reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

reklama
na-tuska ja właśnie też chciałam Natalkę do przedszkola. Wtedy ja do pracy a Justysia do żłobka. Ale byłam w żłobku i nie mam szans na przyjęcie. Szukałam jakiegoś domu malucha. Ale blisko nas jest tylko jeden i kosztuje aż 750 zł :szok:. Jak dla mnie to bardzo drogo.

A dziadkowie (moi rodzice) pracują od 8 do 16. Teściowie to na pewno się nie zajmą. Chodź od października do maja nic nie robią. Ale to inna historia. Zresztą już bym chyba wolała zapłacić za ten dom malucha i przedszkole.

maks_olo mój tez kiedyś chrapał, ale mu przeszło :-)

Tosiaczek torcik śliczny i smakowicie wygląda, sama robiłaś??

A co do rodzeństwa to ja mam młodszego o 3 lata brata. Tak jak pisałam kiedyś żeśmy się strasznie kłócili, ale teraz to jedno za drugim stanie choćby się waliło i paliło :tak:.

U nas niedziela spokojnie przebiega. Siedzę sama z dziewczynkami. M jak zwykle w pracy. Mam nadzieję, że niedługo na urlop pójdzie :tak:. Bo muszę troszeczkę odsapnąć.

Teraz czekamy na siostrę M (12 lat). Przyjeżdża do nas na ferie, chyba na tydzień. Natalka się doczekać nie może :-D.
 
Skoro mowa o rodzeństwie to mimo ,że mam 3 braci zawsze czułam się jak jedynaczka :-( różnica między mną a moim najstarszym bratem to 19 lat pózniej jest drugi brat starszy o lat 17 no i trzeci 9 lat
Co do pieluch to od jakiegoś czasu używam dada z biedronki nie uczulają Mateusza więc w sumie są ok .
Natomiast mała na razie nosi pieluchy happy , ale z czasem na pewno i to się zmieni
Jeżeli chodzi o spanie to Mateuszek zalicza w dzień jedną drzemkę około 12 i śpi jakieś 2 godziny czasami krócej za to nocki przesypia całe, a z Kamilką jak na razie to mam ostrą przeprawę ostatnio wzięła sobie dzień za noc :-(. W dzień potrafi spać praktycznie cały czas z krótkimi przerwami na jedzenie i przewinięcie , natomiast w nocy mogłaby buszować nawet 4 godziny pod rząd a ja za pewne nie długo zamienię się w ząbi:-(
 
Tosiaczek - ale piękny tort, Kiniu wszystkiego najlepszego!
Moi chłopcy dali dziś w nocy czadu, jeden jadł co godzinę i nie spał, a starszy obudził się z rykiem i Tatuś siedział z nim ze dwie godziny zanim zasnął. A do nie dawna Adam przesypiał całe noce, myślę że moja ciąża a teraz nowy pasażer w domu, powodują kłopoty ze snem. Widzę też że Adam jest bardziej agresywny w zabawie i nie słucha zupełnie co do niego mówimy, psoci na potęgę a wszystko z uśmiechem na buziaku. A tak bardzo się staramy żeby dać mu maksymalnie dużo czasu i naszej uwagi. A może to już bunt dwulatka? Heheh nie ma wyjścia trzeba przetrwać. Dziś odmówił wejścia do basenu, a jeszcze tydzień temu doczekać się nie mógł kiedy pójdzie z Tatą na basen i bardzo lubił się pluskać.
Ja mam o 6 lat starszego brata, to mój idol, bardzo o mnie dbał kiedy byłam dzieckiem i teraz też mamy super kontakt.
Mam nadzieję że moi chłopcy będą dla siebie kumplami.

