reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

reklama
Czesc dziewczyny,

Dziekuje wszystkim za zyczenia zdrowka, dzis czuje sie lepiej i mam nadzieje ze tak zostanie.

U nas nadal pogoda do niczego pojechalam z Gabrysiem zrobic zdjecia do paszportu to swiecilo sloneczko, a jak wracalismy to juz padalo:-(
Trudno na razie siedzimy w domku, potem zapakuje malego w auto i pojedziemy odebrac moja mlodsza siostre z przedszkola bo moja mama robi kompoty z czeresni. Z ta fotka do paszportu to bylo troche skomplikowane, musialam malego trzymac bokiem na kolanach tak zeby nie bylo widac mojego tulowia, nawet nie mialam jak mu dobrze glowki potrzymac bo babka kazala mi kciuki pochowac. Ale fotka jest, gorzej z paszpotrem bo musi tata znalesc czas zeby jechac do Hamburga a to ok.200km od nas.

Agnes powodzenia na szczepieniu, zeby malenstwo nie plakalo

Pabella to dobry pomysl z odciskiem stopek, u nas zaraz po urodzeniu w szpitalu robia taki odcisk stopki pomalowanej farbka, fajna pamiatka

Poczytam Was troszke i moze zajrze jeszcze pozniej jak maluch pozwoli
 
cześć Kobietki!
wpadłam się tylko pochwalić, my już dzisiaj po szczepieniu, Bartuś waży 7000g i mierzy 62cm:-) kawał chłopa z niego. zalicza się chyba do tych największych bobasów z naszego forum:tak: mam nadzieję, że ominą nas nieprzyjemności poszczepienne.
Pediatra zaleciła rozszerzanie dietki ,tak jak to robię zacząć od warzywek, potem owoce i mięsko..
buziaki
 
P.s. Bosa się nie odzywała od paru dni, ale również Harsh, Clifordzik, Ruda nie dają znać co u nich słychać.

ja jestem,jestem,podczytuje od czasu do czasu, choc zazwyczaj ostatnie 2 strony lub 1. Cos ostatnio dolka zalapalam przez pogode i czekam na powrot humoru.
Musze wreszcie sie wziasc w garsc...
Tutaj w tym roku piekne lato.... ciagle leje i leje plus dwojka maluchow i tak siedzimy i nudzimy sie w domu, wiec o dolek nie trudno.
Skaze u Maxa jakos przetrwamy,ale refluks daje nam popalic. Przebieram go (i siebie) kilka razy dziennie, ulewa non stop, czy to 5 minut czy 3 godziny po jedzeniu, w dosc sporych ilosciach. Wszystko w kolo jest w mleku....
Probowalismy dostepnych tu zageszczaczy (gaviscon,carbol) ale boli go po nich brzuszek. Innych lekow nie dostaniemy bo Maxiu przybiera na wadze- dwa dni temu mial 7 300 g, wiec sporo
Wiem,ze trzeba przeczekac,ale ciezko nawet wyjsc na dluzszy spacer (bo nawet jak kropi to moge wziasc starszego, Maxa w wozek z folia i isc) ale co chwile jest mokry i trzeba ciuchy zmieniac,koce,pieluchy). O chuscie to moge zapomniec bo jak tylko ma przycisniety brzuszek do mnie to znow ulewa.

Zastanawiam sie nad pojsciem do pracy, podobno szczesliwa mama to i szczesliwe dzieci.Wiec moze nam to dobrze zrobi ;-) pomysle

Eh. wpadlam i ponarzekalam. Moze wpadne za kilka dni jak humor bede miala lepszy... oby
 
Ruda nie przejmuj sie Max szybciutko rosnie to niedlugo mina wszystkie dolegliwosci, chociaz wierze Tobie ze jest ciezko zwlaszcza ze jak piszesz o tym ciaglym przebieraniu. Ja musze malego 2-3 razy calego przebrac to mam dosc. Jesli masz mozliwosc pracy i opieke dla malucha to skorzystaj z tego. Glowa do gory bedzie dobrze:tak:
 
wpadam tylko na chwile :)

dzis rehabilitacja, wiec wieczorem wam napisze co i jak.

