reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

Hej dziewczyny doradzcie mi czy kupic takie samo drewniane łozeczko czy moze dla starszegoo kupic kojec taki turystryczn i tak spi juz na najnizszym poziomie to moze takie było by praktyczniejsze bo by sie pobawił w nim i nie musiałabym tak na niego uwazac!!!Tylko dwa rózne łozeczka jak to bedzie wygladac!!!
 
reklama
Hej mamusie ;))
U nas już trochę lepiej , mąż ponaprawiał swoje niedociągnięcia , więc embargo zostało zniesione . Oczywiście co nie zmienia faktu ,że jeszcze musi nad sobą pracować;-)
A ja dzisiaj ledwo żyję , wczoraj jak odcedzałam ziemniaki omsknęła mi się ręka no i poparzyłam sobie 3 palce boli jak cholera:szok:pół nocy nie spałam :wściekła/y:
Kamila od jakiegoś tygodnia chodzi przy czym tylko się da , oczywiście nie raz odjedzie jej nóżka na podłodze , odsunie się stolik,albo staranuje ją Mateusz i jest dziki płacz , ale widać ,że strasznie garnie się do chodzenia:tak:
Julisiu trzymam kciuki za te wszystkie badania jestem pewna ,że to zwykłe standardowe wizyty i ,że wszystko jest w jak najlepszym porządku:tak:
Liza dużo zdrówka dla dzieciaczków ........, a co do ppm to mi się nawet w głowie nie mieści .Boże ja naprawdę jej współczułam wredne babsko niech nie igra z losem bo nie wie co życie przyniesie.........
Nicki co do prasowania to jeszcze jakie 4 miesiące temu brałam żelazko do ręki co najmniej raz w tygodniu , bo nie wyobrażałam sobie żeby dzieciaki nawet po domu chodziły w pogniecionych ubraniach , a teraz jakoś mi to nie przeszkadza i prasuję tylko wyjściowe szmatki:-)
Co do gotowania to przed ślubem zwykła pomidorowa to była dla mnie czarna magia , a teraz nie mam z tym problemu chociaż powiem szczerze ,że gotuję tylko dlatego bo muszę ,serca do tego nie mam wcale:no:
Magda trzymam kciuki za szczepienie i zazdraszczam wypadu do kina :-) daj znać jak było:-)
Mamaola gratuluję rezolutnego synka:-)
Maksolo trzymam kciuki za przeprowadzkę .Jest przy tym trochę bałaganu ,ale nagroda jest taka ,że męża będziesz miała przy sobie:tak:
Anka 24 nie przejmuj się tym jak to będzie wyglądać tylko patrz na to żeby tobie było wygodnie .Ja na przykład dla Mateusza i Kamili mam 2 turystyczne łóżeczka każde winnym pokoju , do tego mam jeszcze kojec taki właśnie turystyczny , który jest cały czas rozłożony i szczerze mówiąc każda z tych rzeczy jak na razie jest mi bardzo potrzebna.
Dominika mam nadzieję ,że nocki nie długo się ustabilizują i będziesz mogła choć troszkę się wyspać:tak:
 
Hej dziewuszki.Ja tylko na chwilke,bo mam sprawę do Julisi-powiedz kochana gdzie kupiłas dla Mili materac do łóżeczka turyst?Ja szukam i szukam i nie moge znaleźć takiego rozmiaru:no::eek:
Anka-jakby mój Kuba zamiast w turystycznym spał w drewnianym to przy jego nocnych akrobacjach byłby non stop posiniaczony jak nie połamany:/A wygladem się nie przejmuj-turystyczne sa rózne,kolorowe i stonowane,wiec tez można fajnie dobrać do wystroju pokoju.
rusałka-no widzisz!wystarczy dać facetowi takie ultimatum i od razu się stara!!!hehe:)Współczuję oparzenia!Całe szczęscie,ze na któregos dzieciaczka nie poleciało!Ja podobnie jak Ty gotuje ,bo trzeba.Kiedyś się bardziej starałam i wymyślałam,no ale wtedy mimo,ze się pracowało to czasu ile więcej było na takie rzeczy!
Liza-daj znać co tam na zebraniu!!!Sepsa-na dźwięk tego słowa aż mnie ciary przechodzą!Ostatnio moja kolezanka lezala w szpialu z jej podejrzeniem.Nieciekawie z nią było.Na szczescie juz wszystko ok.
Dominika-wiem co przezywasz jezeli chodzi o te pobudki- funduje mi je młodsze dziecię:/Na szczęscie mój R jest tak litościwy,ze wstaje do niego i zabiera go do salonu,zeby, mogła dłużej pospac.Uwielbiam go za to!!!No za jeszcze parę innych rzeczy tez;-)

