reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki i ich brak - wracamy do formy po porodzie

ooooo a ja maślałam ze jak sie miało cesarkę to już kolejne ciąże też sie będą kończyć cesarką i że można tylko mieć 3 dzieci
wprawdzie nie pytałam lekarza ale cały czas tak myślałam
No właśnie ponoć niekoniecznie (zresztą dowodem, że mozna szybciej i że ma cię wybór są dwie moje koleżanki - jedna urodziła półtora roku po 1. cc). A co do ilości, to słyszałam, że trzeci raz nie tną. Ale tu też mam znajomą, którą cieli 3 razy, tyle że ostatnim razem bez jej zgody "przypadkiem" przecięli jej jajowody... Pomijam fakt, że to przestępstwo jak dla mnie, ale ona ubolewa, że nie będzie mogła więcej rodzić. Z drugiej strony, może to i lepiej, bo ryzyko powikłań moim zdaniem ogromne.
 
reklama
No z tego co ja wiem, pytałam różnych lekarzy, powinno sie jednak po CC odczekać jakieś 2 lata dla bezpieczeństwa i mamy i dzidziusia...chociaż jak wiadomo nie każda kobieta stosuje sie do zaleceń lekarza...ja bym chyba nie ryzykowała szybszej ciąży...
Co do podwiązywania jajowodów przy okazji CC...kiedys było tak, że po 2 CC wiązali "z urzędu" ...teraz jest to zabronione...
 
Właśnie się dobiłam. Poczytałam sobie, że miednica nie zawsze schodzi się po porodzie.
No i pięknie. Zostanę z dupą jak szafa :-/ Moja ani drgnie.
 
a mnie sie brzuszek znow pojawil... hehe tzn wypelnil sie tluszczykiem... a mi wstyd bylo dzis jak zalozylam obcisla bluzke... i cholerne wkladki w biustonoszu jak nie zaloze swetra to zawsze je widac...
 
mi tez widac:wściekła/y: od porodu straciłam 13 kilo dostało 4,i ten brzuch czeka mnie ciezka praca w sumie chciałabym jeszcze 10 kilo zrzucic.zobaczymy co z planów wyjdzie:tak:
 
reklama
mój brzuch też jakoś wyskoczył ;( mam teraz taki fałd skóry który wygląda strasznie :(
i dowiedziałam się że mi się mięśnie rozeszły, sprawdza się to tak: kładzie się na plecach i napina mięśnie brzucha jak pod pępkiem jest miękka przerwa to znaczy że się rozeszły :-(
nie wiem czy ćwiczenia coś w tym pomogą
ojojojjjj nie sądziłam że będę miała aż taką rozklapiochę po ciąży
 
Do góry