reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadpobudliwe dziecko 19 miesięcy

reklama
Już u tylu lekarzy byłam z tymi węzłami, że nie wiem gdzie szukać przyczyny, dlatego zaciekawiły mnie te pasożyty.
Też byłam u specjalistów i praktycznie nie dostałam żadnej pomocy. Znajdź laboratorium, w którym umieją szukać pasożytów, oddaj próbki stolca do badania i zobaczysz czy coś wyjdzie. Można też zrobić badania z krwi, ale czasem nie wychodzą nawet jeśli dziadostwo jest w kale.
 
Też byłam u specjalistów i praktycznie nie dostałam żadnej pomocy. Znajdź laboratorium, w którym umieją szukać pasożytów, oddaj próbki stolca do badania i zobaczysz czy coś wyjdzie. Można też zrobić badania z krwi, ale czasem nie wychodzą nawet jeśli dziadostwo jest w kale.
Tez macie problem z węzłami? Wchłaniają się u Was chociaż czy ciagle widoczne?
Na dniach wybiorę się do labo oddać kał, trzeba to robić przez kilka dni z rzędu?
 
Tez macie problem z węzłami? Wchłaniają się u Was chociaż czy ciagle widoczne?
Na dniach wybiorę się do labo oddać kał, trzeba to robić przez kilka dni z rzędu?
To chyba zalezy jakich pasożytów się szuka, już nie pamiętam jak to zbieraliśmy. U nas były powiększone węzły w brzuchu, potem niby OK, ale powinniśmy znowu iść na USG.
 
Mam to samo . Praktycznie identyczne zachowanie. Tez ma 19 miesięcy moja . A do tego kłótnie między nią A starsza córka 7 lat . Więc podejrzewam że to taki etap bo jeszcze te dzieci są na tyle małe że znają parę słów i głównie komunikują się przez gesty ,zachowania . Ja jestem zdania i pocieszam sie tym że jak będzie już potrafiła więcej mówić to te zle zachowania mina bo powie o co jej chodzi . Nie każde dziecko jest takie spokojne i chetne do książek i zabawek. Każde dziecko rozwija się na swój sposób, my jako rodzice możemy próbować pokazać świąt z każdej strony ale i tak nie wmusi się wszystkiego dziecku .
 
Mam to samo . Praktycznie identyczne zachowanie. Tez ma 19 miesięcy moja . A do tego kłótnie między nią A starsza córka 7 lat . Więc podejrzewam że to taki etap bo jeszcze te dzieci są na tyle małe że znają parę słów i głównie komunikują się przez gesty ,zachowania . Ja jestem zdania i pocieszam sie tym że jak będzie już potrafiła więcej mówić to te zle zachowania mina bo powie o co jej chodzi . Nie każde dziecko jest takie spokojne i chetne do książek i zabawek. Każde dziecko rozwija się na swój sposób, my jako rodzice możemy próbować pokazać świąt z każdej strony ale i tak nie wmusi się wszystkiego dziecku .
Trochę mnie pociesza, że znajdują się mamy, których dzieci zachowują się podobnie, może to faktycznie przejdzie. Oby 😁
 
Oby tylko nie przeszło w gorsze 😂
Bo zbliża się bunt dwulatka, więc może się szykować istny armegedon.

Spróbuj się mniej stresować. Dziecko odczuwa Twoje emocje i na nie reaguje. Stawiaj granice, ale też pozwól popełniać błędy.

PS. Np. mąż bardzo szybko nauczył córkę, że nie dotyka się kontaktów. Celowo zostawił wtyczkę od odkurzacza przy gniazdku. Oczywiście musiała spróbować... I jak w trakcie próbowania odkurzacz nagle zawył... Tak od tego momentu więcej nie próbowała.
 
Oby tylko nie przeszło w gorsze 😂
Bo zbliża się bunt dwulatka, więc może się szykować istny armegedon.

Spróbuj się mniej stresować. Dziecko odczuwa Twoje emocje i na nie reaguje. Stawiaj granice, ale też pozwól popełniać błędy.

PS. Np. mąż bardzo szybko nauczył córkę, że nie dotyka się kontaktów. Celowo zostawił wtyczkę od odkurzacza przy gniazdku. Oczywiście musiała spróbować... I jak w trakcie próbowania odkurzacz nagle zawył... Tak od tego momentu więcej nie próbowała.
Myśl o buncie dwulatka faktycznie mnie przeraża 😂
Dziękuję za rady 🩷
 
reklama
Do góry