Uciekam kochane.Odezwę się pewnie jutro rano,bo piątkowy wieczór pewnie na kinie się nie skończy:-D
 
Ostatnia edycja:
Hej! Pogoda dziś do d**y :/ Na szczęście nocka była dobra. Układaliśmy już dziś puzzle, malowaliśmy, graliśmy w piłke, tańczyliśmy... ;)


Julisiu
bardzo współczuję kłopotów zdrowotnych dziewczynek... 3mam kciuki, aby wszystko ok było!

spadam bo mi tu Darus przezywa ze nie byl grzeczny i sie boi ze ruzge od mikolaja dstanie...wogóle dzis mówi do mnie ...."mamo o co z tym Mikolajem chodzi????przeciez prezenty to rodzice kupuja w sklepach...:/...he....
boshe, jak dobrze, że Maks jeszcze tego nie skojarzył ;)

maks_olo-no i pieknie,ze się dogadujecie!!!bierz dzieciaki,jedź do męża i nie patrz na nic!!!moze właśnie takiego odcięcia potrzebuje Waz związek?

wieczorem idę z kolezanka do kina na "listy do m".Nie przepadam za takimi filmami,ale ze juz tak długo w kinie nie byłam to az nie mogę się doczekać-zwłaszcza popcornu;-):tak:
Chyba doszłam do wniosku, ze jak się rozstaniemy, to wcale nie będzie lepiej... a wiem, ze Andrzej kocha dzieci, a one za nim szaleją.... no i przysięga małżeństwa dzwoni mi w uszach ;)

Też chciałam iść na ten film, ale znając życie, to ściągnę go z neta i wsunę popcorn pod kołderką ;)

maks_olo zapomniałam wcześniej napisać. Skoro prasujesz raz w tygodniu to i tak jesteś systematyczna, bo ja potrafiłam nie tknąć żelazka miesiącami. Twój Olek to identyczne ma etapy jak mój Kacper. Tak jak pisałam wyżej mamy problemy z jego snem, też ma lampkę w kontakcie, ale niewiele ona daje. Budzi się, krzyczy, płacze. Pytam go, czy coś go boli, to raz mówi, że nie, raz, że głowa, raz że brzuszek. A za chwilę znowu , że nic go nie boli. Nie wiem, o co chodzi.

Jak się przeprowadzisz to będziesz tu nadal z nami na forum?
Nie no ja prasuję przynajmniej raz w tygodniu, bo mi rzeczy do kosza się nie mieszczą ;) Ja ogólnie lubię prasowac, ale nie lubię się do tego zabierać :p
Tobie to chociaż Kacper coś powie, a Oluś jeszcze nie mówi :/ Czasami powie "boi", ale to chyba takie naciągane ;) Dziś w nocy obudził się tylko raz, więc nie było źle :)
Andrzej już teraz wziął naszego laptopa i internet bezprzewodowy i działa, więc chyba Was nie opuszczę ;)

maks_olo - :szok: przeprowadzka w grudiu - SUPER!!! :-) powodzenia :-) ja też wszystko robię sama - pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie (rzadko ;-) ), dzieci i jeszcze do pracy chodzę :-D ale można się wyrobić z większością rzeczy :-)
Ja niczego się nie boję, tylko gotowania... ;/ Ale już z Andrzejem omawiałam swoje obawy i powiedział, ze będzie wieczorem robił obiad na następny dzień :)))

do tego mamy coraz większe sukcesy w nocnikowaniu :-) wczoraj udało się złapać kupkę i 1 raz siku ... mam wrażenie, że to podejście będzie skuteczne :rofl2:

