reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nazwisko dla dziecka

Czesc moje dzieci i ja mamy nazwisko męza i jest dobrze.Ale dzieci wychowujemy razem to znaczy ja siedze 24 godziny na dobe z dziecmi a on pracuje na nas wszystkich za granica i widujemy sie co 2,5 miesiaca
 
reklama
pomocy :-(
ja mam problem, nie wiem co to będzie :baffled:,
Ja jestem niecałe 2 lata w separacji,
pierwsza rozprawa rozwodowa z orzeczeniem winy męża
się opóźniła i ma być 9 października 08

A ja z moim ukochanym planowaliśmy dzidziusia po moim rozwodzie
ale zrobił nam niespodziankę i mam termin porodu na listopad 08.
Chcemy żeby dzidziuś miał jego nazwisko .
Nie wiem co będzie jak rozwód się nie skończy przed porodem.
Nie chce żeby miał nazwisko mojego męża... :szok:
Przecież on nie jest jego ojcem, ..
czy w takim wypadku mój mąż musi się zrzekać tego dziecka
czy wystarczy że mój od razu po porodzie je uzna w urzędzie ?


chciałam tylko sie pochwalić ze zdążyłam sie rozwieść i znowu wyjść za mąż
w ostatnich tygodniach przed porodem i dzięki temu nasz dzidziuś ma nazwisko
swojego tatusia i jesteśmy teraz szczęśliw
ą rodzinką :)

Jak by ktos mial taki problem jak ja mialam to podaje te artykóly prawne w tym ten zbawienny 62.§ 2


Tytuł II
POKREWIEŃSTWO
DZIAŁ I
RODZICE I DZIECI
Rozdział I
Pochodzenie dziecka
Art. 62. § 1. Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki. Domniemania tego nie stosuje się, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji.
§ 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa, lecz po zawarciu przez matkę drugiego małżeństwa, domniemywa się, że pochodzi ono od drugiego męża. :-)
 
chciałam tylko sie pochwalić ze zdążyłam sie rozwieść i znowu wyjść za mąż
w ostatnich tygodniach przed porodem i dzięki temu nasz dzidziuś ma nazwisko
swojego tatusia i jesteśmy teraz szczęśliw
ą rodzinką :)

Jak by ktos mial taki problem jak ja mialam to podaje te artykóly prawne w tym ten zbawienny 62.§ 2


Tytuł II
POKREWIEŃSTWO
DZIAŁ I
RODZICE I DZIECI
Rozdział I
Pochodzenie dziecka
Art. 62. § 1. Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki. Domniemania tego nie stosuje się, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji.
§ 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa, lecz po zawarciu przez matkę drugiego małżeństwa, domniemywa się, że pochodzi ono od drugiego męża. :-)
super ze zalaczyas to bo jestem w takiej samej sytuacji...mala rodzi sie 26 kwietnia 2009 a rozwod byl 20 pazdziernika 2008...7 marca 2009 mamy slub :happy::happy::happy::happy::happy::happy:
 
tak sobie poczytałam,ale nie do końca,bo tego sporo...a wie może,któraś z was,jak zrobić,żeby dziecko miało nazwisko ojca,który je dopiero uzna?:nerd:pytam jak to załatwić w urzędzie?
 
tak sobie poczytałam,ale nie do końca,bo tego sporo...a wie może,któraś z was,jak zrobić,żeby dziecko miało nazwisko ojca,który je dopiero uzna?:nerd:pytam jak to załatwić w urzędzie?
z tego co sie orietuje masz 14 dni na rejestracje malca
idziesz do USC z tata lub bez...
jesli nie jestescie po slubie to on musi napisac ze uznaje dziecko...

ale widze ze masz dziecko juz ....to raczej chyba tez do USC ze on uznaje dziecko...zreszta zadzwon do USC i sie dowiedz dokladnie
 
Do góry