reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ostatnia wizyta.

reklama
A jakie miałaś to ciśnienie? No i czy dziś dopiero wysokie? Nie kazał Ci np mierzyć kilka razy dziennie? (tak miałam w pierwszej ciaży- ale epizod wysokiego ciśnienia się już nie powtórzył i to było w ok 20 tyg ciąży, ale do rozwiązania badalam 3 razy dziennie). Na tym etapie każde wysokie ciśnienie jest ryzykiem, a do tego cukrzyca. Z tego co kojarzę wszystkie moje koleżanki były kierowane na patologię ciąży, jak na wizycie 3 pomiary wskazały wysokie
Powinnaś być umówiona na indukcję porodu w 39 tc. Skąd jesteś? Podejdź może na IP szpitala na planowe ktg w 36 tc.
Świętokrzyskie. Powiedział ze 4 Października (wtedy będzie właśnie 39 tyg) mam przyjść do niego na wizytę jeżeli poród się sam nie zacznie: i mi wypisze skierowanie na indukcję porodu.
 
Świętokrzyskie. Powiedział ze 4 Października (wtedy będzie właśnie 39 tyg) mam przyjść do niego na wizytę jeżeli poród się sam nie zacznie: i mi wypisze skierowanie na indukcję porodu.
Ja bym poszła nawet prywatnie na ktg. Ciąża na insulinie wg zaleceń powinna być monitorowana ktg od 36 tygodnia. Insulina i cukrzyca mogą powodować szybsze starzenie się łożyska, problemy ze zmniejszonym przepływem matczyno-płodowym. Takie ciąże powinny być pod opieką.
To jakiś młody lekarz?
 
Również miałam ciśnienie między 140a 160 i to od połowy okresu ciąży do tego cukrzycę ciążową i musiałam szybciej bo w 38 tygodniu stawić się na patologie ciąży ale tylko z racji cukrzycy. Jedni lekarze mówili mi że to ciśnienie, które miałam jest za wysokie inni mówili, że jest w normie jak na ten tydzień ciąży. Nikt żadnych leków mi nie podawał. W szpitalu okazało się że będę miała CC więc czekałam do 39 tygodnia.
 
reklama
Cześć, aktualnie jestem w 35 tyg ciąży oraz mam cukrzyce ciążowa . Wczoraj byłam u swojego lekarza, wszystko było okej.. tylko ze wyszło mi wysokie ciśnienie. Powiedział mi ze ostania wizytę mam za miesiąc w 39 tyg i jeżeli nic się nie będzie dziać to wtedy na wywołanie porodu. Zlecił mi ostatnie badania do porodu, które mam mu przesłać SMS oraz wystawił receptę na leki na nadciśnienie, gdyby było nadal takie wysokie. Bardzo się zdziwiłam, ponieważ myślałam ze każe mi przyjść za ok.2 tyg przy końcówce ciąży. Czy tez tak miałyście wizyty na końcówce ciąży ?
Ja w pierwszej zdrowej ciąży miałam taki sam czas pomiędzy wizytami, w tym, że byłam w 36tc, a kolejną miałam dwa dni po TP - oczywiście ostatniej już nie miałam, bo wcześniej urodziłam 🙂 chodziłam prywatnie i teraz też chodzę do tej samej ginki. Częste wizyty na koniec to nie reguła, a jednorazowy pomiar ciśnienia dużo nie wnosi, musisz kontrolować sama w domu 3x dziennie i pilnować.
Miałam jeszcze regularnie ktg 2x w tygodniu do końca ciąży 🙂
 
Do góry