reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

Vileyka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Listopad 2009
Postów
925
Miasto
warszawa
Właśnie kupiłam gondole do mojego wózka bo nie miałam i stwierdziłam, że i tak niedługo zaczniemy się wybierać na zakupy, więc temat i tak się przyda:)
 

Załączniki

  • images.jpg
    images.jpg
    4,9 KB · Wyświetleń: 183
reklama
Oj, dobrze mieć wyprawkę po poprzednim maluszku. Mnie ze wstępnych obliczeń przy oszczędnych zakupach wyszło koło 3000 + najprawdopodobniej laktator elektryczny na 2 piersi na raz i z torbą chłodzącą (w pracy i na studiach będę chciała odciągać...) za kolejny 1000, czyli lekką ręką 4 tysie...
W poniedziałek idę do banku (sami mi chcą coś zaproponować), więc jeśli dostanę kredyt, to przeżyjemy remont, ślub i wyprawkę :-D Trzymajcie kciuki! Jeśli się uda, to po wizycie u lekarza zaczniemy zakupy i powrzucam tu conieco ;-)
 
ta...mam 3 wozki, ale wlasnie jakis super lekki spacerowy musze kupic

i musze zmienic laktator, mam 2 aventa /bo glupia najpierw kupilam reczny, ale tyle pokarmu mialam, ze na gwalt maz musial kupic elektryka/ i kupie medeli wlasnie na 2 cycki naraz

ubranka na poczatek mam uniwersalne, nawet pieluchy mi zostaly:-)
 
ja jezeli bedzie dziewczynka zaczne kupowiac tylko sukienki... i dalej poważnie zastanawiam sie nad wozkiem... bo zmieniamy mieszkanie na wieksze ale za to nie bedzie windy a mieszkanie jest na 4 p.a niestety jak chwalilam sobie TAKO w zimie tak teraz mam DUZE ale z powodu wagi...
 
Ja bym się wstrzymała jeszcze z zakupami.
A już na pewno z takimi rzeczami jak laktator - spokojnie można kupić już po porodzie, tym bardziej, że nie wiadomo, jak będzie z laktacją.
 
Co do laktatora to ja się bardzo cieszyłam że go kupiłam przed porodem. Bo moje dziecko wcale nie chciało mnie ssać, nie umiało czy co. Niby się przyssało a po chwili puszczało i darło się wniebogłosy i gdyby nie laktator to by chyba w ogóle od razu na modyfikowanym był. Ściągałam mu mleko i pił je z butli bo nie miałam siły go piersią terroryzować i sama się stresować. Do 2 miesięcy tak ściągałam, a potem i tak musiałam skończyć bo ma straszną alergię i pije specjalne mleko na receptę.
A co do zakupów to z doświadczenia powiem że nie tak strasznie to wygląda. My dużo rzeczy kupiliśmy używanych na allegro. Te dziecięce rzeczy są na ogół mało zniszczone, bo którko używane. Kupiliśmy używany:
- wózek (Mutsy Urban rider - gorąco polecam, tylko nowy kosztuje około 2,5 tysiąca, kupiliśmy za 1100),
- łóżeczko Klupś Radek II te z kołyską (też gorąco polecam), daliśmy chyba 140zł, a nowe kosztuje coś koło 300-400
- laktator Medela Mini Electric - również trafiony zakup
- leżaczek z Fisher Price dla małego
- skoczek z Fisher Price

Wszystkie używane rzeczy które kupilśmy są w super stanie, więc można naprawdę zaoszczędzić i kupić coś dobrej firmy i jakości za nieduże pieniądze. Ja wolę kupić coś super używanego niż nowe badziewie za te same pieniądze (albo i drożej).
Na allegro jest też masa używanych wyprawek ubrankowych do kupienia. JA nie kupowałam akurat, ale często zaglądam do pobliskiego szmateksu. Koleżanka mnie namówiła, bo ja to byłam taka strasznie anty-szmateksowa, no i szoku doznałam jakie czadowe markowe ubranka można kupić dla dziecka, często w ogóle nie widać żeby były używane, a niektóre są jeszcze z metkami nieoderwanymi. Także polecam. Mały ma też sporo nowych ubranek,ale do szmateksu to teraz tak hobbistycznie zaglądam i zawsze mu coś fajnego wynajdę za grosze.
 
reklama
Do góry