Kolejny bury i szary dzień...byle do wiosny.
 
na-tuska

Tosiaczek torcik śliczny i smakowicie wygląda, sama robiłaś??
Co do tortu to zawsze sama piekłam, tym razem miałam mało czasu i kupiłam gotowe spody i gotową masę w proszku do ucierania z masłem ;-) Masę marcepanową do dekoracji robiłam sama, misia lepiłam sama i wykończenie też sama :-)
Kinia była zachwycona, bo uwielbia misie :-)

rusałka_29 skąd ja to znam... Moja Renia do jakiegoś 5 miesiąca miała 2-3 godzinne przerwy w spaniu w nocy, o ile to można nazwać spaniem... Zasypiała ok 22, żeby budzić się co godzinę + ok. 2-3 nie chciała zasnąć przez 2-3 godziny i chciała się bawić :-/ czasem miała 2 takie długie pobudki. Poza tymi 2-3 godzinnymi okresami niespania pozostałą część nocy budziła się co godzinę! W dzień też nie spała (raz godzinkę, a bywało, że tylko 15 min! za cały dzień, takie małe dziecko!). Od tamtego czasu nie ma już takich okresów niespania co noc, ale nadal 8 pobudek to norma! Tylko 3 noce miała z 2-3 pobudkami a 1 kiedy przespała 10 godzin ciągiem...
To cię pocieszyłam...
W skrócie pisząc Renia daje mi w kość, choć ogólnie jest śmieszkiem jakby tylko poświęcić jej uwagę.

Dziękujemy wszystkim za życzenia :-)
 
maks_olo mój tez kiedyś chrapał, ale mu przeszło :-)
mój A miał nawet zabieg na krzywą przegrodę, ale gó*** dało :/ jutro idzie laryngologa, bo nerwowo się wykończę z tym chrapaniem. Do spania muszę mieć zupełną ciszę, a tu młody chrapie, bo nos zapchany i jeszcze stary nad uchem ;)

A do nie dawna Adam przesypiał całe noce, myślę że moja ciąża a teraz nowy pasażer w domu, powodują kłopoty ze snem. Widzę też że Adam jest bardziej agresywny w zabawie i nie słucha zupełnie co do niego mówimy, psoci na potęgę a wszystko z uśmiechem na buziaku. A tak bardzo się staramy żeby dać mu maksymalnie dużo czasu i naszej uwagi. A może to już bunt dwulatka? Heheh nie ma wyjścia trzeba przetrwać. Dziś odmówił wejścia do basenu, a jeszcze tydzień temu doczekać się nie mógł kiedy pójdzie z Tatą na basen i bardzo lubił się pluskać.
U nas identyczne zachowania spowodowało pójście do przedszkola... Maks zaczął się budzić w nocy, stał się agresywny, nie słucha, robi na złość... Też poświęcam mu bardzo dużo czasu, ale to taki etap i musimy dać radę ;) u Was bunt 2latka, a u nas już chyba 3latka ;)
 
Ostatnia edycja:
na-tusko - no to nic - tylko dzieci rodzić ;-) ja właśnie ze względu na te nieprzespane noce, nie zdecydowałabym się teraz na Maluszka... może za 10 lat jak już się wyśpię ;-)
Choć dzisiejszej nocy nie mogę narzekać na moich chłopców, ale Andrzej znowu chrapał :wściekła/y:
 
Hej,
współczuje chrapania maks olo, :-)
Co do nocek to u nas Hania juz przesypia caaaaalutke :-D Daniel ma ze 1-2 pobudki (ale to o niebo lepiej bo miewal wczensiej z 4-5, takze spada ich ilosc wiec niedlugo pewnie cale bedzie przesypial) a Co do Mikusia to różnie, zazwyczaj ma 2 ale jak cos go boli itd to jest czesciej...
Tosaczek spóżnione zyczonka dla kingusi!!!! ;-) tort swietny :tak:
 
reklama
Kurczę Elizka Daniel jeszcze się budzi? nie pocieszyłaś mnie :-( myślałam, że za pół roku się wyśpię...
a powiedz co Daniel chce jak się budzi w nocy?

Bo Olek jak się budzi, to zazwyczaj smoka nie może znaleźć, albo chce abym go głaskała... Maksio jak się obudzi - to chce picie i spać ze mną... ;-)
 
Do góry