reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na co pozwalacie swoim dzieciom?

Dołączył(a)
4 Listopad 2011
Postów
4
Zastanawiam się jak wygląda u was podejście do swobodnego wychowania dzieci, tak jak to wygląda np. w krajach skandynawskich? Czy pozwalacie dzieciom na zabawy w błocie, wspinanie na drzewa i hartowanie organizmu? Wiem, że coraz więcej mam przestaje przesadnie chuchać i dmuchać na swoje dzieci , a pozwala im na nieograniczoną zabawę. Chciałabym pozwolić swojemu dziecku na taki swobodny rozwój, ale mam obawy. Co jest coś się stanie córce, np. spadnie z drzewa? Z drugiej strony jako małe dziecko sama w ten sposób się bawiłam i moi rodzice niczego mi nie zabraniali. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Wiem , że takie wychowanie pomaga w rozwoju. Przeczytałam ostatnio fajny wspis na ten tema. Gdyby ktoś chciał przeczytać to podrzucę linka. Podziwiam takich rodziców. Nie wiem jak pokonać swój strach. Córka chciała pojechać na weekend z zieloną szkołą do lasu. Mieli tam nocować w namiotach, robić własne szałasy i wspinac się na drzewa. To głupie, ale jej nie pozwoliłam, bo miałam tyle obaw o jej bezpieczeństwo i zdrowie (miało być chłodno, a ona często choruje). Koleżanka powiedziała, że mocno przesadzam. Tyle, że nie wiem jak z tym walczyć.
 
reklama
Do góry