Maks_olo ... chyba ślepa jestem, bo nie mogę znaleźć ... gdzie się przeprowadzacie ???
Gratulacje!!!! :) 3mam kciuki :)))
Przeprowadzmy sie do Brodnicy :)

własnie niedawno sie dowiedziałam ze dzis jest zebranie w szkole w sprawie SEPSY:no::szok: dwoje dzieci ma tą chorobę i sanepid robi to zebranie o 16...
ja pierdziele! dawaj znac co tam mówili!

współczuję!!!

Anka czym Ty się przejmujesz dziewczyno!!!! Patrz na wygodę!!! Ja miałam dla chłopców: 1. łóżeczko drewniane i kojec 2. kojec i łózeczko turystyczne 3. dwa łóżeczka turystyczne 4. łóżko piętrowe i łóżeczko turystyczne

Łóżeczko turystyczne jest tak wyekspolotowane, że ani przez sekunde nie żałowałam zakupu!!!!
 
Hej dziewuszki.Ja tylko na chwilke,bo mam sprawę do Julisi-powiedz kochana gdzie kupiłas dla Mili materac do łóżeczka turyst?Ja szukam i szukam i nie moge znaleźć takiego rozmiaru:no::eek:
Anka-jakby mój Kuba zamiast w turystycznym spał w drewnianym to przy jego nocnych akrobacjach byłby non stop posiniaczony jak nie połamany:/.
Przepraszam, ze się odezwę ;) Materac z drewnianego łóżeczka pasuje idealnie do turystycznego :) łóżeczko mam chicco.
U nas dokładnie to samo - chłopaki spali po 3,4 miesiące w łóżeczku drewnianym, bo się budzili, bo zawsze główką uderzali :/
 
hej

z gory przepraszam ze tylko o sobie ale padam na twarz....po wizycie i lekarza zmiana tylko taka ze Julas dostal antybiotyk...boshe jak te moje dzieci kaszla.....juz nie mam sily tak mi ich szkoda....mam nadzieje ze do nastepnej wizytu we wtorek bedzie poprawa....strasznie sie boje zeby nie skonczylo sie na szpitalu....

Liza-matko daj znac koczenie czego sie dowiedzialas??!!!!
 
Anka, ja dla małej kupiłam drewnianą kołyskę i sprawdza się rewelacyjnie :-) zajmuje mało miejsca i mogę ja wozić po mieszkaniu i przestawiać w zależności od potrzeb :tak: myślałam, że krócej posłuży, ale mała spokojnie się jeszcze mieści :tak: za miesiąc, może 2 będziemy myśleć o zmianach ... najprawdopodobniej starszej kupimy już normalne łóżko a małą przeniesiemy do łóżeczka ... albo na jakiś czas przeniesiemy którąś do łóżeczka turystycznego, z którego na razie korzystamy tylko podczas wyjazdów :tak:

Magda, a jaki masz wymiar łóżeczka turystycznego ??? moje jest dość nietypowe (80/100) i myślałam, że w razie potrzeby będzie kłopot z materacem, ale widziałam takie na allegro.

Maks_olo ... &&& żeby przeprowadzka poszła gładko i żeby wyszła Wam na dobre :tak:
 
Witam :)
Czy można do Was dołączyć? Ja zdecydowałam się na drugie dzieciątko teraz bo zawsze chciałam mieć 2 z małą różnica wieku no i jak jeszcze jestem na etapie pieluch to wolałam to za jednym razem załatwić ;-) Nati ma niespełna roczek,termin porodu na maj czyli będzie 17 miesięcy różnicy. Czasem zwłaszcza ostatnio jak Nati daje popalić to mnie to trochę przeraża jak ja z dwójką maluchów dam radę ale liczę na to,że ogarnę bo w końcu nie ja pierwsza i nie ostatnia.
 
