reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

Net-ka, Kupinosia, dla takich gości jak Wy, to ja nawet klatkę schodową wysprzątam! :D
I obiecuję zaserwować coś bardziej pracochłonnego :)
Kupinosia, dziękuję :*
Net-ka, to imieniny, a Twój wpis z naszych przepisów zainspirował mnie do zrobienia do pracy ciasta 3Bit. Ze względu na przewożenie, konieczność "publicznego" krojenia (bez ciapania się itd.) wykorzystałam nieco inne składniki (prawdziwą bitą śmietanę na lekkiej żelatynie i krem karpatkowy również na lekkiej żelatynie, do tego masę krówkową dałam w środek, żeby wszystko trzymało się kupy), ale Ty mnie zainspirowałaś, a współpracownicy byli wniebowzięci. Dla wybrańców miałam też babeczki z pomidorowymi pieczarkami, albo z mozarellą, czerwonym pesto i oliwkami. Myślę, że i dla Was coś bym wymyśliła :)
 
reklama
Mła siedzę w pracy i jęczę!!! Pycha... Jestem taka głodna. Cieszę się, że zainspirowałam Ciebie -się nie spodziewałam!!! Nie wybierasz się w okolice Wrocławia (może szkolenie jakieś lub audyt)od 4-15 listopada?:>
Wszystkiego naj naj !!z okazji imienin!!!
 
Racuszki z ciecierzycy:tak:

- 100g ciecierzycy surowej
- 200g twarogu
- 3 jajka
- sól, pieprz
- cebula
- mąka

Ciecierzycę namoczyć najlepiej na noc.
Wszystkie składniki : namoczoną ciecierzyce, twaróg, jaja, cebulę blenderujemy na papkę. Dodajemy przyprawy - można dodać co się chce, trochę mąki jeżeli cisto jest za rzadkie - ma być takie jak przy plackach ziemniaczanych.
Smażymy na patelni małe placuszki i jemy;-)
 
sosnowiczanka specjalnie dla ciebie!

spagetti z tunczykiem i ananasem( to jest przepis od dietetyczki więc proporcje też pod moją dietę- można zwiększyć aczkolwiek ja się wręcz nażeram porcją!)

przepis na 2 porcje!!!
50g makaronu spagetti (waga surowego) na porcję-czli 100g
jedna duża cebula
szklanka bulionu- może być na kostce
2 łyżki koncentratu pomidorowego
puszka tuńczyka w sosie własnym
4 plastry ananasa
sol, pieprz, cukier
łyżka oliwy z oliwek- lub od biedy oleju rzepakowego

cebulę drobno posiekac i podsmażyć na oliwie, zalać bulionem i dodać koncentrat, chwilę pogotować. W przepisie jest napisane żzeby to zblendować na gładki sos, ale ja czasem dla odmiany zostawiam z kawałkami cebulki. Dorzucic puszkę tuńczyka i pokrojone na kawałeczki anasany. Chwilę pogotować na małym ogniu. Doprawić solą pieprzem cukrem do smaku. W między czasie ugotować makaron.
wszystko! smaczonego, ja naprawdę polecam jesli ktoś lubi tunczyka i ananasy(bo to robi cały efekt) to naprawdę mu posmakuje:)
ja już własciwie zwykłego spagetti nie jadam sama odkąd dostałam ten przepis kiedyś w diecie:)
 
spoko spoko:)
ja daję z puszki bo nie chce mi się bawić ze zwykłym, czasem tez zamrożony(ale taki z puszki) bo jak nie zuzyję do innych potraw o mrożę na kolejne porcje:)
 
reklama
Kremówki

DSCF5097.jpg DSCF5098.jpg DSCF5104.jpg

Kupić 1 ciasto francuskie. Ciasto delikatnie rozwinąć i pokroić na kwadraty lub prostokąty, tak duże jakie się chce uzyskać kremówki. Ciastka ułożyć na blasze, na papierze do pieczenia.
Piec w temp 200 st ok 15 min
po upieczeniu każdy kwadrat przekroić w poprzek póki jest ciepły (zimny bardziej się kruszy)
Masa:
1/2 l mleka
2 żółtka
1/2 cukru waniliowego
1/3 szklanki cukru
2 czubate łyżki mąki pszennej
1 czubata łyżka mąki ziemnaczanej
w 1/2 szkl. mleku roztrzepać obie mąki
resztę mleka zagotować z cukrami i zółtkami (żółtka w mleku roztrzepać)
gotować jak budyń
ciepłym przekładać kremówki
schłodzić 2 godz w lodówce

Schłodzone ciastka posypać cukrem pudrem.
Dla zachęty załączam foto.
Kremówki najlepsze są tego samego dnia, ale równie dobrze mogą stać w chłodnym miejscu 2 dni.

 

Załączniki

  • DSCF5097.jpg
    DSCF5097.jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 146
  • DSCF5098.jpg
    DSCF5098.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 153
  • DSCF5104.jpg
    DSCF5104.jpg
    44 KB · Wyświetleń: 153
Do góry