reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Monitoring cyklu

laurelle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Listopad 2020
Postów
326
Dziewczyny, może głupie pytanie, ale jak wygląda monitoring cyklu? Robi się to tylko u ginekologa- codziennie? ;) Czy jak to wygląda? A może któraś sama monitorowała cykl testami owu?
 
reklama
Przed owulacją idziesz na USG sprawdzić czy urosły pęcherzyki, ginekolog Ci mówi wówczas kiedy przyjść, by sprawdzić czy pęcherzyk pękł.

Testy owulacyjne potwierdzają pik LH - a on może wystąpić, ale nie dojdzie do pęknięcie pęcherzyka (owulacji).
 
Ja robiłam tak: wiedziałam, kiedy +- mam owulację (ale tylko +-, bo każdy cykl inna długość), kilka dni wcześniej zaczynałam robić testy LH w domu i jak wyglądało, ze niedługo będzie peak, to się umawiałam do ginekologa ( terminy były praktycznie z dnia na dzień). I wtedy na wizycie patrzyłyśmy czy rosną pęcherzyki, z któej strony itd.
 
Do góry