Hej,

Aśka nareszcie zasnęła, kręciła się, kręciła, ale w końcu sukces. Kacper śpi już od 19.30, bo dziś nie spał w przedszkolu, więc padł wieczorem wcześnie.

Magda nie masz się Kochana czego wstydzić. Opisujesz bardzo dobrze znane mi sytuacje. Kto wie, może dopadła mnie jakaś chwilowa wariacja i za kilka dni wrócę do dawnej formy :-D
Co prawda gotować już będę musiała, bo Aśka odmawia słoiczków, to ona chyba jest głównym powodem tego mojego starzenia się. Wykończy mnie ta moja kobieta…
Jak tam po szczepieniu Wikusia? No i jak film? Ja ostatni raz w kinie oglądałam polski film – komedię romantyczną, nie pamiętam tytułu, ale grała tam Marta Żmuda Trzebiatowska i Piotr Adamczyk. PORAŻKA!!! Mój mąż do dziś nie może mi darować tego filmu.

Dominika Twoja średnia snu to tak jak moja od ponad dziewięciu miesięcy. Mam nadzieję, że jak już wyjdzie ta ostatnia trójka, to będzie trochę spokoju. Tobie też tego życzę. Dodatkowo Ty jeszcze musisz mieć trzeźwy umysł w pracy. Podziwiam.

JoL gratulacje dla Zuzu. Bardzo zdolną masz córeczkę, bardzo szybko łapie o co chodzi. Kacper jak był w Jej wieku to miał takie sprawy w głębokim poważaniu.

Liza sepsa??? Ale to jakaś bakteria musi panować chyba!? Daj znać po zebraniu. No i oczywiście zdrówka dla dzieciaczków.

Anka to jak to będzie wyglądać jest najmniej ważne. Żeby tylko dzieciakom i Tobie było wygodnie. Ja przeniosłam Kacpra do dorosłego łóżka na miesiąc przed porodem Aśki, no ale on miał już wtedy rok i osiem miesięcy. A Aśka najpierw spała w drewnianym, ale tak sobie obtłukiwała główkę, że przeniosłam ją do turystycznego. U mnie materac z drewnianego łóżeczka pasował też do turystycznego.

Rusałko Oczywiście współczuję oparzenia, ale też od razu pomyślałam, że dobrze, że dzieciaczki całe. Taki odruch…

Mamaola trzymam kciuki, aby szpital Was ominął. No i niezmiennie zdrówka Wam życzę.

Joasiu Witamy :-) No i liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej. Piękne imię masz w Nicku.

Julisiu jak nastrój u Ciebie? Trochę lepiej?

Maks_olo no to dobrze, że zostajesz z nami. Swoją drogą to w piękne miejsce się przeprowadzasz. Lubię Bory Tucholskie. Zielono, przyjemnie. Super.

U nas zapowiada się kolejna ciężka noc. Właśnie słyszę, jak Kacper jęczy, jakaś woda mu cieknie z nosa
.
Prezenty już w większości zakupione. Kacprowi kupiłam warsztat z narzędziami, taki duży, ma 70 elementów, śrubki, śrubokręty, młotek, samochód do skręcania i modyfikowania. A Aśce bujak – taki plastikowy konik na biegunach. Robiłam im też prezenty w imieniu rodziców. No i od rodziców dostaną: Kacper tor hot Wheels ścianowce, a Asia mały wózek z lalką.
Sprawiło mi to dużo frajdy, to całe wybieranie, ale szaleństwo cenowe na Allegro już się stanowczo zaczyna, te same rzeczy z dnia na dzień drożeją.

Uciekam do łóżeczka, bo obawiam się, że dziś też nie będzie nam dane pospać. Dobrej nocy dziewczyny.
 
reklama
Ale noc.... Mam dosyć, to się chyba nigdy nie skończy!!! Spałam ja wiem może dwie godziny, a dziś od rana jedno przez drugie wyje. Porozrywam chyba :-:)-:)-(
 
Do góry