reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do mam więcej niż jednego dziecka

Ksenia975

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2020
Postów
614
Przygotowuję się psychicznie do drugiego porodu (to za jakieś 3,5 miesiąca) i tego trudnego okresu po porodzie i mam pytanie. Czy przy 2 i kolejnym dziecku wszystko jest łatwiejsze? Jak wspominacie ten okres w porównaniu do pierwszego porodu? Ja miałam ciężki okres poporodowy, z baby blues stworzyła się depresja poporodowa. Obawiam się, że może się to powtórzyć, chociaż moje nastawienie jest teraz inne jako już matki, niż wtedy jako przyszłej mamy. Proszę opiszcie swoje doświadczenia. 🥺
 
reklama
Jest inaczej, ja po drugim porodzie choć wywołany szybko śmigałam na nogach. Niestety dziecko wylądowało w innym szpitalu, ja dojechałam a starszy został z tatą w domu. U nas młodszy był tym bardziej wymagającym dzieckiem, ale im bliżej roku tym było łatwiej. Ja też się nabawiłam właśnie po drugim porodzie po jakiś 7 miesiącach depresji, ale to też z tym związane że ja tutaj u męża nie mam znajomych i byłam 3 lata ponad w domu, więc to też swoje zrobiło.
 
Po pierwszym porodzie mialam bardzo silny baby blues. Po drugim porodzie bylo o wiele lepiej. Wiedzialam mniej wiecej, czego sie spodziewac, wiec to wszystko nie bylo tak straszne, jak za pierwszym razem.
 
Po pierwszym porodzie mialam bardzo silny baby blues. Po drugim porodzie bylo o wiele lepiej. Wiedzialam mniej wiecej, czego sie spodziewac, wiec to wszystko nie bylo tak straszne, jak za pierwszym razem.
Dziękuję za Twoją wypowiedź. A czy robiłaś coś, żeby uniknąć kolejnego baby blues? Może jakieś witaminy, czy coś?
 
Jest inaczej, ja po drugim porodzie choć wywołany szybko śmigałam na nogach. Niestety dziecko wylądowało w innym szpitalu, ja dojechałam a starszy został z tatą w domu. U nas młodszy był tym bardziej wymagającym dzieckiem, ale im bliżej roku tym było łatwiej. Ja też się nabawiłam właśnie po drugim porodzie po jakiś 7 miesiącach depresji, ale to też z tym związane że ja tutaj u męża nie mam znajomych i byłam 3 lata ponad w domu, więc to też swoje zrobiło.
Pokonałaś depresję?
 
Ja też wspominam lepiej czas po drugim porodzie, chociaż miałam cesarkę więc fizycznie było trochę trudniej , no i miałam już jedno 2 letnie dziecko. Myślę, że u mnie największy wpływ miało to, że miałam bardzo dużo wsparcia i pomocy od męża czego nie miałam po pierwszym porodzie, ale to też zależy od dziecka, bo drugi synek był bardzo grzeczny i momentami miałam więcej roboty z 2 latkiem niż z nim:D
 
A teraz przygotowuję się do trzeciego porodu - za niecałe 3 m-ce i już wiem, że jakiś miesią po porodzie musze zacząć pracować, co prawda zdalnie (na moim stanowisku nie ma możliwości całkowitego zastępstwa) i chyba nie będę miała czasu na babyblues. Natomiast obaw mam bardzo wiele, czy dam radę z małym dzieckiem po długim czasie i z pracą, a już nie jesteśmy z mężem najmłodsi, ja za chwile kończę 45 lat, a mąż ma 47 także ten... :cool:
 
reklama
Do góry