reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza, usg - bez komentarza.

reklama
skanowanie.jpg
A oto mój okruszek z 27.01.2014r. Dostałam badania do zrobienia i mam się zgłosić standardowo za 3 tygodnie czyli 10.02.2014r. Lekarz był ostrożny w swoich stwierdzeniach ale jasno powiedział, że jestem w ciąży co zresztą widać:-):-)
 

Załączniki

  • skanowanie.jpg
    skanowanie.jpg
    33 KB · Wyświetleń: 18 177
Wracam właśnie od lekarza
xbaffled5wh.gif.pagespeed.ic.86g2k5DKPM.webp

I jestem trochę w szoku
shocked.gif.pagespeed.ce.zTDkkC3Wvr.gif
Bo są dwa pęcherzyki z zarodkami.
Zarodki mają 6mm i 5mm.
Wg. OM jestem w 5tyg i 2dniu, a wg. USG 6tyg i 2dniu. Termin mam na 28września
yes2.gif.pagespeed.ce.odCVgD4k4B.gif

Gin nawet u jednego zarodka widział bijące serduszko (w dwóch poprzednich ciążach serduszka były widoczne dopiero po 7tc, więc jestem pozytywnie zaskoczona) w drugim niestety na dzień dzisiejszy akcji serca brak.
W ciąży z córką też było podobnie. Dwa pęcherzyki, ale tylko jeden zaczął się rozwijać. Za tydzień wizyta sprawdzająca co z drugim zarodkiem
xunhappy.gif.pagespeed.ic.QyObzRDnYh.webp


Boję się reakcji męża na wieść o możliwości ciąży bliźniaczej
xunhappy.gif.pagespeed.ic.QyObzRDnYh.webp
xunhappy.gif.pagespeed.ic.QyObzRDnYh.webp

Skanu z USG nie dostałam i właściwie nie wiem dlaczego.
Lekarz zalecił zwiększyć dawkę Euthyroxu na 75 i brać acard, kwas foliowy oraz przepisał duphaston.
Dwa razy dziennie po 1 tabletce.
I to tyle.
 
Ostatnia edycja:
Wizyta w 5t6d
W jamie macicy widoczny pojedynczy pęcherzyk ciążowy zlokalizowany w dnie macicy, okrągły o prawidłowych zarysach.
GS 9,7mm co odpowiada 5t5d.
YS 3,1mm

Termin na 1 października.

Mam nie brać nic oprócz euthyroxu i kwasu foliowego. Następna wizyta za miesiąc. Wyniki wszystkich badań w normie.
 
Wizyta w 6 t - Oficjalnie jesteśmy w ciąży :) Widoczny pęcherzyk ciążowy odpowiadający 5t 2d, ciałko żółte. Ciąża jest trochę młodsza niż wychodzi z terminu miesiączki. Owulacja mogła się trochę przesunąć i jest tego efekt. Termin porodu według OM ustalono na 3 października. Następna wizyta 20.02.14 r.
 
Wizyta 7.02.14. Pecherzyk 10,4mm, cialko zolte widoczne. To byl wg OM 5t3d, a wg usg 4t5d. Pan dr powiedzial ze na tym etapie jest ok. Wyznaczyl termin porodu wg usg na 16.10.14r :-):-):-)
 
27.01.2014r. beta HCG - wynik 102,76 mlU/ml (wg OM 5t3d)
29.01.2014r. beta HCG - wynik 233,11 mlU/ml (wg OM 5t5d)

Wizyta 30.01.2014r. wg OM 5t6d pęcherzyk ma 2mm
DSC08160.jpg

Wizyta 05.02.2014r. wg OM 6t5d pęcherzyk 8,5mm z ciałkiem żółtym:)
DSC08161.jpg

Oczywiście zaznaczam że termin wg OM jest źle obliczony - ciąża z USG jest ok. 1 tyg. młodsza niż ta z obliczeń OM:)
 

Załączniki

  • DSC08160.jpg
    DSC08160.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 13 085
  • DSC08161.jpg
    DSC08161.jpg
    19,7 KB · Wyświetleń: 13 521
A to moje wczorajsze usg. Nie umiem inaczej dodać, ale mam nadzieję, że coś widać.
Wizyta 6 t 6 d. Owu na bank była 15 dnia cyklu (monitoring). Maleństwo ma 7 mm, co odpowiada 6.3, pęcherzyk ma 25 mm, co odpowiada 6.5. Wyniki są w normie (dowiedziałam się, że jeśli nie było większych zaburzeń cyklu, to norma jest +/- 3 dni różnicy pomiędzy OM a USG). Serduszko biło 150 razy na minutę. Nie słyszałam jeszcze, tylko migało na ekranie. Na szczęście nie mam żadnych krwiaków. Poprzednio miałam ogromnego.
Gin założył mi kartę ciąży i dostałam stosik badań: morfologia, mocz, glukoza, TSH, antygen HBS, HIV, WR, toxo, rubella, cytomegalia.
 

Załączniki

  • 1392279640383.jpg
    1392279640383.jpg
    14,5 KB · Wyświetleń: 1 689
Ostatnia edycja:
hej, ja też jestem po wizycie, wszystko ok, fasolka rośnie :) Ale się bałam, kolejna wizyta za m-c. Termin porodu na 11 października
 
reklama
Wizyta 14.02 według mnie jest to 6,2 tc
Widoczny pęcherzyk ciązowy 9,8 mm z widocznym polem płodowym 3,7 mm. Co odpowiada 6 tc. Brak widocznego serduszka. (Dr powiedział ze za wczesnie.
 
Do góry