reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mocna KOLKA

Chociaż powiem szczerze, że w przypadku kolek to wydaje mi się, że dostępne na polskim rynku leki są bezpieczne, bo są oparte na symetykonie - a jak wszędzie piszą jest to substancja która nie dostaje się do krwioobiegu. Zarówno espumisan, jak i bobotic mają tą substancje czynną w składzie. Przy czym jak sobie poczytałam ulotki, to warto zwrócić uwagę, że bobotic ma sporo benzoesanów czyli E-substancji - to raczej nie jest wskazane dla tak młodego i delikatnego stworzenia jak nasze maleństwo.
 
reklama
Sama sprawdziłam ulotkę tego Esputiconu, ale w niej podają tylko wskazania dla dzieci powyżej 3-go roku życia więc chyba dla niemowlaków nie są przeznaczone...
 
a czy w ogóle można podawać dziecku takie substancje skoro one nie są dopuszczone do obrotu w Polsce?!?!

Substancja jest dopuszczona, znajdziesz ją w każdych kroplach "kolkowych" dla dzieci, chociażby w Espumisanie. Inna kwestia, że przemysł farmaceutyczny w Polsce blokuje napływ zagranicznych leków. Nie dziwota, skoro są kilkakrotnie lepsze od dostępnych w Polskich aptekach, a zarazem tańsze.
 
aniag78 jakoś nie jestem przekonana co do argumentacji, o blokowaniu dostępności w Polsce leków które wymieniłaś... one i tak wszystkie chyba pochodzą z zagranicznych koncernów farmaceutycznych. Chyba jednak lepsze są "tradycyjne" metody. Tylko pytanie, czy ma się tyle zaparcia i motywacji.
 
e_lizka więc wytłumacz mi jakim sposobem Sab Simplex jest dostępny w każdym kraju Europy, tylko nie w Polsce? :-) W każdym kraju jest bardzo zachwalany, lekarze stosują go u swoich dzieci. W Austrii, gdzie ludzie mają ogólnie fisia na punkcie zdrowia dziecka i jakiekolwiek leki stosują w ostateczności, Sab Simplex, czy Antiflat zalecają stosować już na porodówce. Oczywiście w chwilach, gdy dziecku już nic nie pomaga, a nie ot tak sobie.
Tradycyjne metody nie zawsze są jednak skuteczne, nie na każde dziecko działają. Erik miał kolki przez 9 miesięcy, więc przetestowałam każdą naturalną metodę walki z kolką dostępną na świecie.
 
reklama
Do góry