reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadszedł kryzys-jak sie nie dać

Tricolor, ty cholero ale mi życzysz ;-);-):tak::tak: niby tak, ale ona już będzie odgórnie przeznaczona dla poborców:angry::angry::no::no::no: aż sie płakać chce jak sobie pomyślę wrrrrrr

Dzieci to przyszłość narodu przecież ;-):-)

Irka, ale becikowe dostaniesz no i maz chyba jest ubezpieczony ?
 
reklama
Becikowe dostane ,juz jest przeznaczone na fakture za gaz (bo mamy ogrzewanie gazowe), ktora akurat zapłace w planowanym 2 miesiecznym poslizgu. A ubezpieczenie to było moje i meza w tej samej firmie i płatne w tym samym terminie i oba zostały roziwizane.
 
Myhsmy przy Małgosi tez poubezpieczali sie we wszystkich mozliwych ubezpieczeniach i po urodzeniu sie malej dostalismy ponad 100000 to byly czasy :)) teraz nic a nic nie dostaniemy wiec korzystajcie kochane za siebie i za mnie :)
 
Becikowe dostane ,juz jest przeznaczone na fakture za gaz (bo mamy ogrzewanie gazowe), ktora akurat zapłace w planowanym 2 miesiecznym poslizgu. A ubezpieczenie to było moje i meza w tej samej firmie i płatne w tym samym terminie i oba zostały roziwizane.

O kurcze, to faktycznie kicha z tym ubezpieczeniem :baffled: Mój mąz okazało sie , że ni był ubezpieczony w robocie i nie dostał kasy za urodzenie Hubiego, ani potem po jego smierci. Byłam wściekla bo była tez kasa potrzebna na nagrobek, a tu tylko ja kasę dostałam. Oczywiście mąz był swięcie przekonany i zapewnial mnie, że na 100% ma ubezpieczenie grupowe :wściekła/y:Teraz juz dopilnowalam sama wszystkiego ! No cuż, człowiek uczy sie na błedach.
 
Weźcie mnie nie denerwujcie nawet..... ja nic nie dostane na malucha, a tak samo z mezem placimy rozniaste skladki, z ktorych nikt nie korzysta:-(
Jedynie może uda mi się dostać becikowe w PL 1000zl jesli zdaze przyleciec do kraju w ciagu pierwszych trzech mies zycia dziecka. Nawet jeśli tak to hehehe opłaca mi sie jak cholera... bilet dla mnie i malucha do PL 230e x 4zl = 920zł hehehe:-D:-D:-D:-D:-D:-D Interes ubieje jak by nie patrzył.....
 
Własnie sie wyzyłam na pismie. Podałam im to konto do zwrotu kasy za te nieszczesne spoznione składki i napisałam co o nich mysle.
 
A to płaci się za przelot tak małego dziecka??? Myślałam, że leci za darmo i tylko ubezpieczenie się wykupuje.
My dostaniemy 2000 zł becikowego... w ogóle nie pomyśleliśmy o żadnych ubezpieczeniach :wściekła/y: Ehhh... jesteśmy jacyś zacofani...
 
ja w pl nie dostane nic bo nie mam meldunku i bardzo sie ciesze ten kraj pomimo ze ojczyzna wyrzadzil mi wiecej zlego niz dobrego zapisac tez nie mam zamiaru poczekamy az dostaniemy prawo stalego pobytu tutaj ...
 
Weźcie mnie nie denerwujcie nawet..... ja nic nie dostane na malucha, a tak samo z mezem placimy rozniaste skladki, z ktorych nikt nie korzysta:-(
Jedynie może uda mi się dostać becikowe w PL 1000zl jesli zdaze przyleciec do kraju w ciagu pierwszych trzech mies zycia dziecka. Nawet jeśli tak to hehehe opłaca mi sie jak cholera... bilet dla mnie i malucha do PL 230e x 4zl = 920zł hehehe:-D:-D:-D:-D:-D:-D Interes ubieje jak by nie patrzył.....

A czemu w ciagu 3 miesiecy? Wydaje mi sie ze gdzies czytalam ze jest rok na to zeby zglosic sie po becikowe od momentu urodzenia dziecka....hmmm moze zorintuj sie a okaze sie ze wcale nie bedziesz musiala sie az tak spieszyc:-)
 
reklama
A czemu w ciagu 3 miesiecy?


Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka przysługuje, jeżeli rodzina (matka, ojciec bądź opiekun prawny) złoży o nią wniosek w MOPS (Dział Świadczeń Rodzinnych ) w terminie 3 miesięcy od urodzenia dziecka. Uwaga! o przyznaniu zapomogi decyduje data złożenia wniosku!
Wniosek powinien zawierać: imię i nazwisko, numer PESEL oraz adres zamieszkania wnioskodawcy, imię i nazwisko oraz datę urodzenia dziecka. Do wniosku należy dołączyć: potwierdzoną kserokopię dokumentu tożsamości wnioskodawcy, skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, oświadczenie wnioskodawcy, iż na to samo dziecko nikt nie ubiega się o zapomogę w innym miejscu.
 
Do góry