reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nazwy i ceny szczepień

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Motylek09, 10 Marzec 2011.

1. Motylek09

Motylek09 New Member

Proszę powiedzcie mi na co dokładnie są szczepionki które wymienię i w jakiej cenie były w waszej przychodni...

Infannix Hexa ?
    Inffanix JPVHB?
    Neis Vac C?
    Prevenar?
    Rotarix?

Wiem na co miałam szczepić dziecko ale nigdy mi nie powiedzą dokładnie na co jest ta szczepionka...
    I każdy się dziwi że ja tyle pieniędzy na szczepionki wydaję....

2. jeszcze nie samotna

jeszcze nie samotna New Member

witaj

polecam te strone, masz tam szczegolowo opisana kazda ze szczepionek PROFILAKTYKA ZDROWIA: dzieci: Opis szczepionek

co do cen to za prevenar placilam 300zl (robi sie 4 razy), za rotarix 380zl (rotarix robi sie dwa razy) reszty nie pamietam, u nas w przychodni dostalawalam ulotki z tych szczepionek do domu. Ceny Warszawa

pozdrawiam

3. reklama
  4. elka74

elka74 New Member

Ups, chyba jestem wyrodną matką. ( Samotną z resztą też). Nie kupuję żadnych szczepionek, jakoś obawiam się możliwości powikłań...Troszkę poczytałam na ten temat i najchętniej zrezygnowałabym z części tych obowiązkowych:(
    Oczywiście wiecie że większośc szczepionek raczej nie daje gwarancji niezachorowalności ale ma złagodzic ewentualne przebycie choroby...hmmm

5. Motylek09

Motylek09 New Member

jeszcze nie samotna

380 zł za rotarix za jedną dawkę tak?u nas 3 dawki ponad 600 zł...

Wydałam już na szczepienia ponad 2 tys i wydaje mi się że nasza przychodnia zdziera z ludzi;/

6. Motylek09

Motylek09 New Member

Prevenar

Moje dziecko dostało pierwszą dawkę gdy miała 11 mc,kolejną za 4 mc i następną za 2 mc... dlaczego oni nie stosują się do dawkowania;/

Żałuję że dopiero teraz zaczęłam szukać inf na ten temat...

7. jeszcze nie samotna

Motylek

u nas byla mozliwosc w dwoch dawkach i za jedna dawke 380zl (rotarix) co do zdzierania kasy, to faktycznie to jakas porazka, ja juz nawet nie patrze na faktury z przychodzni. Teraz ostatnio robilam odra+swinka+rozyczka+ospa i zaplacilam 270zl z tym ze ospe trzeba bedzie powtorzyc za dwa miesiace jakos i 200zl zaplace.

Co do skutecznosci szczepionek, to moja mala miala juz rotawirusa, z tym ze przechodzila go lagodniej (chociaz ja i tak panikowalam) ale nie byla w szpitalu jak wiekszosc dzieciaczkow.

8. charlene

charlene New Member

Neisvac u nas 125zl, Prevenar 250zl.
    Na rotawirusa nie szczepie - Mloda go przechorowala i nie bylo zle, wiec juz mamy za soba :) Ale i tak bym nie szczepila. Na swinke i rozyczke tez nie - jak zachoruje to...zachoruje :) To zadna tragedia :) Szczepilam tylko meningokoki i pneumokoki, bo wydaja mi sie najbardziej niebezpieczne.

9. elka74

elka74 New Member

Świnka i różyczka są refundowane.
    Za rota u nas ( jedna dawka ) a trzeba powtarzc)360coś .
    Pneumokoki są w naszym kraju bardzo rzadkie tak więc nawet się nie pytałam.

10. reklama
  11. jeszcze nie samotna

Dokladnie, odra, swinka i rozyczka sa refundowane, dopiero w pakiecie z ospa platne.

12. Elena

Elena Grudniówka 2010

INFANRIX-IPV+Hib u nas kosztuje 115,99 zł.

Ostatnia edycja: 7 Kwiecień 2011

Poleć forum