reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

W czwartek byliśmy u lekarza na bilansie 2-latka. Szymuś nie pozwolił się rozebrać, był jeden wielki krzyk... ale co ważne przebadane. Waży 13700, i mierzy 94 cm. Jąderka i siusiaczek w porządku.
Jeśli chodzi o lamblie, na razie nie dała nic, kazała poczekać jeszcze z miesiąc i zrobić ponownie badania.
Asia miała mieć wczoraj szczepienie, ale ja od niedzieli jestem przeziębiona i Asia miała wczoraj stan podgorączkowy. Ale Pani Doktor mówi, że też może to być od ząbków, bo przebijaja jej się dolne 3. Ale została zmierzona , zważona. Ma 82 cm ( choć wedłum mnie to już 84 cm) i waży 9850 g. Asia pokazała ślicznie jak "biega" od mebli do mebli i to bez żadnego wspomagania palce.
Tak, tak.... ogłaszam, że moja córka od wczoraj się odważyła chodzić bez pomocy palca i to biegiem. Wygląda to tak, jakby bała się, że zaraz mebel jej ucieknie

Od wczoraj piją mleko UHT , wczoraj była kaszka na tym mleku, dziś płatki na mleczku, wcinają, aż miło. Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam i aby tak dalej
 
reklama
Witajcie mamuski:-D
ciesze sie ze nie jestem sama, w ogole nie spodziewalam sie ze jest nas az tyle:-)
Mam 20 lat i jestem mama 6 miesiecznej Zuzi a juz w krotce jesli wszystko bedzie dobrze dolaczy do nas kolejny maluszek:)
 
Tosiaczku cieszę się, że Twoja córcia jest gotowa na przedszkole państwowe, bo Maks do teraz nie jest ;)PS. TAK - przedszkole jest obowiązkowe od lat 5-ciu :)

graz
gratulacje dla biegającej Aśki :)

Maksa bilans był spokojny i bezproblemowy, ale już teraz wiem, że z Olkiem będzie odwrotnie ;)

moi chłopcy też lubią UHT, ale daje im tylko raz na 2tygodnie i postanowiłam, że tak będzie do ukończenia przez nich 4 lat.
3mam kciuki, aby nie było skutków ubocznych ;)

witam po raz drugi charlotte ;)


U nas Oluś znowu dostał duszący kaszel, który powoduje wymioty... :( a więc inhalacje, PectoDrill, Atarax i maść rozgrzewająca :(
przyznam się Wam, że jak jest weekend, to brak przedszkola... Maks się w domu nudzi, Olek ciągle płacze i chce być na rękach, do tego uziemiona w domu :( smutno mi :(
 
Maksolo serdeczne dzięki za podpowiedz:-)
A u nas jak na razie nie jest za wesoło jeszcze cały czas staram się to ogarnąć mam wrażenie ,że raz jest lepiej raz gorzej może z czasem opanuję cały ten rozgardiasz :-)
W tym momencie najważniejsze jest dla mnie to żeby mała nie dostała kolek jak tego uda nam się uniknąć to nie będzie tak zle . Fakt faktem ,że nie mam czasu dla siebie absolutnie ciągle lawiruję pomiędzy Mateuszkiem a małą a czasami to się wręcz dwoję i troję :-). Ostatnio znalazłam metodę usypiania dwójki na raz . Małego kołyszę w łóżeczku bo mamy na biegunach , natomiast Kamilkę w tym samym czasie usypiam w leżaczku bujając go nogą a tak na marginesie to jedyna metoda żeby usiąść przy kompie, piszę i bujam Kamilę :-) nogą oczywiście :-)
 
Powiedzialam mojej mamie o ciazy a ona napewno reszcie rodziny... no i teraz nikt do mnie nie dzwoni od przedwczoraj zero odzewu.... w dodatku strfasznie tesknie za Zuzia sni mi sie bez przerwy i plakac mi sie chce.
 
Charlotte a w którym tyg teraz jestes? poczotek pewnie?
To sobie pomysl jak moja rodzina byla w szoku (i ja) jak o drugiej ciazy dowiedzielismy sie jak bylam juz na przelomie 4-5mies. ciąży.... :dry:
 
grazmój Adam przybija piątkę z Szymusiem, też się darł na bilansie.
charlotte witaj, ja też tęskniłam za starszakiem jak leżałam na patologii wprawdzie mój miał wtedy prawie 2 lata ale to było pierwsze dłuższe rozstanie -bolało bardzo nas oboje.
maks_oloprzytulam, przetrwasz boś twarda, zdrówka młodemu!
U nas śnieg a ja ciągle nie mam sanek - ale wstyd:zawstydzona/y:
 
Eliza eM oj wyobrazam sobie ten szok... Ja jestem na samym poczatku nawet dobrze na USG dziecka nie widac glownie dlatego leze w szpitalu bo chca sprawdzic czy wszystko jest ok. Ty mama po raz drugi zostalas chyba bedac w tym wieku co ja teraz? Jak sobie daliscie rade? My dopiero probujemy sie ustawic finansowo i mieszkanie remontujemy a tu kolejna dzidzia ale mysle ze damy rade :) przeraza mnie kwestia finansowa ale t chyba normalne.
JanaDam Witaj. Rozstanie z dzieckiem to cos strasznego nie spodziewalam sie ze moze tak bolec. I zauwazylam ze Zuzia pomimo ze jest malutka zauwazyla ze mamy nie ma i jest jej smutno. Kurcze znow mi sie na placz zebralo...
na-tuska: widze ze tez jestes z Poznania:)

A wiecie co wkurzaja mnie ludzie ktorzy nic nie wiedza ba nawet nie staraja sie dowiedziec a zjada czlowieka od stop do glow... weszlam na bloga a tam zostalam w komentarzach obsmarowana przez kogos za to ze bede miala drugie dziecko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
charlotte nie przejmuj się, zawsze znajdzie się ktoś kto musi wylać na drugiego swoją zazdrość i złość. Trzymam kciuki żeby wszystko było OK i żebyś szybko do Zuzi wróciła i cieszyła się 2 ciążą. Druga ciąża jest inna zwłaszcza jak ma się jedno dziecko w domu, człowiek (o ile może...) mniej się przejmuje a bardziej cieszy. Będzie dobrze!!
 
Do góry