reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mierzenie cukru glukometrem w ciąży

reklama
To ja polecę sensor na start! Bedziesz miala przez 2 tyg mierzony cukier caly czas, ja zaluje że kupowałam paski bo przez pierwsze 2 tygodnie (przed wizyta u diabetolog) i tak zuzyłam ich z 4 pudelka wiec wyszlo mi 200 zl za same paski, bo po pierwsze część zle pobralam krew i byly do wyrzucenia a po drugie wolalam mierzyc czesciej bo ciagle cos mnie niepokoiło :p
Moim zdaniem na początku (a tym bardziej do wyłapania czy cukry nie szaleją) sensor to złoto :)
 
Też nie odstawiam mety po porodzie, dla kp jest obojętna.
Zatem cały czas na lekach 😂
A tu też różne lekarze mają zdanie ale u mnie zarówno ginekolog jak i endo jednoznacznie twierdzą że można przy kp brać metformine i skoro mają takie samo zdanie to nie mam dylematu 😁
 
To ja polecę sensor na start! Bedziesz miala przez 2 tyg mierzony cukier caly czas, ja zaluje że kupowałam paski bo przez pierwsze 2 tygodnie (przed wizyta u diabetolog) i tak zuzyłam ich z 4 pudelka wiec wyszlo mi 200 zl za same paski, bo po pierwsze część zle pobralam krew i byly do wyrzucenia a po drugie wolalam mierzyc czesciej bo ciagle cos mnie niepokoiło :p
Moim zdaniem na początku (a tym bardziej do wyłapania czy cukry nie szaleją) sensor to złoto :)
Kojarzę to urządzenie i to na pewno spore ułatwienie. Taki sensor można kupić bez recepty i samemu sobie „zamontować” czy trzeba do tego ingerencji lekarza? Może jak pójdę do internisty to uda mi się wyżebrać ;) skierowanie do diabetologa jeśli to konieczne.
 
Kojarzę to urządzenie i to na pewno spore ułatwienie. Taki sensor można kupić bez recepty i samemu sobie „zamontować” czy trzeba do tego ingerencji lekarza? Może jak pójdę do internisty to uda mi się wyżebrać ;) skierowanie do diabetologa jeśli to konieczne.
mozna bez recepty i samemu sie zaklada, ja mialam free.style lib.re i to chyba jeden z tanszych :)
 
reklama
A dlaczego nie zrobisz krzywej? U mnie cukry na czczo w normie, ale ze względu na pco gin dała mi skierowanie wcześnie na krzywą, no i w 10 tc cukry wyszły bardzo wysokie. Gdyby nie to badanie nie wiedziałabym, że coś może być nie tak.
 
Do góry