nikt mi tego nie powiedzial... :/
U mnie długa historia. Spadek wagi po powrocie ze szpitala (mimo, że tam przybierala), karmienie w nakładkach. Potem mi się młoda na cycki obraziła, więc żeby dawać jej moje mleko musiałam przesiąść się na laktator.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anik o nakladkach tez slyszalam ze pogarszaja laktacje... ale jesli z bólu je użylas to rozumiem bo tez mialam taki pomysl by sie ratowac ale wtedy dostalam lano maść i przetrwalam choc zaciskalam zeby jak przy skurczach porodowych...
 
Cześć dziewczyny, mam termin na czerwiec ale chciałabym się Was zapytać jak prawidłowo rozkręcić laktacje. Wide że są tu doświadczone mamy w karmieniu dlatego pytam.
Czy przykładać malucha do obu piersi podczas 1 karmienia raz tu raz tu, czy najpierw musi jedną że tak powiem opróżnić i następnie jeszcze do drugiej dostawić. Jakie mogą być najdłuższe przerwy między karmieniami ? Może macie jakieś swoje rady?
Mam już dziecko i wiem że jestem w stanie karmić bez nakładek, laktatora bo mleka było dużo aż samo z piersi leciało (niestety z własnej głupoty i braku wiedzy przestałam karmić )
Z góry przepraszam że Wam tu zaśmiecam wątek.
 
Nie czytam wszystkiego bo za duzo ale dlaczego uzywacie laktatorow by podtrzymac/ wymusic laktacje? Mi obie polozne mowily zeby przystawiac dzuecko i przystawiac chocby pare kropel mleka wymemlało... lekarka mowila ze jak nie wypije calego cyca to odciagnac ale polozna powiedziala ze nie bo organizm sam wie ile mleka ma wyprodukowac i nie mam odciagac. A od 2 osob ktore uzywaly laktatora uslyszalam ze mleko i tak zaniklo... moze w slinie dziecks cos jest ze pobudza produkcje a laktator jednak to tylko maszynka... ?
Mnie nadal bola piersi - sutki mam czerwone i bolesne ale bola tez cale piersi po karmieniu - jak mleko nachodzi? To bardzo boli ale daje rade...

W poniedzialek skonczylam połog i chcialam sprobowac barabara i sie zdziwilam... jestem tak zacisnieta w srodku ze nie da rady... mialyscie tak? Kiedy to minie? To kolejna rzecz ktora mnie zaskoczyla... bo ból piersi od karmienia tez mnie zaskoczyl nikt mi tego nie powiedzial... :/

Ja czuje dyskomfort w cyckach jak mi wlasnie "podchodzi??" mleczko. Ehh..
Troche dziwne ze masz tak obolale sutki maly dobrze ci lapie ? Troche ciezko z tym cos zrobic. Smarowac i wieyrzyc. Mam nadzieje ze ci przejdzie. Hmm..

Ja próbowałam jakis tydzien temu i tez lipa (mimo uzycia zelu) jakby zbite mięśnie ale do tego palenie jak przy porodzie i odpuscilismy..
Poczekam na koniec pologu mam nadzieje ze przejdzie chociaz czytalam ze tak moze byc i 3 mies..

Oby nie w naszym przypadku. Grr [emoji13]
(Na pewno jakies nawilzenie uzyj bo bez tego ani rusz.. )


Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sasanka ja znawca nie jestem od karmienia ale przystawiaj jak tylko malyszek chce bawet jesli to bardzo czesto... u mnie czesto karmie z jednego cyca i ona sama konczy po czym znow grymasi i po 15 min ciagnie z drugiego cyca ale calego juz nieodciagnie.

W nocy nie wolno dluzej nie karmic niz 4 godziny.
W skrocie ja wiem ze trzeba czesto nawet baardzo czesto przystawiac. Omijac nakladki i laktatory ale jesli maluszek nie przybiera na wadze to lekarz zasugeruje dokarmianie....//

Babymamusia - mala dobrze chwyta cyca... takie mam brodawki niestety :/ ale kuzynka tez takie ma i mowi ze minie to jak laktacja sie unormuje...
 
Anik o nakladkach tez slyszalam ze pogarszaja laktacje... ale jesli z bólu je użylas to rozumiem bo tez mialam taki pomysl by sie ratowac ale wtedy dostalam lano maść i przetrwalam choc zaciskalam zeby jak przy skurczach porodowych...
Bez nakładek moja panna nawet spojrzeć na cyca nie chciała, dzięki nim udało nam się rozkręcić laktacje uli w ogóle karmić.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry