reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko ne chce butelki :/

Czas i na mnie przyszedł, muszę zaczynać małą odstawiać od piersi. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić, ona od urodzenia smoczka nie bierze, bawi się nim jedynie. A zasypia tylko przy cycu:( A jak wy usypiacie maluszki bez cyca? Jakie sposoby są na odstawienie. Zupki je normalnie, czasami kiełbaskę, chlebek, bułeczkę itp. Ale ja zbliża się chęć snu to tylko pierś:(
Witam.ja swoją córeczkę zaczęłam odzwyczajać od usypiania z cycem tak gdzieś około 9-10 m poprostu wyregulowałam jej dzienne cyckowanie cyc był tylko rano po przebudzeniu i jeszcze 2 razy w dzień ale po spaniu nigdy przed no i musiałam kołysać do spania..niestety.ostatnie cyckowanie było tak gdzieś około 18 a po kąpieli i prze nocnym spaniem była kaszka podawana łyżeczką i córeczka bardzo szybko odzwyczaiła się od usypiania z cycem,niestety w nocy budziła się kilka razy,trwało to do 19 miesiąca kiedy to zakończyłam karmienie piersią.
Ja bym radziła Ci abyś powoli zaznajomiła małą z mlekiem modyfikowanym ale podawanym z kubka z dziubkiem,niekoniecznie niekapkiem,córeczka jest na tyle duża aby poradzićsobie już z takim kubeczkiem.
 
reklama
Ja tez mam powoli z tym problem,karmie juz trzy lata mialam jedynie przerwe dwoch miesiecy jak urodzilam trzeciego syna i zaczelam jego karmic piersia w czerwcu bedzie miec dwa lata a dalej jest na cycu,w dzien jest karmiony tylko raz do drzemki to to jest najmniejszy problem ale w nocy je do trzech a nawet czasem czterech razy,drugie dziecko w wieku 1,5roku juz przesypialo mi cala noc to nie mialam takich problemow z odstawieniem syna jak tego trzeciego,macie jakies pomysly co moge robic gdy on sie obudzi w nocy co mam mu podac zamiast tej piersi
 
Może ja troszkę pomogę w tym temacie. Moja córcia półroczna uparcie odmawiała mleka modyfikowanego. Żadne z dostępnych na rynku jej nie smakowało a ja załamywałam ręce. Lekarka kazała podawać jogurciki ale okazało się że córcia ma chyba uczulenie na mleko krowie bo dostawała po zjedzeniu jogurtu wysypki na twarzy. Cóż ja nie wymyślałam żeby wcisnąć jej choć ociupinkę mleczka. Nic. Ryk, płacz, panika. Odpuściłam więc i zaczęłam przypadkiem dopajać małą wodą z syropem malinowym z Herbapolu. Córka załapała (bo nie chciała nic pić-zupełnie nic!!). Posmakowało i tak przed każdą drzemką robiłam jej piciu z tego syropku (lekarka pozwoliła podawać). Aż pewnej nocy (bo w nocy budzi się raz i chce jeść) podałam na 90 ml wody jedna miarkę mleka Enfamil + syropek malinowy. WYPIŁA:) O jakież było moje szczęście! Następnej nocy dodałam już 2 miarki a kolejnej 3. Potem zaczęłam podawać raz w dzień mleczko z syropkiem ale na podaną wyżej ilość wody znowu tylko jedną miarkę, potem dwie i teraz normalnie w dzień podaję mleczko z syropem i nocą też. Mała wypija tyle ile trzeba (ile chce) a ja jestem w siódmym niebie bo pokarm mi się skończył (karmiłam pół roku piersią tylko). Fakt faktem syrop cały czas dodaję choć coraz mniej. Mam nadzieję, że komuś pomogłam:):-)
 
Polecam butelkę samosterylizującą lovi kosztuje ok 20 zł ma bardzo miękki smok przypominający pierś a dokładniej tą końcówkę którą dziecko je,moja córka nie chciała ani butelek aventu,ani butelek niekapek,był tylko płacz i odwracanie głowy na sam widok,ale ta jedyna butelka jej odpowiadała,potrzebna jest tylko cierpliwość i konsekwentnie codziennie trzeba próbować,a do tego choć jest ciężko dziecko musi być głodne,u mnie to poskutkowało,córa ma 7 miesięcy a nauka trwała miesiąc,z tym że jak wspomniałam próbowałam kilka butli ,ta jej podpasowała i po paru dniach już pięknie jadła z butelki a wcześniej tylko cycuś i ewentualnie kaszka ale z łyżeczki Także życzę powodzenia
icon11.png
 
i ja mam córe co nie chce mleka mody. przerobiłam wszystkie firmy-od mlek normalnych po smakowe... nic ( a znajome mówiły że dzieci lubia te waniliowe czy miodowe z nestle)
ta rada z sokiem wydaje mi sie ciekawa -spróbuje i za kilka dni dam znac;-)
 
Moja nie chciala pic, bo juz jakis czas temu przestala tolerowac butelki.. z niekapka wypila, ale tylko troszke.
Zbawienny okazal sie zwykly kubek (tzn taki kopniety Doidy) Mala zaczela pic z niego bardzo duze ilosci mleka!!!! i sokow!!!! Na wyjscia daje jej picie w biodnie!!!. Jeszcze sparwdzilo sie u mnie wyjecie blokady z kubka niekapka , tak ,ze leci szybciej.

My zaczelismy przygode od mleka Nan 3 z kleikiem ryzowym i jej podpasowal.

Jak okaze sie u Was,ze to nie chodzi o sposob podawania mleka, to wtedy warto dawca kaszki,serki, kefiry, jogurty (jak uczulenie na mleko krowie, to sa,przeciez jogurt dla niemowlat na mleku modyfikowanym :-) )
 
Dziewczyny mam problem. Przepraszam jeśli go powtarzam ale mój Olek nie chce złapać butelki, zaraz się dławi i ma odruch wymiotny... Raz udało mu się złapac ale to była butelka z moim odciągniętym mlekiem a teraz mam bardzo malutko pokarmu i nie jestem w stanie go wykarmić. Wieczorem przez 2h karmie go łyżeczką Humaną 1 i i tak jest jeden wielki płacz bo jemu to nie smakuje.
Jak nauczyć go pić z butelki? Która butelka jest najlepsza? (Avent odpada, Nuk tez i Duduś też to jest zwykła butelka) A które mleko jest smaczne? Bo Humana po spróbowaniu to nawet mi nie smakuje?
 
ja karmię i piersią i butelką czasem (odciagnietym mlekiem). polecam butelkę tomme tippe - mały nie ma żadnego problemu, zeby ją złapać
 
reklama
ja polecam lovi:) moj tez nie chcal ssac a z lovi bylo juz ok:) jak masz butelke z aventu to mozesz tylko smoczek z lovi dokupic i bedzie pasowal:) ja tak zrobilam:)
 
Do góry