reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nawracająca gorączka od skończenia roczku co miesiąc u prawie dwulatka

Edyta1244

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Marzec 2021
Postów
38
Witam, gdy synek miał roczek zaczął aż do teraz a we wrześniu kończy dwa latka prawie co miesiąc gorączkować. Tak 3 doby i ta gorączka mija bez innych objaw aż do teraz bo już drugi raz mamy stwierdzone zapalenie gardła, oczywiście jak pytam dlaczego tak często gorączkuje to nie dostaje konkretnej odpowiedź bo może ząbki, może jakieś 3 dniówki. Tylko z tego co gdzieś czytałam przy ząbkach nie jest ta tem tak wysoka a on przeważnie ma tak do 39 i co 3-4 godziny powraca. Już nie wiem czy zrobić jakieś szczegółowe badania bo widzę że tak się męczy zawsze jak tylko zaczyna mieć? Poproszę o jakąś radę
 
reklama
Poczytaj o Zespole gorączek nawracających może to Was dotyczy lub dziecko łapie infekcje , ale organizm jest na tyle silny że sam zwalcza je zanim przerodzą się w coś poważniejszego. Stąd właśnie wysoka gorączka jako odpowiedź organizmu (układu immunologicznego) na walkę z infekcją.
Jeśli wychodzą ząbki, także niektóre dzieci wówczas gorączkują czy mają luźniejsze stolce.
 
Moja córka ma zespół PFAPA od 9 mc zycia. Poczytaj tak jak radzą dziewczyny o zespołach nawrotowych gorączek. Dołącz do grupy gorączkowi na fb. Tam znajdziesz dziennik gorączek i kontakty do lekarzy.
Mówiąc w skrócie:
Diagnostykę przeprowadza immunolog (w czd dr Wolska kuśnierz). Wyklucza się zespoły gorączkowe siejące spustoszenie w organizmie np zespół traps. Najczęstszym zespołem gorączkowym jest właśnie Pfapa. U nas podawanie sterydu wywołało remisję. Cześć dzieci doświadcza poprawy po wycięciu migdałków. U nas ciężko było między 1.5 a 6 rz. Trzeba Monitorowac min 3 cykle (badania krwi z morfologia i crp w 2 dniu cyklu oraz tydzień później). U Córki zaczynamy diagnostykę genetyczna (z uwagi na to że teraz dostaje gorączki jak się denerwuje).
Badania robione prywatnie to niestety koło 5-8tys. Dobrze znaleźć lekarza który nie będzie lądował antybiotyków w każdym cyklu. Jakby co służę pomocą.
 
Co jeszcze ważne: w badaniach będzie NAPRAWDĘ znak że dziecko ma ciężka infekcje ale gorączki nawrotowe mają do siebie właśnie to że się same ograniczają. Sprawdź czy dziecko nie ma dodatkowo w cyklu aft w buzi albo opryszczki. Gorączki nawrotowe są regularne jak okres. Pomaga suplementacja witaminą D więc zazwyczaj w okresie wakacyjnym jest mini remisja (no cykle gorączkowe ze stanem podgorączkowym) w przypadku wysokich gorącej korzysta się z kalkulatora leku na kg masy ciała. My stosowaliśmy protokół lek A-3h -lek B. Temperatury u córki dochodziły do 41.5.
Warto w każdym cyklu badać mocz bo choroby nerek także mogą dawać takie objawym warto zrobić badania Ana 1 i Ana2 aby wykluczyć choroby reumatyczne (które także dają podobne objawy). Warto mieć w domu antybiotyk w razie W. Dobra wiadomość jest taka że dzieci z Pfapa niemal nie chorują na inne rzecz-poza chorobami zakaźnymi.
Ja się dowiedziałam o pfapa o Pani patolog sądowej z Anglii ;) poszłam z wydrukiem do naszej pediatry - ale to było 10 lat temu. Obecnie wiedza jest wyższa. I jeszcze ważne jest to że dziecko zazwyczaj jedno jest chore- rodzeństwa to nie dotyczy.

Pfapa ma jednak jakiś związek genetyczny - u nas mój brat miał dziwne gorączki przypominające anginę.
 
Do góry