spring, moja ela po urodzeniu milala obwod glowki 30, a teraz ma 40. dla sprawdzenia czy wszystko ok warto wydebic skierowanie na usg glowki. u nas jest troche plynu, ktory na szczescie niczego nie uciska
 
mój pospał w tym łóżeczku aż 45 min ,obudził się ze wzdęciami,popurkal trochę przy piciu wody,wymasowałam mu brzuszek i już po spaniu.Idziemy do kuchni,będzie patrzył na literki magnesowe na lodówce a ja spróbuje obiad na raty zrobić.


ruda
jestem z Toba i tak jak Izabela pisze to wkrótce minie a z pogoda to mnie nie osłabiaj jak nie wiatr ze głowę chce urwać to deszcz tzn oberwanie chmury:wściekła/y:
scarletka fajnie ze szczepienie już za wami a Bartuś rzeczywiście dobrze wazy,chyba sobie mleka nie żałuje:-)

a gdzie się buziaczek podziewa??
 
A moj maly spi w maxi cosi przy otwartym oknie, dosyc dlugo juz wiec chyba mama zrobi pobudke.
A o szczepienie na rota wirusa pytalam bo mi troszke mama z kolezanka pomacily w glowie. Ja bylam zdecydowana na ta szczepionke od poczatku, tu ja lekarze zalecaja niestety tez troche kosztuje. I pytalam sie kolezanki w Polsce co sadzi jej lekarz na to szczepic czy nie? Jej powiedzial ze nie, moja mama tez mowi ze nie. i orientacyjnie chcialam zobaczyc czy w ogole ktoras z Was szczepila. No ale my bedziemy szczepic tzn u nas tez jest do wypicia ta szczepionka. Dzieki dziewczyny za odpowiedzi
 
Ja witam sie tylko z doskoku i na krociutko, bo moja kochany maruda mi na wiecej nie pozwala.

Iza - a w jakiej kasie Gabrys jest ubezpieczony? Julian w Techniker KK i oni pokrywaja rotawirusy. Moze zapytaj? A noz sie uda :-)

Usciski dla wszystkich mam i dzieciaczkow.
 
reklama
Pabella moja Ania potrafi się obudzić nawet 3 razy w ciągu nocy. Karmię ją piersią ,więc podejrzewam,że jest po prostu głodna. W dzień dokarmiam ją mm i wtedy już tak nie płacze:tak:

Katjusza już od wczoraj "Latówka":-D

Wierka rzeczywiście-równy miesiąc;-) Pamiętam,że miałaś termin jako ostatnia z Marcówek na 31 marca. Ty urodziłaś chyba ostatnia albo Tulipek-już nie pamiętam. My już wszystkie miałyśmy maleństwa przy sobie, a Ty jeszcze bidulko czekałaś:-D

Ruda wiem coś na temat refluksu. Moja Ania oprócz tego miała jeszcze kolki, które chyba na szczęście się kończą. Lekarz powiedział,że to refluks fizjologiczny i u większości dzieci trwa do około 6 m-ca, a potem znika. Mojej małej wprawdzie się nie ulewa, ale na przykład godzinę po karmieniu potrafi jej się jeszcze odbić. No i staram jej się od razu po jedzeniu nie kłaść na płasko. Pod nogami łóżeczka podłożyłam 2 książki,żeby nie leżała tak całkiem na płasko. Trzymam kciuki żeby było choć trochę lepiej;-)

Fifronka podejrzewam,że jak za te 3 tygodnie okaże się,że obwód główki się mocno powiększył to dostanę skierowanie na usg główki. Trochę się boję, ale wiem,że trzeba wszystko sprawdzić żeby było OK. A Ty dostałaś najpierw skierowanie do neurologa czy od razu od pediatry na to usg?

Dziewczyny , jak mam dodać zdjęcie synka do istniejącego pod spodem suwaczka? Czy muszę go usunąć i zrobić go jeszcze raz?
 
Ostatnia edycja:
Do góry